Zpět na úvodní stranu

 

Ode dne 9.5.2021 nám Krajský úřad Kraje Vysočina osvědčil veřejnou sbírku s vyhrazeným SBÍRKOVÝM ÚČTEM, na který můžete zaslat příspěvek a to buď převodem na účet :

3331112000/2010 (Fio banka)

nebo přes tlačítko rychlé platby na DARUJME.CZ ale ti si nechávají za zprostředkování pomoci 3,7% z daru.

Prosíme o vaši podporu . Naše nezisková organizace byla založena v roce 2013, ale chovem zvířat se zabýváme již od roku 2005. Věnujeme se zejména chovu zvířat zakrslých domácích, exotických, zvláště chráněných, a také druhů vyžadujících zvláštní péči, kdy jsme pod kontrolou SVS ČR. Vyvíjíme environmentální aktivity nejen osvětovou výchovou, ale také praktickou péčí o přírodu a její obnovu, vysazujeme zeleň, bojujeme proti suchu v krajině, obnovujeme remízy a lesy, budujeme tůně a mokřady, pečujeme o tůň s chráněnými živočichy, pořádáme nevýdělečné akce a kurzy pro veřejnost z celé ČR. Na zvířata a naši činnost nemáme žádné dotace, ani podpory, komentované prohlídky spojené s environmentální výchovou pokryjí max. 5% nákladů na krmiva pro zvířata, pracujeme bez nároku na odměnu, a nutně potřebujeme pro další činnost pomoc materiální i finanční. Chybí nám prostředky na krmiva pro zvířata, veterinární péči, opravy a zlepšení zázemí pro zvířata a na mechanizaci, která by nám ulevila od těžké ruční práce a manipulace s objemnými krmivy a skladováním, a na pomoc brigádníků. Rádi bychom vybudovali zázemí pro zájmové činnosti dětí a mládeže spojené s environmentální výchovou a osvětou. Rádi bychom opravili náš objekt památkového zájmu a obnovili jeho historickou hodnotu, a poté v něm vybudovali muzejní expozici minerálů a přírodnin, do které sbíráme již několik let exponáty. Ode dne 9.5.2021 nám byla osvědčena veřejná sbírka pro tyto účely. Budeme vám velmi vděčni, pokud nás podpoříte v naší další práci a umožníte nám realizovat všechny nejen stávající, ale i připravované veřejně prospěšné projekty a aktivity, a pomůžete nám zlepšit životní podmínky zvířat a vybudovat zázemí pro environmentální aktivity. Prioritu ze sbírkového účtu mají krmiva, veterina a potřeby pro zvířata.

Seznam dárců, kteří přispěli na účet Veřejné sbírky, nesmíme dle zák. 117/2001 Sb. bez jejich souhlasu zveřejňovat. Na vyžádání poskytneme dárcům potvrzení o daru (pokud je součet darů ve zdaňovacím období pro fyzické osoby min. 1000,- Kč, pro právnické osoby min 2000,- Kč).

ZDE REPORTÁŽ Z NAŠEHO ZOOKOUTKU Česká televize 23.2.2020 "CHCETE MĚ"

KOLIK TOHO SNÍ NAŠE ZVÍŘÁTKA ZA ROK klikněte

Také se podívejte na náš kanál na

----------------------------------

druhé číslo účtu, na které je možné zasílat dary našemu spolku (z tohoto účtu hradíme zejména objemná a jadrná krmiva od zemědělců, kde nedostáváme účtenky a nemůžeme tak použít finance ze sbírkového účtu) a tento účet slouží také pro platby záloh na odchovy:

1317120013/0800 (Česká spořitelna) Na vyžádání poskytneme dárcům potvrzení o daru (pokud je součet darů ve zdaňovacím období pro fyzické osoby min. 1000,- Kč, pro právnické osoby min 2000,- Kč a posíláte pouze dar, ne zálohu na odchov).

Pomoci nám můžete i zakoupením jakéhokoliv krmiva (granule pro psy a kočky, granule pro králíky bez léku i s lékem, granule pro pštrosy, bažanty, želvy, ječmen, oves, pšenice, šrot, kukuřice, sladový květ, směsi pro střední a malé papoušky, proso, slunečnice, hrách, vitamíny, solné a vitamínové lizy, sepiové kosti, Plastin, seno, sláma, suché pečivo, ovoce, zelenina, větve ovocných stromů, tráva), ale také cokoliv pro výstavbu či materiál na výběhy a voliéry (prkna, desky, pletiva, trubky, kování, stavební materiál, písek, štěrk atd), ale také staré věci na dekoraci statku, stromky pro les, rostliny atd. využijeme prostě cokoliv, i plastové lahve používáme jako ochranu proti okusu lesních stromků.

Samozřejmě nám velmi pomůže jakákoliv vaše DOBROVOLNICKÁ pomoc ( s krmením, kydáním hnoje, péčí o zvířata a o prostředí zookoutku i o životní prostředí, o les atd). Za pomoc v délce více než 6ti hodin nabízíme oběd zdarma. Můžete se stát členy spolku, ale nemusíte, nemusí se nic platit, členské příspěvky nahrazuje dobrovolnická práce, ale nebojte se, po dohodě můžete přijet a bez závazků pomoct třeba jen dvě hodiny? Žádný problém. Nudíte se? To je dobře. My vás zapřáhneme. Platíte si posilovnu? Proč? My vám dáme vidle a kromě cvičení můžete být i užiteční. :) Milujeme zvířata a přírodu a budeme rádi za každého nadšence, který nám bude chtít pomáhat, tady, nebo v místech našich činností v přírodě. Tady to není o penězích, tady je to o lásce k přírodě a zvířatům.

Děkujeme za váš zájem, dává nám sílu :)

Jiřina Ciprová

předsedkyně a statutární zástupce spolku Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.

kontakt: dvornizookoutek@seznam.cz, mob. 731407080

 

Zákaz kopírování textu