Zpět na úvodní stranu Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.
nestátní nezisková organizace

adresa : Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou
- Popovice, 675 51

kontakt mob. 731 40 70 80 (Jiřina Ciprová) dvornizookoutek@seznam.cz klik do mapy

ZAVŘENO

NAUČNÁ STEZKA zookoutkem
- komentovaná, s průvodci, kteří jsou zároveň i chovateli zvířat

(chováme zvířata vyžadující zvláštní péči, např. výry a mývaly, prochází se tu v bezprostřední blízkosti zvířat, např dikobrazů, a tak není možné, aby se tu někdo pohyboval sám, držíme se ve skupinkách. Je to z důvodu ochrany návštěvníků i zvířat. Prohlídka není vhodná pro děti do 2,5 let, neudrží pozornost a ruší zvířata i ostatní návštěvníky prohlídky. Max. počet na jednu prohlídku 8 osob)
Čas prohlídky nutno domluvit předem telefonicky, nebo mailem.

INFO: Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který se kromě chovu zvířat zabývá i mnoha dalšími činnostmi, zejména péčí o přírodu a krajinu, obnovou lesů atd.. Péče o zvířátka v zookoutku (krmení, zajištění krmiv, sekání trávy, dokrmování mláďat, péče o odchovy, veterina, evidence, kydání, úklid), fundraising (webové stránky, nabídka a prodej odchovů), vekerá logistika, chovatelský servis k odchovům, péče o přírodu (péče o zeleň a o tůň s chráněnými živočichy), sázení stromů a keřů a údržba, dobrovolnická účast při akcích města (masopust, dětský den, atd.) zabere mnoho času, prohlídky děláme ve svém volném čase, který si musíme vyhradit. Nemáme zaměstnance a vše zajišťují dobrovolnicky bez nároku na odměnu pouze 2 lidé ve svém volném čase a musí skloubit činnost v zookoutku a činnost spolkovou a vlastní zaměstnání. Proto je nutné objednání předem, prohlídky probíhají pouze v letních měsících, ve všedních dnech pouze v 16,00 hod., o víkendech dle dohody mezi 9-18,00 hod. Děkujeme za pochopení.
Pokud máte zájem se zapojit do práce spolku, stát se členy, nebo pečovat o zvířata, krmit zvířata, zapojit se do environmentálních aktivit, nebo prostě chcete jen jednorázově pomoct, např. při nakládání hlubokých podestýlek, sekání trávy, sázení stromů v lese, při spolkových akcích, případně akcích pro město, dejte prosím o sobě vědět na mail dvornizookoutek@seznam.cz, nebo mob. 731407080. Za vaši pomoc budeme rádi :) Kontaktní osoba Jiřina Ciprová.

BLIŽŠÍ INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který pečuje o zakrslá, exotická a chráněná zvířata včetně ohrožených druhů a živočichů vyžadujících zvláštní péči. Všechna zvířátka, která tu jsou k vidění, jsou téměř na dosah, některá zvířátka, např. minikozičky, oslíky a minipony si lze i pohladit, další, např. mývaly či dikobrazici Vendulku, si návštěvníci mohou i nakrmit z ruky. Uvidíte sovy, želvy, skunka a dikobrazí samičku Vendulku na velmi krátkou, ale bezpečnou vzdálenost. Ukážeme vám náš chov miniprasátek a pokud přijdete ve vhodnou denní dobu, můžete vidět i veverky. Klokan Klokča vám ukáže jak umí rychle skákat. Hejno bílých nandu pampových se vám předvede v celé své kráse. Budete mít možnost shlédnout pohromadě druhy zvířat z naší přírody, které ovšem najednou nikdy nemůžete ve volné přírodě spatřit, výry velké i virginské, sovu pálenou, sýčky, krkavce, mývaly. Skupiny od dvou do max. 10-12 osob provázejí zkušení ošetřovatelé zvířat, dobrovolníci, kteří vám vysvětlí vše o daném druhu, případně odpoví na vaše dotazy. Návštěva není vhodná pro příliš malé děti do dvou let z toho důvodu, že neudrží pozornost delší dobu. Díky terénu bohužel není možné absolvovat prohlídku s kočárkem, nebo na vozíčku. Komentovaná prohlídka naučnou stezkou trvá 1-1,5 hodiny. Cestou se můžete na chvíli posadit na lavičky. Při prohlídce je nutné zachovávat klid a nerušit zvířátka, držet se ve skupině, hlídat si děti a dbát na pokyny průvodců. Výlet k nám do zookoutku můžete spojit s návštěvou zámku Jaroměřice nad Rokytnou, který je od nás vzdálen jen 2,5 km, případně navštívit další historické památky v Jaroměřicích nad Rokytnou (1km), nebo v Třebíči. Stravování je možné v Jaroměřicích nad Rokytnou v místních restauracích se zahrádkami, nebo dětským hřištěm jako např. v restauraci Corrida. Parkovat autem se dá v místě, vlaková zastávka je vzdálena jen 300m. V Třebíči (15km) je velké nákupní centrum Stop Shop, kde si můžete nakoupit, nebo se najíst.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Zneužívání našeho "Know-how" a kopírování našich textů na stránkách jiných zookoutků ZAKÁZÁNO!!!mail

Statutární zástupce, předsedkyně spolku, fundraiser, kontaktní osoba a průvodce:
mob. 731407080
Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
67551
Místopředseda spolku, průvodce a Ferda mravenec - práce všeho druhu:
Milan Svoboda
www.kvalitnizednik.cz
 
Přípravný a Výkonný výbor:
Jiřina Ciprová
 
Milan Svoboda
 
Ing. Oldřich Kuchař