Zpět na úvodní stranu

 

DOBROVOLNÉ PŘÍSPĚVKY NA ZVÍŘATA

Měsíční náklady na krmiva pro zvířata dělají cca 23.000,- Kč. Práci jsme byli schopni zvládnout zdarma sami ve čtyřech lidech (já celodenně, přítel po práci, děti po škole). Pak ale přišla změna a to z několika důvodů.

Za prvé jsem se stala částečně invalidní po dvou neúspěšných operacích pravé ruky, důvodem bylo mé napadení a zmrzačení pravé ruky po lynči místních Popovických mladých mužů, kteří na mne a zvířata pořádali nechutný hon již od roku 2015 pod vedením dvou místních osob, a stupňující se lynč skončil mým fyzickým napadením a napadením mého přítele na veřejné akci zde ve vsi v dubnu 2018. Natolik mne při napadení ochromili, že nejsem schopna vykonávat práci u zvířat, kterou jsem zvládala dříve. Napadení bylo také důvodem k odchodu mé dcery k otci do Čech, protože zde by dle svých slov nemohla normálně žít. Takže ubyla z valné části jak moje pracovní síla, tak pomoc mé dcery a rodina je 180 km daleko.

Dalším důvodem, proč se letos nekonaly komentované prohlídky je koronavirus, kdy je veřejnost rizikem jak pro mne s oslabenou imunitou, tak pro zvířata, která mám v péči. I pokud by nebyl koronavirus, komentované prohlídky jsou pro nás charitou, kterou si v tuto chvíli nemůžeme dovolit a mrzí nás, že jsme museli letos v roce 2020 tolik lidí zklamat. Pokud bychom měli započítat veškeré náklady, musela by stát dvouhodinová komentovaná prohlídka pro 5 osob cca 2500,- Kč. Vzhledem k tomu, že 40 svědků napadení nebylo ochotno mi nejen pomoct, ale ani vypovídat u soudu, nemám nárok na žádné odškodnění a ještě mi znemožnili vykonávat to, co jsem dosud bezplatně vykonávala. Ale brigádníci, které bych mohla najmout, tu zadarmo pracovat nebudou a členové spolku kteří by u zvířat pomohli se nám po pomluvách nehrnou, aby se nedostali do řečí, protože středověké manýry bohužel na malých vsích zůstaly zachovány. Prodej odchovů vystačí s bídou na zajištění krmiv pro zvířata a díky péči o zvířata nejsem schopna shánět sponzorské dary, vše mi totiž trvá podstatně déle a něteré práce již nejsem schopna vykonávat. Dále již také nemohu ignorovat to, že nejsem schopna získat prostředky na to, abych si zaplatila zdravotní a sociální pojištění, takže mi chybí roky na důchod a s mým handicapem v evidenci úřadu práce nemohu najít placené zaměstnání. Zda budeme pokračovat v environmentálním vzdělávání veřejnosti a komentovaných prohlídkách záleží jen na tom, zda se najdou ochotní lidé, kteří nám přispějí na brigádníky, které budeme moct zaplatit a tím pádem nám zbude čas na komentované prohlídky. Slyšela jsem před pár týdny, že lidé nechápou, proč by měli platit moje zvířata a pokud nemám dost peněz, tak mám zvířata prodat. Já ale zvířata dokážu uživit prodejem odchovů a to poslední co bych udělala je prodat zvířata, se kterými pracuji a jsou to moji přátelé. Ale nedokáže mi chov zaplatit povinné odvody státu a nedokážu zaplatit brigádníky, a tím pádem nemohu již dál dělat nic charitativního pro veřejnost. Proč není možné získat peníze volným vstupem vysvětluji v záložce Kontakt na hlavní straně. Záleží jen na vás dárcích příspěvků, jestli budeme moct v roce 2021 opět oživit komentované prohlídky našich zvířat. Pokud máte chuť nás podpořit v tom co děláme a fandíte naší práci, prosíme o libovolný sebemenší příspěvek na účet

1317120013/0800

Nemáme žádné rezervy a v minulých letech jsme se totálně vyčerpali ochranou zvířat, protože po několik let jsme tu byli šikanováni a byla nám zabíjena zvířata a ničeno oplocení a výběhy, zapálen přístřešek s uskladněným senem a dřevem, rozšířeny zfalšované pomluvy atd..museli jsme pořídit i kamerový systém na ochranu svou i zvířat a vše znovu budovat co jsme již jednou vybudovali. Přišla jsem o iluze o krásném bydlení na vesnici kde bydlí jen 100 lidí. Stačí pomluvy a lidé jsou schopni se změnit ve slepé stádo. Po letošní neúspěšné operaci mne situace donutila přehodnotit priority a dále bude vše záležet jen na ochotě lidí kteří navštíví naše stránky, a budou ochotni nás podpořit, aby ve mně zase zaplál ten plamen touhy dělat něco pro druhé.

ZDE REPORTÁŽ Z NAŠEHO ZOOKOUTKU Česká televize 23.2.2020 "CHCETE MĚ"

SEZNAM KRMIV A SPOTŘEBY, PŘÍSPĚVKŮ A DÁRCŮ ZDE

Náš kanál na

----------------------------------

Pomoci nám můžete i zakoupením jakéhokoliv krmiva (granule pro psy a kočky, granule pro králíky bez léku i s lékem, granule pro pštrosy, bažanty, želvy, ječmen, oves, pšenice, šrot, kukuřice, sladový květ, směsi pro střední a malé papoušky, proso, slunečnice, hrách, vitamíny, solné a vitamínové lizy, sepiové kosti, Plastin, seno, sláma, suché pečivo, ovoce, zelenina, větve ovocných stromů, tráva), ale také cokoliv pro výstavbu či materiál na výběhy a voliéry (prkna, desky, pletiva, trubky, kování, stavební materiál, písek, štěrk atd), ale také staré věci na dekoraci statku, stromky pro les, rostliny atd. využijeme prostě cokoliv, i plastové lahve používáme jako ochranu proti okusu lesních stromků.

Samozřejmě nám velmi pomůže jakákoliv vaše DOBROVOLNICKÁ pomoc ( s krmením, kydáním hnoje, péčí o zvířata a o prostředí zookoutku i o životní prostředí, o les atd). Za pomoc v délce více než 6ti hodin nabízíme oběd zdarma. Můžete se stát členy spolku, ale nemusíte, nemusí se nic platit, členské příspěvky nahrazuje dobrovolnická práce, ale nebojte se, chcete pomoct jen dvě hodiny za rok a bez závazků? Žádný problém. Nudíte se? To je dobře. My vás zapřáhneme. Platíte si posilovnu? Proč? My vám dáme vidle a kromě cvičení můžete být i užiteční. :) Milujeme zvířata a přírodu a budeme rádi za každého nadšence, který nám bude chtít pomáhat. Tady to není o penězích, tady je to o lásce k přírodě a zvířatům.

Děkujeme za váš zájem, dává nám sílu :)

Jiřina Ciprová

předsedkyně spolku Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.

kontakt: dvornizookoutek@seznam.cz, mob. 731407080

 

Zákaz kopírování textu