Co je nového
Pár slov o nás
Zvířátka k prodeji, nebo k darování
Minikozičky
Miniovečky
Minipony
Koně
Miniprasatka

Papoušci
Sovy
Savci
Naši Teddy králíčci
Pavo cristatus
Naše morčátka
Naši pesani a kámoši našich pesanů
Naši pštrosi Nandu pampoví v bílé formě
Naše kočičky
Fotečky toho, co se jinam nevešlo
Kontakt
Zpět na úvodní stranu novinek

Novinky - ARCHIV

Temperamento - poslechněte si, je to bomba
Georgina (moje dcera) - Dip It Low - nahráno doma u pc Georgina - ostatní nahrávky na pc
09.03.2012
Dnes jsem při své skleróze zjistila, že tu nemám tlačítko pro pštrosy, s jejichž stránkou jsem se na podzim celkem dlouho mořila. Takže tlačítko s odkazem na stránku Nandu pampových je už na správném místě, případně můžete použít odkaz zde z textu.
Jinak konečně jsem začala dohánět resty a musím nutně odprodat zvířátka co mi tu zbyla z podzimu a zimy, kdy nebyl čas je kvůli stěhování inzerovat. Jsou to dva čuňáskové, kanečci po Barušce z vrhu 3. Cena 1000,- a 1500,- Kč a nebo 2000,- Kč za oba.
04.03.2012
Naše Göttingenská zakrslá prasnička Baruška, hvězda YouTube, včera porodila 6 krásných puntíkovaných selátek . 3 holky a 3 kluky. Mám velkou radost, že se snad už konečně vše vrací do normálu :)
Také máme novou posilu do chovu, je to krásný maličký Holandský zakrslý kozlík. O loňského jsme přišli, když se proboural pletivem ke koním a ti si s ním trochu pohráli. Naštěstí stačil zplodit dvě kozenky, jednu co je teď na prodej a jednu, která zůstává doma do chovu. Videjko kozlíka, jakožto otce kozenky na prodej, je pro případné zájemce k dispozici také na Youtube. Je to video, jak se trká s kozou. Je ho škoda, byl moc pěkný. Ale jak už jsem psala, jeho geny tu zůstaly v jeho krásných dcerách.
Jinak když jsem psala že Baruška porodila 3 holky a 3 kluky tak jsem nejdřív přehodila 1 písmenko a místo kluky jsem napsala kukly. Smála jsem se asi stejně, jako když jsem kdysi podepisovala na pohled manžela a místo Jirka jsem napsala Jikra :D
Jo a taky jsem nahoře opravila nefunkční odkaz na Temperamento, naštěstí to mají ještě na YouTubku, takže jsem jen změnila link. Poslouchám to už poměrně dlouho, ale vždycky mně tím dvojsmyslem pobaví :D
29.02.2012
Přidala jsem na YouTube nová videa, mrkněte se :)
27.02.2012
Máme na prodej kůzlátko Holandské zakrslé kozy

cena 3000,- Kč, více v prodeji :)
28.01.2012
Po dlouhé odmlce zase další novinky. Jsme už přestěhovaní zpět v Třebestovicích s částí zvířátek a očekávám opětovnou kontrolu z Krajské veterinární správy, takže sedím v papírech a vyplňuji a vyplňuji. To by člověk nevěřil, kolik papírů a hlášení je potřeba k tomu, aby mohl člověk fungovat. Ještě kdybychom dostali nějaké dotace, když už máme tolik povinností. Jinak do poslední chvíle jsem nevěděla, kam přemístím ovečky, ale díky naší hodné paní sousedce, která nám bezplatně pronajala kousek pozemku v Třebestovicích mám alespoň na půl roku po starostech.

Máme nová kůzlátka, ale bohužel jsem přišla o chovnou prasničku Žofii, která byla po malých zesláblá a to nucené stěhování bez otužování z teplé buňky, kde byla do prosince, do studené stáje ji dorazilo a i když jsem ji později umístila pod infralampu (musela se dodělat nejdříve elektřina)a poslední den byla v kuchyni, nepomohlo to a Žofinka umřela. Aby toho nebylo málo, tak jsem včera našla mrtvou její dceru, měla krev u čumáku, takže jí pravděpodobně napadl pes. Měla v pěti měsících jen dvě kila, je to obrovská škoda. Byla to krásná maličká prasnička.

No a co bych napsala pozitivního? Hmm, asi to, že se blíží jaro, pojedu si do Havlíčkova Brodu pro chovného kozlíka, takže holky kozeny už nebudou samy, Baruška i Binky čekají selátka a snad už se narodí i nějací králíčci. Půl roku nebyl jediný vrh. Já už budu mít dodělané papíry, ušní známky a evidence všech zvířat a už se začneme zase zabydlovat. Na jak dlouho se budeme zabydlovat v Třebestovicích bude záležet na tom, jak dlouho budu mít dovoleno nechat pštrosy, poníky a koně v Chrástu. Potom se budeme opět stěhovat na statek na Vysočině, kde už pravděpodobně zakotvíme natrvalo. I když..................člověk míní, život mění :) :) :)

Kdyby se tu našel někdo, kdo by nás chtěl sponzorovat, případně se starat o dva velké koně, nebo je nějakou dobu nechat u sebe a starat se o ně, dost by mi to pomohlo. Bývalý manžel na mně tlačí ať je prodám, ale máme je od hříbátek 12 let a jsou pro mně jako členové rodiny, nedokážu se jich zbavit jako něčeho nepotřebného. Je strašně těžké vše táhnout z podpory a i když se zvířátka naštěstí alespoň uživí, nemám už na brigádníky, kteří by mi pomohli s kydáním hnoje. A sama už prostě nemůžu. Samozřejmě že je o všechna zvířátka dobře postaráno, ale chtělo by to někoho na práci na výpomoc. Až se situace uklidní a bude zase co prodávat, bude snad i na brigádníky, ale aktuálně to stojí víte za co :)

24.12.2011
Přeji všem krásné prožití vánočních svátků, klid, štěstí a pohodu :)

12.12.2011
Aktualizace štěňátek jorkšírků a biewerů, jejich fotky i s cenami jsou ZDE.
Jinak se pomalu přesouváme s farmou zpět do Třebestovic, ale jen na dočasnou dobu, protože nás čeká opět stěhování do většího. Pak už budeme mít snad opravdu klid. Doufám, že krizi, která je, nějak přežijeme, protože v současné době zvířátka jen horko těžko živím z toho co prodám a já pracuji de facto zadarmo. Je to značně vysilující, psychicky i fyzicky, ale jsem optimista. Sice jsem na všechno sama, mám dvě malé děti, nemám peníze a mám 14 dní na vystěhování z domu i s polovinou zvířat, ale jsem zdravá a to je to hlavní.
To, že dělám mnoho hodin denně za jakéhokoliv počasí zadarmo u zvířat mi zdaleka tak nevadí jako fakt, že na mně přišlo udání pro týrání zvířat a přišla na mně kontrola z Krajské veterinární správy. Naštěstí kromě nedokončených evidencí a bince na dvoře mám vše v pořádku a zvířata jsou dle inspektora v dobré výživné kondici. Paní, která mně udala bych chtěla vzkázat, že morčata už 3/4 roku nechovám a ani předtím týraná nebyla, stodolu nemám (chovala jsem morčata s PP, ve výběhu byli pouze mladí samci společně) a pokud si na mně po dvou letech vzpomněla a před vánoci na mně poslala udání tak bych to přičítala staropanenskému záchvatu a doporučila bych jí buď chlapa, protože má pravděpodobně nedostatek sexu a leze jí to na mozek a nebo pokud již nějakého chlapa má, tak by mu měla koupit přípravek pro zvýšení potence, aby ji dokázal uspokojit a přestala se zabývat záškodnictvím :)
15.10.2011
Naše jorkšírka Beruška porodila 4 štěňátka a biewer jorkšírka Brenduška 3 krásné černobílé puntíkované prcky. Beruška má 1 kluka a 3 holčičky a Brenduška 2 kluky a holčičku. Pokud by měl někdo zájem o štěňátko, může se mi předběžně hlásit. Biewer holčičku možná nechám doma, ještě uvidím.

Během měsíce bude také na prodej hnědák hřebeček miniponyho narozený letos na jaře. V dospělosti bude mít kohoutkovou výšku 80-84 cm takže to bude opravdu prcek. Oba rodiče jsou původem z Holandska.

Rodit by již brzy měla naše holandská koza, takže budou na prodej i kůzlátka. Nové vrhy králíčků zatím nemáme, takže tedínci budou až na vánoce pokud samice zabřeznou.

Jinak celou farmu čeká stěhování, protože po mém rozvodu v září budeme ze současného bydliště "odejiti" a tím pádem mám spoustu věcí na vyřízení a nic nestíhám jako vždy. Na to už jste si ale za ty roky určitě zvykli :)

09.10.2011
Selátka od Žofie jsou již k odběru. Kromě jedné holčičky jsou všechna selátka na prodej, jejich jednotlivé fotografie jsou ZDE.

02.09.2011
Žofie porodila 31.8.2011 8 krásných maličkých selátek. 3 jsou černá, 3 bílá se znaky (dalmatin) a 2 jsou strakatá po taťkovi :)
17.08.2011
Nabídka miniprasátek ZDE na stránce.
13.08.2011
1.8.2011 porodila i miniprasnička Binky a to 5 krásných selátek, takže máme na prodej celkem 9 krásných puntíkovaných prcků. Zítra je budu jednotlivě fotit, máme 4 holky a 5 kluků, z toho 2 holčičky a jeden kaneček už jsou předběžně rezervovaní. Takže pokud máte zájem neleňte a ozvěte se, dokud je z čeho vybírat. Dala jsem opět nějaká nová videjka na Youtube, takže tady je jedno z nich. Jinak cena selátek je 3000,- až 3500,- Kč podle velikosti.
28.07.2011
Včera 27.7.2011 porodila Baruška 4 krásná puntíkovaná selátka. Ve velmi krátké době porodí i její sestřička Binky a dokonce čeká selátka i Žofie, takže kdo má zájem o selátko, určitě se na něj dostane :)
18.07.2011
Brzy budou selátka miniprasátek !!! Barušce už se začínají nalévat cecíky, takže očekávám porod do týdne. Baruška je ale prvorodička, takže rezervace budu brát až po narození selátek. Pokud byste chtěli Barušku vidět (na stránce miniprasátek se teprve pracuje, tak její videjka na Youtube jsou ZDE na stránce. Jinak selátka čeká Žofie i Binky, takže na každého zájemce se určitě dostane. Dále máme na prodej 2 quessantské beránky, je to nejmenší ovce na světě.
04.07.2011
Takže ve čtvrtek 7.7.2011 ráno vyrážím na trasu Chrást - Olomouc - Brno. Pokud chce kdokoliv po cestě ode mně králíčka ozvěte se mi co nejdříve, abych stihla připravit rodokmen. Na ceně dopravy se rozumně domluvíme.
18.07.2011
Brzy budou selátka miniprasátek !!! Barušce už se začínají nalévat cecíky, takže očekávám porod do týdne. Baruška je ale prvorodička, takže rezervace budu brát až po narození selátek. Pokud byste chtěli Barušku vidět (na stránce miniprasátek se teprve pracuje, tak její videjka na Youtube jsou ZDE na stránce. Jinak selátka čeká Žofie i Binky, takže na každého zájemce se určitě dostane. Dále máme na prodej 2 quessantské beránky, je to nejmenší ovce na světě.
04.07.2011
Takže ve čtvrtek 7.7.2011 ráno vyrážím na trasu Chrást - Olomouc - Brno. Pokud chce kdokoliv po cestě ode mně králíčka ozvěte se mi co nejdříve, abych stihla připravit rodokmen. Na ceně dopravy se rozumně domluvíme.
29.06.2011
Aktuálně teď řeším s jednou paní odvoz králíčků do Olomouce, problémem jsou vysoké náklady na dopravu. Pokud by měl někdo tím směrem zájem o dovoz králíčka a našli by se alespoň další 2 lidé, kteří by byli ochotni spolufinancovat benzín, ozvěte se mi prosím. Trasa je Chrást okres Nymburk - Olomouc v průběhu 10ti dnů.
26.06.2011
Určitě spousta z vás sledovala, kdo vyhraje 50% slevu na králíčka. Měl to být český návštěvník webu s pořadovým číslem 50000. Nebudete tomu věřit, ale když jsem viděla, že se blíží ta hranice, šla jsem dělat nějakou práci a po příchodu jsem se ze zvědavosti šla podívat na web, jestli už máme vítěze, no a hádejte co jsem viděla, to je prostě zákon schválnosti.

Takže abych vám to trochu vykompenzovala, nabízím slevu 200,- Kč pro období do 30.6.2011 na jakéhokoliv králíčka z prodeje, ale pouze pokud mi dotyčný řekne, nebo napíše, že by rád uplatnil slevu, která je nabízená u mně na webu v novinkách. Automaticky ji dávat nebudu.

A abyste měli z čeho vybírat, dofotila jsem nové vrhy a rozšířila jsem nabídku králíčků v prodeji.
ZDE jsou.
Myslím, že teď už si vybere opravdu každý :)

Jinak minulý týden jsme tu měli na návštěvě Mateřskou školičku z Chrástu. Děcka byly super, jen škoda, že pršelo. Ve středu 29.6.2011 očekáváme návštěvu 1. a 4. třídy ze ZŠ v Poříčanech, tak doufám, že ten nájezd naše farma přežije :D Do budoucna plánuji nějaké programy pro veřejnost, ale vše je zatím ve stadiu úvah. Žádné dotace nemáme a je potřeba zvířátka něčím živit, takže něco vymyslet musím. Uvidíme :)

21.06.2011
Pokud chodíte koukat na počítadlo přístupů na hlavní stranu, určitě jste si všimli, že se nám u českých návštěvníků blíží hranice 50 000. Při této příležitosti bych ráda vyhlásila soutěž o 50% slevu na králíčka právě pro toho, kdo mi pošle scan, že právě on je uveden jako padesátitisící český návštěvník. Tento člověk (samozřejmě ten první) ne celá třída, která si scan přepošle, bude mít nárok na 50% slevu z jakéhokoliv králíčka, který je v prodeji zde u mně na webu. Je důležité mi to také telefonicky oznámit na mobil 731407080. Přeji vám hodně štěstí. Aktuálně je číslo na počítadle českých přístupů 49 940 dne 21.06.2011 ve 12,39 hod.
13.06.2011
Nemůžu se udržet a musím sem dát odkaz na píseň, kterou nazpívala má dcera doma u počítače, opravdu se to povedlo, mám z ní radost :) Georgie Najaryan - Think of me (Phantom of the Opera). Jinak pro brouzdaly na YouTube, tu mám odkaz na svou stránku, kde najdete videjka z naší farmy, vč. zvířátek, které ještě nemají dodělanou stránku zde na webu. Pro vstup na stránku YouTube klikněte sem.
11.06.2011
Máme na prodej neplozená vejce pštrosa Nandu pampového.
10.06.2011
Kdo ještě neviděl naše zakrslé kozeny má teď příležitost, než jim udělám stránku :)

07.06.2011

Tak po dvou měsících konečně nějaké novinky. Omlouvám se všem, že jsem dlouho neaktualizovala, ale řešila jsem si důležité osobní věci.

Mezitím jsou pryč i prasátka z posledního vrhu, řešili jsme bohužel takovou nepříjemnost, že se u Žofie objevil svrab (netuším kde ho vzala) a chytila ho od ní i selátka, takže nebyla nouze o nepříjemné situace. Ale všechno jsme zvládli a je to ok. V dubnu se nám také narodila jehňátka Quessantských oveček, dále kůzlátka zakrslé koze a teď se narodilo jedné miniponičce i hříbátko, takže o mláďátka není nouze. A málem bych zapomněla na úplnou novinku a tou je vyklubání pávátek naší pávici. Celý měsíc jsem ji neviděla a nakonec odněkud přivedla 4 paví kuřátka.

To byl pro mně impuls k tomu, abych začala konečně zase pracovat na webu. A abyste měli na co koukat, udělala jsem úplně novou stránku pávům, kde jsem vložila i 3 fotogalerie s obrázky našich pávů i vyklubaných pávátek. Takže mrkněte na záložku "Pávi", pro lemry je přímý odkaz ZDE :).

07.04.2011
Noví čuňásci na prodej mají svou stránku KUK SEM :).
06.04.2011 II.
Ještě jsem nestihla udělat novým prasátkům stránku, ta bude zítra, ale pro nedočkavé tu mám alespoń 2 fotečky selátek.Foto 1 a Foto 2.
06.04.2011

Zkouška spojení :)

Minulý týden mi po pěti letech vypověděl službu počítač a to tak, že podle odborníka NAVŽDY. Tím pádem jsem přišla úplně o všechno, o fotky, kontakty, maily, programy atd....

Naštěstí jsem nějak zprovoznila přístup na web a editor na jeho úpravu, takže mohu aktualizovat stránky. Horší je to, že mi zmizely všechny letošní fotky, takže zbyly jen ty, které jsem dala na ukázku tady do novinek. A to jsem už měla připravené a roztříděné kaslíčky s fotkami pštrosů, pávů, miniprasátek, poníků atd, abych mohla konečně dodělat nefunční stránky.

Trochu mám problém s mailem, protože se mi zprávy nestahují do počítače (teď mám půjčený manželův notebook) a na "volném" si nedokážu zprávy třídit a tvořit si jednotlivé kaslíčky, takže dohledat zpětně zprávy je velmi pracné. Mám tu zprávu pro lidičky, kteří si u mně dali rezervace na prasátka. Ztratily se mi všechny maily, takže prosím ohlaste se mi znova. Žofince se totiž 30.3. narodilo 8 prasátek (přežilo 6), jsou to 3 holky a 3 kluci a k odběru budou na konci dubna. Se závaznými rezervacemi počkám ještě cca 14 dní, abych měla jistotu, že jsou všechna selátka ok. Fotečku se sem pokusím dát večer, protože musím vymyslet jak přetáhnout foto z mobilu do notebooku.

Dále se nám narodila kůzlátka, Lízinka porodila 2 nádherné prcky, měla jsem co dělat, abych je postavila na nohy, protože Líza porodila venku v přístřešku a malí byli po třech hodinách tak prochladlí, že jsem je musela rozehřívat fénem asi 2 hodiny. Kozlíček byl na tom o poznání lépe než kozička, ale měl tak slaboučký sací reflex, že mi včera večer umřel. Je to strašná škoda, byl takový krásný, tříbarevný. Kozička je naštěstí v pořádku a protože je nepříbuzná na mého kozlíka, tak si ji mohu nechat doma z čehož mám velkou radost.

Jinak hledám brigádníka na pomoc u zvířat, jednalo by se o některý víkendový den a nabízím 500,- Kč na ruku, takže pokud má někdo zájem, ozvěte se mi na mobil 731407080, nebo mailem na mail@horky.eu Sama to fakt nestíhám a tak bych na takové práce, jako je uklízení koblih v ohradě a výměna králíkům potřebovala nutně pomoc. Alespoň bude čas na inzerci a na práci na webu.

Na závěr info o našem prasožerci Kikinkovi, je v Třebestovicích a hlídá barák, jezdíme ho tam krmit a vypadá to, že si ho nechá syn, tak je to dobré. Baruška dostala antibiotika, týden byla doma (budu dávat video na Youtube pak sem dám odkaz), rány jsme vyplachovali jódovým roztokem a každý den dostala včeličku a vypadá to že je z toho venku, je čilá, zdravá a běhá za mnou na zavolání jako pes, dokonce poslouchá ještě lépe než psi :D. Takže to nakonec dopadlo dobře po té hrůze.

26.03.2011
Tak se přiznám, že když jsem včera psala nové zprávy do novinek, nečekala jsem, že dnes budu psát zase.

Dnešní den byl fakt horor. Začalo to tím, že jsem si s ranní kávou sedla ke stolu a najednou vidím skrz terasové dveře žíhaná záda našeho vlkodava, jak se rytmicky vlní za šutrem na skalce. Položila jsem kafe a letěla ven, protože mi bylo hned jasné že je zle. Cestou jsem popadla gumáky, ovšem když jsem uslyšela to strašné kvílení prasátka, vykašlala jsem se na gumáky a letěla v ponožkách směr šutr a začala rvát našeho vlkodava, který dokázal ladně přeskočit plot i s dvěma řadami ostnatých drátů dolů z naší březí miniprasničky Barušky, která čeká za měsíc selátka. Snažil se stejným pohybem, jaký dělá žralok když chce vyrvat kus masa ze své oběti, vyrvat kus vepřového z Barušky.

Téměř celá její třetina (šíjová část) byla v jeho obrovské tlamě a on hryzal a hryzal jako by ji chtěl celou spolknout. Podařilo se mi ho z ní strhnout, ale jakmile začala utíkat pryč, vytrhnul se mi a dvěma obrovskými skoky ji dohnal a strhnul ji k zemi jako lev gazelu. Zase jsem po něm skočila a servala ho z ní, načež konečně vylezl i můj manžel a našeho milého vlkodava odtáhnul do garáže. Baruška strašně kvičela a krvácela, takže jsem jí otřela krev, zastříkala rány Septonexem, což se prý nemá dělat jak potom řekl vet. a začala shánět veterináře, který je na příjmu v sobotu. Bohužel stejně jako když jsem kdysi potřebovala akutně operovat kocoura, tak byli 2 dostupní doktoři na semináři a další známý na letišti. Čtvrtý mi řekl, že mám přijít s Baruškou v ordinačních hodinách (což bylo asi za 5 hodin). Hned poté jsem se dozvěděla, že už jsou na cestě Faltovi s pštrosicemi, kteří měli dopoledne přijet, takže jsem musela čekat. Pštrosice přijely naštěstí v pořádku a servaný dráp, zlomený prst a zakrvácené peří jedné Nandice už mně po ranním zážitku nechaly chladnou. Dost mně ale potom znervózněly jejich pokusy proběhnout plotem, protáhnout se 20 cm skulinou mezi stromy a snaha prostrkovat nohy a krky skrz oka plotu se snahou o útěk. Řinčení plotu od narážejících pštrosů už jsem potom nemohla poslouchat, protože další ztráty by mně asi dorazily, vyřídila jsem papírování a peníze a utíkala domů hledat veterináře. Od pokousání už uběhly 3 hodiny. Nakonec se mi povedlo sehnat hodného a příjemného MVDr Holého z Kouřimi, který Barušku ošetřil, vypláchnul rány, dal tetanovku a antibiotika a instruoval mně o dalším postupu léčby. Ta spočívá v aplikaci antibiotik 5 dní a z výplachů co dvě hodiny ve dne v noci všech hlubokých ran jódovým roztokem. Doporučil Barušku vykoupat, takže jsem ji doma namydlila sprchovým šampónem, opláchla vodou a vysušila fénem a udělala z ní čisťounkého čuníka. Na to, že jsou rány hluboké odhadem 4 cm a málem má odkousnuté ucho, drží jako hrdina při každém výplachu a večer už dokonce zbodla suchou housku, takže snad to bude ok. Takže v obýváku mám teď prase a práce až nad hlavu. Zároveň jsem ale učinila rozhodnutí, že po dvou zadávených kočkách (britské modré a středoasijské leopardí) a napadenému prasátku najdu našemu vlkodavovi nový domov, protože nemohu riskovat že mi zabije jehňátka, kůzlátka, hříbátka, nebo selátka a zlikviduje tak moji šanci vydělat nějaký peníz. Pokud byste měli někdo zájem o čistokrevného vlkodava s původem, ale bez PP, ozvěte se mi a domluvíme se. K bassetovi Boriskovi už chci maximálně pouliční směs s jedním uchem nahoru a jedním dolů. Vlkouše jsme museli odvézt do Třebestovic a já se tímto omlouvám sousedům, kteří se dnes asi moc nevyspí. Pardon.

25.03.2011
Po delší době zase novinky, trochu jsem vás zanedbávala, ale přišlo jaro a s tím zase plno práce, nových plánů, zvířat a přírustků, tak nebyl moc čas na psaní.

No ale popořádku. Začala bych asi největší letošní akcí a tou byl import klisniček minipony z Holandska. Začalo to prohlídkou oslíků a poníků na Libertě (Royal-Liberty) u Ústí nad Labem, po pár dnech to pokračovalo zamluvením jednoho strakatého minipony kluka Billyho následované zešílením do miniponíků a několikadenním vysedáváním u internetu a na závěr korunované poměrně rychlým dovozem vybraných klisniček a Billyho k nám na farmu v prvním březnovém týdnu. Za to bych chtěla stáji Royal -Liberty a speciálně Veronice Vonkové ještě jednou poděkovat, protože byli ochotni pro vybrané poníky zajet a přivézt je v průběhu pouhých několika dní.

Zároveň nám svezli i Quessantské ovečky, takže nyní už máme poměrně velké stádečko osmi quessantských oveček v barvách 4x černá, 2x karamelová a 2x šiml (z toho jedna je tmavý šiml a druhá bílá se znaky na nožičkách a hlavě). Dvě ovečky z Holandska jsou březí a všechny 4 mají PoP. Pro závistivce tu mám vysvětlení ohledně financí, protože nejen že na to prasklo mé odstupné z práce, ale navíc jsem si musela vzít 80 tisíc úvěr. Zároveň bych chtěla poděkovat všem lidem, kteří si od nás koupili štěňátko, protože přispěli na materiál na zhotovení přístřešku pro poníky. Jednu klisničku jsme nechali na Libertě u ženicha Xaviera, plemenného hřebce minihorse, takže se těšíme na hříbátko v příštím roce. Dvě klisničky přijely březí a další u nás již měla říji, takže uvidíme, jestli už Billy zjistil že je chlap, nebo jestli kobylku svezeme na Libertu jako další nevěstu Xavierovi. Fotek zatím moc nemám, ale alespoň tady malá ochutnávka.

Dále kdo čeká a těší se na miniprasátka, tak hlásím, že Žofii už se nalévají cecíky a velmi brzy již bude rodit. Držte pěsti, aby to proběhlo v takové pohodě jako minule a dočkali jsme se krásných sladkých čumáčků. Do prodeje také postupně přidávám nové teddy králíčky, všichni v prodeji jsou již k odběru, takže kdo máte zájem vybírejte, dokud je z čeho.

Jinak v květnu (13.-18.) jsme přislíbili účast se svými vybranými zvířátky na akci "Hrad zvířat" na hradě Točník. Pojedou miniprasátka a možná i miniovečky, uvidíme.

Zítra také přijedou pštrosice Nandu, tak nám držte pěsti, aby se to obešlo bez problémů.

17.02.2011
Tak a mám spoustu novinek. V první řadě jsou na prodej štěňátka po Berušce a Lakynovi. Dnes jsem je konečně nafotila a dala do inzerce a na web. Tady jsou

. Máme volnou fenečku a dva pejsky.

Dalšími zvířátky, která se dostala na naši farmu jsou holandské zakrslé minikozičky. Je to 4 měsíční kozlík Ferda a dospělá koza Lízinka, na fotce s Ferdou. Lízinka je březí, takže se dočkáme i kůzlátek a ještě máme rezervovanou přenádhernou tříbarevnou kozenku, které budeme říkat Rózinka. Tady je foto. Už se na ni také moc těšíme.

Dalším přírustkem jsou zakrslé Quessantské miniovečky, jsou to nejmenší ovce na světě. Měla jsem štěstí a podařilo se mi koupit celé stádečko a jsem opravdu nadšená, protože jsou to velmi milá stvoření vč. beránka. Ještě doplním stádečko o bílou barvu a budeme se těšit na jehňátka. Ovečky se jmenují Čert, Eliška, Rozinka a Amálka (která by měla být březí). Dvě ovečky (Čert a Rozinka) jsou dovezené bývalým majitelem z Německa a dvě jsou z českých chovů.

No a kdo si myslí, že už je toho dost, tak ještě není, protože máme novou posilu do chovu jorků, tentokrát je to pětiměsíční biewer jorkšír slečna Brenduška a dále máme rezervované posily do chovu bílých pštrosů Nandu pampového, jedná se o 4 dospělé samice, které jejich současný majitel před dvěma lety vykoupil od chovatele, jemuž pštrosice soused terorizoval takovým způsobem, že to málem nepřežily. Několik dalších samic vč. samce díky tomu prevítovi uhynulo. Jó lidi jsou holt svině. Nyní už jsou v pořádku a jen co doděláme ohradu, přestěhují se k nám.

01.02.2011
Všimli jste si na úvodní straně toho páva? Kluci už se začali předvádět a na to, že jim ještě pořád dorůstají barevná pera (o prázdninách jim vypadávají), tak už i teď jsou nádherní.

Trošičku nestíhám, protože obstarávám nové přírustky do naší minizoo :-D
Nechte se překvapit.

A abyste se nenudili, přidala jsem na stránku miniprasátek 2 videjka, která máme na Youtube. Brzy přibudou i pštrosi atd. Jen se tomu musím pořádně zavěnovat.

18.01.2011
Beruška má štěňátka :D
Jorkšíří drobečci se narodili 13.01.2011 a jsou 4. Máme 2 holčičky a 2 kluky, takže pokud má někdo předběžný zájem o štěňátko, ozvěte se mi.
Na prodej máme také teddy králíčky, naštěstí se rodí nové vrhy, takže je pořád z čeho vybírat, zítra už dám do prodeje vrh po Myšičce.
Na nové páníčky čeká ještě poslední nejmenší černý kaneček miniprasátka, je ochočený, žere z ruky, občas ho beru domů aby si zvyknul na provoz domácnosti a psiska. Je čipovaný a tetovaný, k odběru ihned.
Máme také nový psí přírustek, fotečky vám sem brzy dám.
06.01.2011
Snažím se dohánět resty, takže jsem dodělala stránky dalším králičím vrhům. Jsou to:
vrhy 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 a 73.
Jedna nová samička je také v prodeji.
04.01.2011
Tak a máme tu nový rok. Slibovat nic nebudu, protože to stejně nikdy nestihnu splnit. Vám všem bych chtěla popřát mnoho úspěchů a šťastné prožití roku 2011 :)
V prodeji jsou 4 noví králínci, tak se jukněte kdo má zájem a také máme ještě 2 miniprasátka, nové foto je na úvodní straně.


Jinak nic nového, už aby bylo léto, ta zima je otravná.

24.12.2010
Chtěla bych vám všem popřát krásné a klidné vánoční svátky, bohatého ježíška a tu správnou vánoční náladu :)
Protože letos opět nebudu schopná vytvořit vánoční přáníčko včas, chtěla bych tímto poděkovat všem, kteří si na mně vzpomněli a poslali mi přání (k novému roku už to určitě stihnu také poslat), všechna přáníčka jsem četla a velmi vám za ně děkuji.
Já jsem teď opravdu šťastná, protože mi na vánoce přiletěla skoro po dvou letech dcera z Dubaje, takže letošní vánoce budeme trávit s kompletní rodinkou vč. mých rodičů.


Jinak králíčci, kteří byli k odběru jsou již v nových domovech, další dva vrhy jsou tak problémové, že jsem je ani nenabízela k prodeji. Pokud nemám z mláďat dobrý pocit, tak z domova jít nemohou. Z těch dalších vrhů jsou to již opět krasavci a příští týden se objeví v nabídce.

No a novinky od miniprasátek, další prasnička šla k nové paničce do bytečku, takže zatím šli všichni do bytů. Ještě zbývají na prodej poslední dvě miniprasátka, černý roztomilý kaneček a růžová prasnička s trochou pigmentu. Jsou oba opravdu roztomilí a čekají na nové páníčky :)
30.11.2010
Tak dneska mám narozeniny. Gratulace a věcné dary můžete předávat od 16,00 hod u naší brány.
Né to si dělám legraci. Stačí mi jen věcné dary :D


Jinak je to tady a nové vrhy mají nové fotečky. Kdo má zájem o nějakého králíčka na vánoce může se na rozfocené králíčky podívat buď do jejich vrhů 62, 63, 64, a nebo kdo je líný tak přímo do prodeje. U ostatních vrhů ještě trošku počkám, aby jim trochu dorostly chlupy. U králíčků na prodej je cena podle pohlaví a typu. Výběrová kvalita a tomu odpovídající cena. Při očkování jsem napočítala 52 králíčků, z toho 46 chovných. Ze 46 jedinců je 13 samců. Rodí se páté výběrové generace, což je super. Odchov mláďat je samozřejmě doma v teplíčku.

27.11.2010
Pro dnešek mám pár novinek.

Stala se dost neuvěřitelná a tragická věc. Po dvou měsících domlouvání a vyřizování papírů si sem jel pro prasátka pán, který kvůli nim cestoval 1600km. V Praze ho bohužel již první den po příjezdu postihla srdeční příhoda a on teď leží v jedné pražské nemocnici v kómatu. Byla jsem za ním, bohužel stav se nelepší, takže ač je mi to strašně líto, musím nabídnout prasátka znovu do prodeje, abychom měli penízky na seníčko, mrkvičky, piliny a podobné věci. Aktuální nabídka miniprasátek je zde.

Také mám již nafocené první tři vrhy vánočních teddy králíčků. Budu se snažit je dát do večera na web.

Také máme narozená morčátka, dofotím všechny kluky kteří jsou na prodej, abyste měli z čeho vybírat. Platí stále to, že kdo bude chtít, dostane ke králíčkovi za minimálně 800,- Kč morčátko zdarma.

05.11.2010
Tak a abyste neřekli, tak jsem doplnila vrhy morčátek za letošní rok. Jsou to vrhy M12-X12. Je to bída, ale mám radost z holčiček po Luckym Lee a Jonasi Gepardovi, a z dalmatinků s lysinkou, na ty jsem měla léta smůlu. Rodí se opravdu pěkná mláďata s klopenými oušky a pěknou hlavinkou, takže radost veliká. Jsem také nadšená z červených holčiček po Gentlemanovi, červeném šeltiákovi, které musím ještě dofotit. Zbývá mi dodělat ještě asi 8 vrhů, ale to jsou ještě drobci dvouměsíční, tak to nehoří. Včera jsem bohužel přišla těsně před porodem o jednu skinny samičku, vůbec nechápu co se stalo, žrala, žrala, potom padla a hotovo. A taková pěkná..........škoda přeškoda. Také umřela jedna z mých oblíbenkyň, holka z Maďarska Cow Girl of SkinnyCave, ale právě rodí její dcera, která je celá mamina, tak je to taková náplast na bolest. Vidím tam dva chlupáčky a jednoho skinečka, takže super.
04.11.2010
Králíčci z vrhů 62, 63, 64, 65, a 66 mají své stránky s fotkami.
03.11.2010
Konečně máme nové vrhy teddy králíčků, po strašně dlouhé době se narodilo 5 vrhů. Štastnými maminami se staly Molly (3), Mikynka (2), Missy (2), Marry Anne (4) a Mici (5). Včera jsem vrhy nafotila a během dneška jim udělám stránky.

Včera jsem také zauktualizovala chovné teddy samce, protože už mi dost lidí říkalo, že ostatní chovatelské stanice mají pěkně nafocené králíčky a já je tam mám jako mláďata nebo vůbec, takže jsem šla do sebe a kluky nafotila, některé fotky jsou ještě z léta, takže třeba Black už je opravdu černý, na fotkách má srst sice před línáním, ovšem po 2 měsíce starém stříhání, takže než dorostl tak už začal línat, tak to prostě chodí. U toho focení je největší problém v tom, že ne vždy mám čas když jsou pěkně obrostlí a jakmile čas mám, tak už zase línají, nebo dorůstají po línání, nebo se samice oškubou na hnízdo, nebo je ostříhám když je vedro a pak si vzpomenu že jsem chtěla fotit..... Ať si říká kdo chce co chce a prezentuje se na webu čím chce, všichni králíčci prostě 2x za rok línají a nevypadají v té době zrovna ukázkově jako na fotkách. S tím je třeba se smířit a pokud si chcete vybrat mládě, dejte spíš na doporučení chovatele než na aktuální fotku. Protože i z ošklivých kačátek se vyklubají krásní králíčci. Tedy pokud to mají v genech. Mluvím o svém chovu. Abyste si nenechali někde nacpat nějakého mrzáka s tím, že jste se dočetli, že bude hezký.

Také jsem přidala pár nových foteček chovným teddy samičkám, ale některé holt už přelínávají, je to poznat podle barvy srsti, ta tmavá je nová a vybledlá je stará a odumřelá, která ještě vylíná. Některé samice bohužel vypadají jako bizoni na jaře, takže je přefotím až trochu obrostou.


Jinak začala hárat Beruška, takže doufám, že se nám konečně povedou zase štěňátka. Na jaře jsem si nevšimla že má Lakyn na pindíkovi bodlák a bylo mi divné, že nenakryl ani jednu fenu. Tentokrát jsem ho ostříhala, abych viděla VŠUDE :D.


Pokud má někdo zájem o vánoční králíčky, mělo by jich být dost, samozřejmě že bude potřeba rezervace zhruba od 4 týdnů věku až budou rozfocení. Doufám, že se nade mnou slitují ještě nějaké další samice, všechno co se narodí do 12.10. bude ještě k odběru na vánoce.Budu si z nich vybírat i do chovu, ale nebudu to přehánět.
Pokud byste měli zájem o dárkové poukazy, není problém je vyrobit a rezervovat si mládě s tím, že si ho potom vaše bejbátko vybere samo po vánocích, nebo třeba i v lednu. Samice připouštím průběžně pořád, ovšem příroda je mocnější než já a záleží pouze na ní kolik mláďat se narodí a jestli se vůbec narodí. I připuštěná samice nemusí vůbec zabřeznout, jak mi předvedlo 20 holek teď v létě. Všechny samice musí rodit doma, protože jen jedna z deseti postaví takové hnízko, aby mláďata neprochladla a pokud mládě vyleze z hnízda, je to konec. Takže počítám s tím, že přes zimu bude z mé pracovny opět jedna velká králíkárna :) No nějak to přežijeme, když to jinak nejde.

26.10.2010
Do archivu jsem přesunula novinky za poslední rok a půl, abych trošku zrychlila načítání této stránky. Aktualizovala jsem prodej králíčků, není tam sice nic nového, ale králínci mají nové fotečky a jeden kluk je tam zadarmiko, potřebuji trochu uvolnit místo.
Jinak máme nové přírustky a to jsou pštrosi nandu pampoví v bílé formě, která tady není moc známá. Mám z nich velikou radost, i když mám obavy aby se jim nic nestalo, protože jsou velmi hákliví na nohy a když se vylekají tak si mohou při útěku nohu i zlomit. Bohužel s tím se potom nedá nic dělat. Vezli jsme ještě jednu krásnou šedou mladou samičku, ale bohužel v krabici cestou dost vyváděla a zlomila si nohu. Veterinář ji prohlížel, ale umřela mu v ordinaci, měla vnitřní krvácení od té zlomeniny. Škoda takového krásného zvířete. Teď už se bohužel pštrosáčci nelíhnou, tak musíme počkat na jaro a koupím 2 šedé samičky, aby tady ti dva bobci nebyli sami. Tady jsou alespoň 2 fotečky nandu 1 a nandu 2. Konečně se nám také narodily dva vrhy (celkem 5) králíčků, ale rezervace budu brát samozřejmě až poté, co si vyberu pro sebe do chovu.
Ještě se musím pochubit co jsme s dětmi vyrobili z dýně pro školní vernisáž. Měli jsme takovou mutantku, co prolezla plotem a trochu se zdeformovala, no a koukněte, jakou udělala ve škole parádu - na fotce s Jiříčkem. Jo to peří je z té chuděrky šedé pštrosice. Jinak mám tu pár krátkosrstých morčátek, takže kdo by měl zájem, mám je na prodej za cca 100-130,- Kč podle barvy. Jsou to genoví skinny a 50% genoví skinny kluci. Ještě fotky, já vím.
09.09.2010
Tak jestli jste si všimli, přidala jsem na každou z hlavních stránek tlačítka "Pávi" a Miniprasátka" Na pávy ani neklikejte, na to ještě nebyl čas a u miniprasátek zatím funguje jen hlavní strana a prodej. Žene mně totiž čas a protože prasátka už brzy poletí do světa, je potřeba připravit letové plány a najít jim nové starostlivé páníčky. Takže vybírejte a rezervujte. Kaneček tatínek je maličký dalmatin, má asi 10 kg a Žofii musím zvážit po kojení. Je to malá Göttingenská sviňka dovezená přímo z Holandska v růžové barvě s šedými znaky. Kdo chce, může se po domluvě přijet podívat na rodiče i selátka a vybrat si.

Také jsem opět po roce zaktualizovala záložku "O nás".

01.09.2010
Tak a máme to tady, zase škola. Mně se ovšem trochu uleví, protože dcerka začala ťapat do první třídy a synáček do školky, takže konečně dohoním resty na webu, jak už jsem slíbila v lednu, únoru, březnu, dubnu, květnu, červnu, červenci a srpnu :D

Největší novinkou je to, že se nám narodilo 5 krásných slaďoučkých göttingenských miniprasátek. Žofie porodila Chrochtíkovi dne 23.8.2010 tři holčičky a dva kluky. Na fotce zleva jsou tři holky, zprava dva kluci. Už jsem je i rozfotila, Žofii jsem odlákala na šrot a zahradili jsme jí cestu a dostali se k malým. Chtěla jsem je odmalička muchlat, jenže ty potvůrky mrňavé už běhají za maminou a při posledním pokusu na ně sáhnout po mně Žofie vyjela jako po uzeném. Málem mně sežrala. To bych nevěřila že dokáže funět jako divoké prase. No matka je to dobrá, jen co je pravda. Jejich stránečka ještě není funkční, ale brzy bude a najdete tam i fotku z porodu. Pokud máte někdo zájem, miniprasátka budou k rezervaci, i když je možné že mi některé přiroste k srdci a zůstane doma. Určitě se budete ptát na váhu rodičů, tu ještě nevím, musíme je převážit, Chrochtík má asi 10 kg, Žofka víc, ale o kolik nevím, nechtěla jsem ji vážit březí a teď když tahá ty "cecky" po zemi a má je nalité mlékem to bude také nepřesné. Zvážím ji hned až jí prckové začnou lézt na nervy a začne před nimi utíkat. To bude ještě ráda, že ji jdu vážit.
Jinak přijelo mi několik skinny morčátek, už bylo načase, protože na tolik samic mám málo samců a ti už ani nemají chuť na sex. Takže doufám, že už to začne lítat. Samozřejmě fotky dodám postupně. Přijedou mi dnes i červení dlouhosrstí morčáci, z těch mám opravdu radost, trochu oživím ten rozprášený chov o který se mi náš bassetek Borisek tak pěkně na podzim postaral.
Za měsíc už také vypustím pávy, ani nevím, jestli jsem psala že jich mám nakonec 7. Čekám jen až se poseká kukuřice, aby se v ní neztratili.
Jé a vlastně ještě jedna veliká novina. To mně sežerou všechny chovatelky vlkoušů s PP. Ale jelikož k našemu původem česko-německému vlkodavovi Kikinovi II pravděpodobně nedostaneme pomocný registr, rozhoda jsem se využít žádosti o krytí od majitelky čistokrevné vlkodavky bez PP (z neplánovaného krytí) a 5.8. Kikinek fenečku nakryl. Je to opravdu kanec, protože mu v té době bylo 11 měsíců. Zvládnul to v pohodě a já jsem si řekla, proč bychom to nezkusili, když jsme dřív měli úžasného psa s PP, vítěze klubové výstavy a za celých 5 let k nám nepřijela na krytí jediná fena. Nechápu, že se psem, kterého irský rozhodčí vychválil na klubovce do nebes, nikdo nechtěl krýt. Asi můžeme poděkovat paní chovatelce a Aarkas-Eden, která roztroubila, že má nemocné srdce, přitom pitva prokázala srdce zdravé. Takže proč to píšu. Kašlu na všechny oficiality a pokud se narodí štěňátka, hrdě se k nim přihlásíme a samozřejmě je nabídneme i tady na webu. Fenečka je plavá, Kikinek žíhaný.
A to je všechno a jde se pracovat.

29.07.2010
Tak poslední dobou to tu byli samí králíčci a nějakou dobu to tak ještě zůstane, protože než se chov dlouhosrstých morčátek vzpamatuje z loňského Borisova a zimního potkanova vyhlazování, bude to trvat nejméně rok. Potkana jsem našla zakouslého vedle buňky, tak jsem měla radost. Dobře mu tak, hajzlovi.

Jinak podařilo se mi dofotit a dát na stránky další vrhy králíčků, takže jukněte do prodeje.

Splnila jsem si také dětský sen a koupila jsem si pávy :) korunkaté. Zatím mám dvě pávice a dnes by měli přijet i kluci, takže brzy sem dám fotky. A protože jsme taková malá farmička, dokoupila jsem i další miniprasátka, takže naše prasečí skvadra se momentálně skládá ze čtyř prasátek. Je to roční kaneček Chrochtík, rok a čtvrt stará sviňka Žofie (ta čeká s Chrochtíkem selátka) a dvě malé "Žofky" jak jim říkám, Binky a Baruška. Takže se pokusím dohledat a dodělat nové buttony pro další druhy zvířátek, které chováme, ať to máme komplet.

Samozřejmě jsme už museli zažádat o číslo hospodářství, takže teď už jsme opravdová farma. Doufám, že si najdu čas proštudovat tu tlustou obálku co mi ze svazu chovatelů přišla k evidenci. Jinak ještě mám spadeno na pštrosy nandu, ale musím našetřit peníze.

Morčátka už mám také nafocená, moc vrhů za ten půlrok nebylo, ale nafocené je mám a stránky vrhů budou brzy. Naše hladká Jůlie oslavila teď v červenci své sedmé narozeniny, je to moje zlatíčko, prožila se mnou všechno za ty roky a teď v důchodu bydlí s Mikynem (teddy králíček) a doufám, že ještě dlouho bude.

25.06.2010
Aktualizace prodeje teddy králíčků. Konečně jsou i nějaké vrhy u morčátek, musím aktualizovat stránku, na prodej jsou barevní krátkosrstí kluci 50% genoví skinny levně.
31.05.2010
Králíčci z vrhů 51, 52, a 53 mají nové fotečky a jsou k rezervaci a během týdne k prodeji. Vrh 51 později, jsou to takoví drobínci, že musím počkat až trochu přiberou. U morčátek je to bída, dlouhorstí měli poslední vrh na podzim a 4 nové vrhy (ovšem celkem pouze 5 mláďat) jsou u skinny a genových skinny.
29.05.2010
Máme po volbách a mafiáni z ODS už nám v klidu můžou začít vesele rozkrádat zdravotnictví za vydatné podpory převlečených dinosaurů z TOP 09 a poskoků z VV. Už se těším až tu budu jako v Kanadě čekat 2 měsíce na sádru. A rodiny s dětmi? Ať klidně chcípnou hlady, hlavně že si mafiáni budou moci kupovat vily u moře a podporovat své podnikající kumpány. My normální lidi jsme jim totiž fakt ukradení. No co, utahuju si opasek od svých 22 let, co bych v tom nepokračovala dál. Blbě jsem se narodila, ale jsem ráda, že jsem aspoň nezažila válku. Štvanice na Paroubka splnila svůj účel. Lidé jsou jako ovce, jen škoda, že zapomněli používat své vlastní mozky. Je vůbec možné že si tolik lidí myslí, že nám tu ODS něco změní poté, co podělali co se dalo? Nebo jim nedošlo že zvolením nových stran podpoří tu prohnilou starou ODS? Asi ne, ale už se nebudu rozčilovat. A pro Paroubka je to poučení. Příště na lidi radši serte, protože je to bude fascinovat víc, než když jim budete chtít pomáhat :D.
26.05.2010
Tak a k rezervaci a do prodeje jsou uvolněny další 3 vrhy králíčků viz prodej. Mláďata jsou odchovaná doma, v současné době se už otužují venku, kde je jim určitě lépe na čerstvém vzduchu.
23.05.2010
JSME MISTŘI SVĚTÁÁÁÁÁ!!!!!!!!! HOŠI DĚKUJÉÉÉÉÉM !!!!!!! Tomáš Rolinek s pohárem pro mistry světa
foto: Radek Petrášek, ČTK
21.05.2010
Tak nálada už se s vracejícím se sluníčkem lepší, ovšem musím se s vámi podělit o něco, co se nedá snad ani slovy popsat jaká je to hrůza. Toho snad nemůžou být normální kultivovaní lidé vůbec schopni, jenom hnusné, slizké opice bez citů. I když kdo ví, co tu žereme my, když se vypravíme do čínské restaurace. Nedokážu snad ani slovy popsat, jaké cítím vůči těmto lidem opovržení. Jaký je rozdíl mezi nimi a sadistickými úchylnými vrahy? Hrůzy v Číně.
16.05.2010
Tak a pesimizmus nekončí, protože vidím u vlastních dětí, že je díky internetu také postihla móda nadávat na Paroubka (velmi dobrý tah modrých ptáků na likvidaci těch co je válcují), rozhodla jsem se dát sem článek, kde jeden politolog skvěle objasňuje metody použité proti Paroubkovi a myslím, že je vhodné, aby si to každý přečetl, protože bude asi překvapený. Politice jsem se vyhýbala i když už po volbě prezidenta to ve mně vřelo a měla jsem sto chutí poukázat na mafiánské metody ODS, ale to co v poslední době vidím v novinách a na internetu, už mi fakt hýbě žlučí. Hlavně se mi líbí jak mlaďoši, kteří jsou živeni svými rodiči kašlou na sociální jistoty. Asi proto, že kdyby se měli živit sami a ještě k tomu měli živit své vlastní rodiny, rozmysleli by si, koho budou podporovat. Navíc i pokud pominu ODS, ne každá z dalších stran má dost odborníků na to, aby byla schopna uvést své vzletné myšlenky do praxe. Tady je ten článek "Licoměrná štvanice na Paroubka."
Všimli jste si, jak mně přechází humor? Už aby bylo léto. Doufám, že moje politické názory nebudou mít vliv na prodej králíků. To už by mi pak asi chcípli hlady. A vzkaz těm, kdo si myslí že jsme kvůli novému domu nějací zbohatlíci. Na dům máme dvě hypotéky a splácet je budeme dvacet let.
10.05.2010
Dnes ráno mně docela silně nakrknul mail od roxynka8@seznam.cz s textem
"dobrý večer, víte proč máte takovou úmrtnost vrhů?protože máte vysílené samice!!!každé 3 měsíce mladé to je týraní!!!"
Kdyby si ta slepice dobře pročetla vrhy vč. datumů narození od r. 2007, zjistila by, že je trochu vedle. A že uhynou vrhy prvordiček, protože se o ně nestarají? Podruhé už se postarají a není v mých silách odkojit uměle několik vrhů. Někdy se porod nepovede ani zkušené mamině, ale kdo chová toto náročné plemeno, ví jaký je rozdíl mezi normálními králíky a teddy králíky.
Takže prosím všechny anonymy, aby si nechali svoje kecy na koledu. Dávám sem statistiku pro přehled o náročnosti chovu a ne proto, abych vyprovokovala vylízané mozky k projevu. Omlouvám se za ten slovník, ale kdo mně zná, ví že jsem jako koudel. Stačí jiskra a vzplanu. Díky za pochopení.
Nyní jmenovitě neúspěšné samice:
prvorodičky Madlenka, Mariana, Čertice, Myšička a Melanie
starší samice Mišulka (3 vrhy za poslední 2 roky) a Lady Milena (zatím ani jeden vrh, nechtěla se nechat připustit).

U ostatních vrhů se jednalo o úmrtí části mláďat již při porodu, což se stává.
A když už jsem u toho psaní, včera jsem se dozvěděla, že jsou chovatelé teddy, kteří prodávají mláďata před šestým týdnem života. Zajímalo by mně, kolik mláďat toto časné odebrání od matky přežilo. Dále jsem slyšela že někdo tvrdí, že jsou i krátkosrstí teddy. To už by mělo být trestné ne? Asi nějaký nový způsob jak dobře prodat křížence. Nebo inzeráty typu "mini tedíčci s mini oušky", pokud je standard teddy 800-1600g, tak nejsou kiloví tedíčci žádní mini, jsou to prostě normální standardní teddy. Menší králíčci než je standard jsou nemocní a trpí nanismem viz výtah z německého standardu "geneticky zakódovaný zakrslý růst (nanismus - trpasličí vzrůst) je u teddíků nežádoucí a měli bychom se mu vyhnout".
Mimo jiné když už jsme u toho, překlad standardu z němčiny jsme si platila a proto by bylo slušné od chov. stanice Tynaja se mně alespoń zeptat, jestli si může text okopírovat na své stránky.
08.05.2010
Vrh 47 teddy králíčků po Molly a Monty Jr je na prodej.
04.05.2010 (II)
Ještě malá úprava, přestalo mi nahoře v odkazech fachat Temperamento, tak musím dát jiný odkaz. Škoda že to kluci zabalili, měli suprovou muziku a jen pro připomenutí, až si to pustíte, zavřete oči, nekoukejte na video a poslouchejte text. Jen tak vám dojde, o čem se tam vlastně zpívá. A to videjko je na to náramně ušitý - jako "křoví" :D
04.05.2010

Tak a máme tu první fotečky narozených a přeživších vrhů zakrslých teddy králíčků
vrh 47 - již k rezervaci
vrh 48
vrh 49
vrh 50
vrh 51
vrh 52
vrh 53
vrh 54
vrh 55
vrh 56
a protože již rodily i odchovankyně z loňského roku, přidala jsem je mezi chovné samice.Spousta jich nemá nové fotky, ale před zimou jsem je nestihla vyfotit a teď nejen že se oškubaly na hnízda, ale navíc jsou v jarním línání, takže je vyfotím až v létě. Některé prvorodičky odchov nezvládly, ale to je běžné a dostanou další šanci.
Udělala jsem si takovou statistiku s porodností teddy samic teď na jaře (to je samozřejmě ideální období, jinak kdo chová teddy ví, že samice se někdy nechce dát připustit i několik měsíců. Takže pro toto jarní období (a měsíc duben od vrhu 48) u nás platí:
- připuštěno bylo 20 teddy samic
- z toho bylo 8 prvorodiček
- z připuštěných samic nezabřezly 4
- z toho 1 prvorodička
- narodilo se 16 vrhů (v teple), ve kterých bylo celkem 67 mláďat
- přežilo celkem 30 mláďat, některá uhynula při porodu, některá do dvou dnů díky špatné péči prvorodiček)
- kompletní zůstaly 4 vrhy
- nekompletních bylo 5 vrhů
- vymřelo 7 vrhů
- úspěšný (ať kompletní, nebo nekompletní) odchov mělo 7 starších samic a 2 prvorodičky
- neúspěšný odchov měly 2 starší samice a 5 prvorodiček.

No a jinak od března už mohu zase zasílat zvířátka kurýrem ČD, takže kdo to sem má daleko, stačí se domluvit.
22.04.2010
Aktualizace prodeje teddy králíčků. Dále máme narozených několik nových vrhů, takže lze si králíčka i předem zamluvit, bude velký výběr.
12.04.2010
Tak velikonoce dopadly dobře, pár koledníků přišlo, i když tedy byla mezi nimi i slečna což mi přišlo trochu divné a myslím, že s tou emancipací by se to nemělo přehánět.
Jinak aktualizovala jsem prodej teddy králíčků, zbývají nám poslední dvě holčinky. Dvě se prodaly a dvě jsem připustila, aby tu jen tak neokouněly, protože už mají věk a není dobré moc douho čekat. Takže kdo váhal, bude muset počkat. Nechaly se připustit hned, teď se ještě uvidí, jaké budou maminy. Liška z vrhu 34 má jen 800g, tak jsem zvědavá jak to zvládne. Marry Anne z vrhu 40 je moc pěkná a mohla by dát i modrobílé králíčky, tak se těším. Tentokrát jsem připustila všechny dospělé samice, takže teď uvidím, kolik z nich zabřezlo. Už se mi začínají rodit čtvrté generace, tak mám radost z vlastní práce. Počítám, že zabřezne tak třetina samic a prvorodičky to nemusí zvládnout, ale i tak by mělo být králíčků dost. Co nejdříve nafotím a dám do prodeje bílého modrookého kluka od Mici z vrhu 46. Holčičku asi nechám doma.
05.04.2010
Přeji všem krásné Velikonoce a mokrý šmigrust :) Obrázek je na úvodní straně. Lidičky z Chrástu u Poříčan, nebojte se nás a pošlete nám sem nějaké koledníky, Elinka chudáček vyhlíží z okna a nikde nikdo. Nebo už koledníci vymřeli? :) A nebo se jim nechce šlapat na samotu do kopce? :) Budeme rádi za koledníky i odpoledne a nepolejeme je studenou vodou jak se to po obědě dělá :)
30.03.2010
Aktualizace prodeje teddy králíčků.
27.03.2010
Tak a konečně je tu pořádná novinka. Od paní chovatelky jsme si přivezli suprového prasečího klučíka miniprasátka. Elinka mu dala jméno Chrochtík. Je mu skoro 10 měsíců a váží 7 kg. Už téměř nevyroste. Zatím je ve výběhu než si zvykne a potom bude volně spásat celou zahradu. Tady je pár fotek
chrochtík 1
chrochtík 2
chrochtík 3
chrochtík 4
chrochtík 5
chrochtík 6
. Jinak jsem po zimě konečně pořádně pročesala a prostříhala teddy králíčky a rozmyslela se, které si nechám do chovu z loňských mladých, takže momentálně je na prodej asi 6 králíčků, od mimin až po samice a samce ke krytí. Ceny jsou podle typu, špičková samice ke krytí za 1500,- a 1200,- Kč, mladší samice z odchovů za 750,- až 500,- Kč. Je z čeho vybírat. U morčátek jsou pouze dva vrhy skinny morčátek po jednom mláděti, ale udělala mi radost králinda Molly, protože včera porodila 5 krásných králíčátek.
13.03.2010
Máme tu nový vrh králíčků. Výborná matka Mici porodila 2 králíčky a nejsem si jistá, jestli nemá něco společného s polární liškou, protože ač jsou oba s Mikynem barevní, tak vždy v zimě jsou po nich mláďata čistě bílá s modrýma očima. Vloni to bylo to samé. Přitom ještě v minulém vrhu byla všechna mláďata barevná. Je to zajímavé.
Jinak velkou novinou je to, že už zase mohu zasílat zvířata drahou. Je to sice jen do deseti vybraných měst, ale snažila jsem se pokrýt celou ČR s tím, že kdo to k nám má rozumně daleko, může dojet. Bohužel kurýra podražili a ještě jsem musela zaplatit i za povolení k zasílání, takže to není jednoduché a na ceně dopravy se to odrazilo, ale pořád je to levnější a komfortnější, než jezdit přes půl republiky. Jsou to strašné pálky za to povolení i kurýra, ale prodávat a posílat musíme, jinak nezaplatíme ani dluhy, které máme po letošní zimě, kdy se téměř žádné zvířátko neprodalo. Ale papat musí všichni pořád ať se prodává, nebo ne. Takže zájemci hlaste se :).
23.02.2010
Teddy králíčci z posledního vrhu dostali nové fotečky a zároveň jsem přefotila vrhy 43 a 44. Tito králíčci jsou odchovaní doma, takže vhodní pouze do bytečku.
U morčátek je narozen pouze jediný vrh a to genových skinny, stránku jim dodělám během dneška. Už aby bylo jaro. Po těch šílených podzimních ztrátách se budeme letos celý rok vzpamatovávat.

Měli jsme problém s jedním kocourkem (křížencem britské kočky), je z loňských koťat po nějakém zatoulaném modrobílém britovi :). Všechny koťata jsem si nechala. Ó jak nezodpovědné, řekli by v útulku, kde těm chudákům kočkám šmikají orgány jako na běžícím pásu. Ono totiž tady v divočině, kde dávají lišky dobrou noc, přežije jen ten nejsilnější a proto musíme mít zásoby. Jen během podzimu se mi ztratily 3 kočičky. Nevím jestli to byl orel co tu lítal, nebo liška, nebo někdo, komu se líbí dlouhosrsté kočky, ale v každém případě je ztrátovost čičin poměrně velká. Proto tyhle 4 šlechtice držím v chajdě a bojím se jen pustit ven. No ale proč o tom kocourovi píšu. Vylezlo mu asi 8 cm tlustého střeva i s konečníkem ven a protože se mi nepodařilo dostat mu to zpět, museli jsme ho odvézt na veterinu, kde mu pan doktor střevo zastrčil a zašil mu zadek (pididírku nechal). Kocourek se suprově uzdravil. Neuvěřitelné. Byla jsem z toho tak vedle, že jsem si to zapomněla vyfotit do své fotogalerie hrůzy. Tu už bych také měla konečně dodělat. A proč jsem tak zaujatá vůči útulkům koček? Když mi umřel Vašíček, chtěla jsem si osvojit koťátko, které mu bylo podobné a z útulku v Brně, (nebo u Brna už nevím) mi napsali, že jsem nezodpovědná, protože rozmnožuji kočky a nenechávám je kastrovat a že mi ho nedají. S tímhle jejich přístupem se nedivím, že jsou plné útulky koček. Kastrovat by se měly nechat ty baby samy, kočkám také nedávají na výběr. Jo a asi po roce mi od nich přišla žádost o finanční příspěvek, to si fakt dělají srandu.

30.01.2010
Tak se konečně hlásím po dvou měsících od poslední aktualizace. Byla jsem nějaká rozhozená, protože v prosinci mně trápily zdravotní problémy a nakonec jsem o vánocích potratila, takže jsem se potřebovala dát dohromady a už jsem zase tu v plné síle. Hlavně proto, že doufám, že se na jaře miminko podaří a dopadne to dobře. Největší překážkou je ovšem náš taťka, kterému se do toho moc nechce, snad ho zlomím, protože jinak to zlomí mně. No, ale dost hekání.
Novinek je spousta, dobrých i špatných, začnu tou horší, někudy mi do buňky kde mám dlouhosrstá morčátka lezla lasička a vyžrala všechny mladé, takže dlouho nic nebude na prodej. Poslední dobou už ale po ní není ani vidu ani slechu, tak doufám, že v té zimě chcípla, nebo že ji sežraly kočky.
Štěňátka už jsou v nových domovech a momentálně máme na prodej pouze genová skinny morčátka viz:
prodej morčátek
a také dva vrhy králíčků, odkaz na ně je v prodeji.
Také nám přišla zpráva od pana doktora z Hradce, že Kikinek měl opravdu leukémii. Takže už se opravdu nedalo nic dělat. Pro mně je to vysvobození, protože se tím vysvětlilo jeho neustálé hubnutí bez příznaků jakékoliv jiné choroby. Musím to poslat také na kliniku, kde si lámali hlavu stejně jako já. Kikinek byl můj první vlkoušek a nikdy na něj nezapomenu.
Jinak k novoročním předsevzetím (kromě toho že budu mít dítě a že zhubnu) jsem přidala i to, že konečně udělám stránku nejen bassetkovi Boriskovi, kterému už budou na jaře 2 roky (teda já jsem lajdák), ale i jorkšírce Marušce, která už mezitím taky dospěla, no a také našemu nejnovějšímu přírustku Kikinkovi II. aneb vlkouškovi s krásným jménem Aed Mahtion Monsignore Ax, který má 5 měsíců a je celý Kikin. Je skvělý a krásný a máme novinku že dostane pomocný registr, což je jako PP. A musím opravit to jsem jsem dříve psala k tomu klubu vlkodavů, paní doktorka Málková mi to vyjasnila, je to tak, že né že se klub WDK nekamarádí s klubem kde je Kikinkův otec, ale ČMKU vydává PP jedině po psech organizovaných pod FCI, takže ten klub asi není pod tím FCI jak jsem pochopila.
Z Kikina roste nádherný pes, takže mám docela chuť vyjít změřit síly s tím svým německým odpadem (jak byl vrh údajně nazván jednou paní z ČMKU) na nějakou výstavu, pokud nám to bude dovoleno. No na to máme ještě čas.
No a kdo by si třeba náhodou ťukal na čelo, proč chci mít při tom počtu další dítě, tak kromě toho, že je to úžasná věc přivést na svět nového človíčka, je tu ještě tohle
06.12.2009
Tak a konečně po dlouhé době nějaké novinky. Aktualizovala jsem skinny samce
a dodělala nové vrhy viz:
vrh X11
vrh Y11
vrh Z11
vrh A12
vrh B12
vrh C21
vrh D12
vrh E12
vrh F12
vrh G12
vrh H12
vrh CH12
vrh I12
vrh J12
vrh K12

Dále máme narozené dva vrhy králíčků, jeden vrh bude k odběru na vánoce, ale druhý až po vánocích. Pokud máte zájem, beru rezervace, ceny však již budou zimní, 1200,- za samečka a 1500,- Kč za samičku. Holt si zvířátka musí na krmení a podestýlku vydělat.
Kdo má zájem o morčátka, budu mít na prodej ještě 3 genušky, pár skinečků a nějaké dlouhosrsté, moc jich letos nemám na prodej. Z genových logicky nebudu prodávat dalmatinky a pěkné šimlíky a ze skinů trikolorky.Všichni narození prďolci budou k odběru na vánoce, je možné dohodnout odběr na Štědrý den ráno mezi 9-10,00 hod. Budu se snažit aktualizovat prodej co nejdříve. Ceny - genoví kluci 150-200,- Kč, genové holky 350-450,-Kč, dlouhánci 300-350,- pouze kluci jak to tak vypadá. Králíčci jsou pouze 3 a z toho jednu samici asi nechám doma. Takže zbývá 1 samec a 1 samice, oba holandská kresba, matka Molly, otec Monty junior premiérově.
Na vánoce budou také k odběru štěňátka jorkšírů.
06.11.2009
Tak nevím odkud začít, pomalu se vzpamatovávám ze smrti Kikinka, nikdy na něj nezapomenu, byl to šok. Věděla jsem, že něco není v pořádku, ale aby byl v týdnu při síle a s chutí a za pár dní mrtvý, na to jsem nebyla připravená.

Novinek máme spoustu, začnu těmi špatnými. Před třemi týdny jsme byli nakupovat v Kika a po návratu domů mně čekal šok. Už od silnice jsem viděla ležet na chodníku čokoládovou dalmatinku Iris, kterou mám ve stavební buňce. Tu ale zavírám, takže jsem běžela honem k buňce, protože mi bylo jasné, že náš basset Boris se nějak dostal k morčatům. U buňky mně čekal šok. Na zemi leželo různě poházených a mrtvých 20 chovných morčátek. Kluci červení po texelovi Wyclefovi a Quantaně co bydleli spolu, lunkarya Quark a jeho holky, hladký Aron s holkama, úžasný Xylander s výkvětem chovu, atd. nevěřila jsem vlastním očím, takové ztráty a tolik práce přišlo nazmar, tolik mláďat, která jsem dohledávala podél plotu na zahradě a 3 chovné jsem nenašla vůbec, ach jo. Mrzí mně, že další dvě holky mi umřely později, byly poraněné, oranžová peru Loretta a dalmatinka Sylvia, která nemohla skoro dýchat a přesto dokázala porodit týden poté krásnou malinkou dalmatinku, pár dní ji kojila a potom umřela. Malou jsem dala ke kojným u IceKilla, byla droboulinká, ale snad přežije, když už se o ni mamina tak poprala, moc bych si to přála. No a manžel, který nezavřel buňku (byl tam před odjezdem koukat na elektriku) jen konstatoval, že toho alespoň nebude muset tolik živit. Co na to říct. Kdo nemá rád zvířata, nemá rád lidi. Radost jsem měla z toho, když jsem našla pod regálem hladkého čoko Gustava, syna Arona a oranžovou coronetku po Xylanderovi a Kiss, taky šli ke kojným, modlím se aby přežili. Náš basset je prostě vrahoun morčat a to, že mně mimo to připravil o 20 mladých během posledního měsíce mně přivádí k šílenství. (Jednou ho nechal zavřeného v prodejní buňce jeden kluk co si vyzvedával morčátko a podruhé si kluci brigádníci nevšimli že se tam mihnul).
Jinak tady jsou nové vrhy vč. těch, které zabil Boris, je to fakt hrozné. vrh J11
vrh K11
vrh L11
vrh M11
vrh N11
vrh O11
vrh P11
vrh Q11
vrh R11
vrh S11
vrh T11
vrh U11
vrh V11
vrh W11

další novinkou je to, že naše jorkšírka Beruška porodila 2 štěňátka, letos je to poprvé po mnoha letech, co hárala podruhé v roce a náš gigolo Lakyn toho ihned využil, takže jsem ráda, že se narodila štěňátka jen dvě, protože se feňula tolik nevyčerpá. Na světě je holka a kluk, takže pokud si chcete někdo předběžně zamluvit štěňoura pod stromeček, máte možnost. Tady je fotka s maminou a tady bez maminy.. To vyžranější je feňula.
No a stále to není všechno, to nejlepší nakonec. Nevydržela jsem to a abych přestala brečet a tesknit, pořídila jsem si nového vlkodávka (irish wolfhound) jménem Aed Mahtion Monsignore Ax. Je úžasný a hned jak jsem uviděla jeho fotku (měl naprosto stejnou barvu i znaky jako Kikin, - až na bílou špičku ocásku), bylo mi jasné, že musí být můj. Snad se ani nemůžete divit, že mu říkáme zase Kikin. Teď mně sežerou všechny chovatelky i fanynky klubu WDK, ale tenhle pesan je bez PP. Ale je po papírových rodičích. Fenečka byla nakrytá v Německu pejskem, který sice je v klubu vlkodavů, ale je to klub, který neuznává naše WDK, takže štěňata nedostanou PP. Nám to ale neva, protože víme, že to není žádný kříženec, je nádherný a hlavně je náš. A co je naprosto super, že jeho dědeček je Giuliani Sagittarius což je pes, který nás naprosto ohromil před pěti lety na návštěvě u paní Málkové v CHS Bedřiška a byl to první vlkouš, kterého jsme viděli. Je to úžasná náhoda. Ať žijí vlkodavové a jejich úžasná povaha. Výraz "nežný obr" naprosto sedí, ale zloději pozor, i když jsou to něžní obři, věřím že při našem ohrožení by vám v klidu natrhli prdel. Ale zatím je to ťutík a tady je alespoň pro začátek:
mamina s přísavkama
rodiče při krytí
hromada vlkoušů
Kiki II.
Kiki IIa.
Kiki IIb.
Kiki IIc.
KRÁSNÝ VÍKEND VŠEM.

20.10.2009
Ráda bych velmi poděkovala paní Pechové z Lysé s její milou vlkodavkou a paní Soukenkové z Plaňan s jejím skvělým středoasiatem, že mi vyšly vstříc a darovaly včera Kikinkovi krev od svých pejsků na klinice v Nymburce. Bohužel přes velké naděje, které měla transfuze přinést se zázrak nekonal a i přes relativně optimistickou zprávu doktora v 9,00 dnes ráno, mi v 10,30 volali z kliniky, že nám Kikinek umřel . Je to pro mně hrozná rána. Byl to "pes s velkým P". Příčin hubnutí je ve hře několik, buď vada srdce-nedokrvování jater-hubnutí, nebo leukémie, nebo rakovina střev. Protože je pro mně velmi důležité vědět co bylo příčinou, odvezli jsme Kikinka do Státního veterinárního ústavu na pitvu. Bylo to pro mně hrozné rozhodnutí, protože jsem se po příjezdu dozvěděla, že mi ho už nedají zpět, abych ho mohla pohřbít. Ale nikdy bych se nedozvěděla pravdu, takže jsem snad udělala dobře. Mám odstřiženou hrst chlupů, kterou si dám na stůl do rámečku na věčnou památku.
Na závěr pár slov k poděkování paní Koubové na stránkách wdk. Její lživé tvrzení mně dost zasáhlo a pamatuj si Evo. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. I na tebe jednou dojde.
19.10.2009
NUTNĚ POTŘEBUJEME PSÍHO DÁRCE KRVE PRO NAŠEHO VLKODAVA. SELHÁVAJÍ MU JÁTRA, LEŽÍ NA KAPAČKÁCH NA KLINICE V NYMBURCE A NUTNĚ POTŘEBUJE TRANSFUZI. POKUD JE NĚKDO OCHOTEN DAROVAT NAŠEMU PEJSKOVI KREV, OZVĚTE SE PROSÍM NA 731407080, 325595304, PŘÍPADNĚ NA KLINIKU SOKRATES V NYMBURCE. MOC DĚKUJEME.
05.10.2009
Na úvodní straně dole je nový banner, schválně jestli poznáte, který to je :) A jak se dostanete na úvodní stranu? Klikněte na tu zelenou šipečku nahoře.
Dále jsem zaktualizovala úvod pokecu "O nás". To si najděte taky sami. Jinak dnes už opravdu odepíšu na maily za tento týden, nějak jsem nestíhala. Válela jsem si šunky, tak jsem neměla čas. (to je samozřejmě legrace, doufám, že jste to poznali)
28.09.2009
Máme tu nové vrhy:
vrh E11
vrh F11
vrh G11
vrh H11
vrh CH11
vrh I11
no a jeden odkaz pro milovníky romantiky, je to písnička Mere haath Main z filmu Fanna.
22.09.2009
Aktualizace prodeje králíčků.

Jinak píše mi hodně lidí a ptají se, jak dopadla školka po tom martyriu na jaře, které jsem popisovala tady v novinkách. Dopadla dobře, měli jsme štěstí. Sice naše srpnová žádost (po změně trvalého pobytu) dopadla opět špatně, bylo již plno (jaký div), ale měli jsme štěstí. Jedna holčička se odstěhovala a místo se uvolnilo, takže od 14.9. už Elinka chodí do školičky tady v Chrástu. Je nadšená a já taky.

01.09.2009
Tak jsem zaktualizovala prodej morčátek a povídání o nás. Pokud tam mám nějaké chyby, tak je to schválně.
29.08.2009
A máme tu konec prázdnin. Už jsem pryč ze školy hodně let, ale pořád je mi špatně od žaludku při představě, že začíná další školní rok. Navíc to znamená, že bude brzy chladno a budeme muset urychleně pořešit přístřešek pro koníky. Jsou sice celoročně venku, ale přece jen při prudkých vichrech, bouřce, nebo sněhu s vichrem budou rádi, že se mají kam schovat.
Jinak včera jsem dala do prodeje nové fotky teddy králíčků, všichni jsou moc pěkní a srst už jim krásně narostla. Tady jsou fotky.
A protože tu máme září, jsou tu opět každoroční koňské akce v Pardubicích KUK sem a v Lysé KUK sem. Pardubická má prezentaci skvělou, také to bude jako každý rok určitě super ( hlavně jako rodinný výlet), ale dopátrat se programu v Lysé dříve než večer před začátkem výstavy bude jako každý rok skoro nemožné. Ale výstava stojí také za to, pokud si vezmete dovolenou a půjdete tam v pátek. V sobotu totiž už nic neuvidíte, kapacitně totiž fakt nestíhají, myšleno při hlavním programu a navíc hlavní tribuna je přímo proti slunci, takže držet místo dvě hodiny předem je jen pro odolné nátury. Ale návštěva stojí za to už kvůli všem koním (mně stačí stát na silnici vedoucí k předvadišti a pozorovat "rozcvičování"), nebo stánkům a nebo večernímu programu.
27.08.2009
Tak k dnešnímu dni se mi podařilo doplnit všechny vrhy od června až do včerejška. Dnes jsou tam nově T10-D11. Holky asi věděly, že se budou stěhovat a proto se na porody v srpnu "vyprdly" a čekají na září. Jinak minulý týden při své cestě do Zlína jsem si vyzvedla dvě posily do chovu, jsou to 2 úžasní kluci skinny dalmatini, takže sice jsem za ně dala všechno, co jsem si v srpnu vydělala, ale stálo to za to. Mám je vyfocené, ale teď musím dofotit králíky a vyměnit podestýlky skinečkům co jsou doma, tak to musím odložit. Přece jen k tomu všemu se pořád postupně stěhujeme a doděláváme různé věci na baráku, tak není čas a to ještě musíme do zimy zabydlet koně a psy. No a morčátka musím také předělat, jsou pořád v provizoriu a není to přesně to co bych chtěla. No ale musíme si na to vydělat, takže až vyděláme, zainvestujeme zase do bydlení morčisek. Přece jen ty dvě stavební buňky mně stály s dopravou skoro 30 tisíc a dluh díky prodělečnému chovu morčat vzrostl také o 30 tisíc, takže nás musí zase zachránit králíčci a psi. A kdo se ptá proč to vlastně dělám, když je to prodělečné a ještě musím kolikrát poslouchat blbé kecy, pro ty mám jedinou odpověď. Protože jsem blbá, ale baví mně to.
22.08.2009
V prodeji je 17 mladých samiček. KUK sem. Jinak sháním do chovu dlouhosrstou dalmatinku, nebo šimlu, klidně NS. Do skupiny 2+1. Rozumným chovatelům budu vděčná za nabídku. Možná by se dal i samec. Může být i starší. Děkuji.
20.08.2009
Momentálně dělám zpětně nové vrhy za červen, postupně přibývají na stránce vrhy. Také přidávám chovné, hlavně pokud měli vrh, dostali nové fotečky.
Jinak zítra jedu do Zlína, pokud by chtěl někdo přivézt morčátko nebo králíčka, dejte vědět, ale co nejdříve, jedeme brzy ráno.
07.08.2009
Aktualizace prodeje králíčků, některé vrhy mají nové foto. Další vrhy jsou v prodeji.

Ty co mám ještě v Třebestovicích musím přesunout sem a dofotit, musím ale sehnat nějaký jeřáb aby mi přestěhoval obří králíkárnu, protože to ani 5 chlapů neunese.

Před pár dny jsme stěhovali druhou králíkárnu, kde byli i třídenní králínci v hnízdě po Mikynce. Nechala jsem ji nakonec, ostatní už byli v krabicích připravení na cestu a jí jsem nemohla rozbourat hnízdo, tak čekala až se bude odjíždět. Říkala jsem si, že ji těsně před cestou šoupnu do přepravky a malé si dám na klín do svetru, no jenže dopadlo to tak, že se začalo stmívat, mezitím jsem prodávala králíčky klukům co mi brigádničí a taťka s manželem a synem nakládali králíkárnu a spěchali, takže řekli že jedou napřed a já za nimi dorazím. Asi za 10 minut jsem si vzpomněla, že jsem zapomněla vyndat samici i mladé, jenže to už byli i s králíkárnou v Chrástu. Když jsem přijela a baterkou svítila s hrůzou do kotce v očekávání nejhoršího, Mikynka se tvářila jako by nic, malí byli na svém místě a to že se projela 80 km rychlostí v otevřené králíkárně ji asi vůbec nevzrušilo. Takže to nakonec dobře dopadlo, je to po měsíci jediný vrh, tak mám radost že se nic nestalo. Teď už je jasné, že obří králíkárnu budu stěhovat i s králíky, alespoň se projedou na čerstvém vzduchu :)

06.08.2009(II)
Dneska je fakt skvělý den, děti nám právě shodily na zem a rozbily plazmovou televizi, kterou jsme 2 roky spláceli.
06.08.2009
Noví králíčci v prodeji. A budou další, čekají jen na foto.
03.08.2009
Nové fotky morčecí školky v prodeji morčátek. A nahoře nový odkaz na Youtube na vzpomínkové video mé dcery než odjela zpět z ČR do SAE.
21.07.2009
Kdo čeká na novinky, tady jsou. Máme za sebou kolaudaci, zvládli jsme to, teď už zbývají jen dodělávky a dluh na 20 let :). Stěhování je v plném proudu, v novém už jsou morčátka na prodej, nyní již ve větším výběhu, máme na prodej obrovské množství, takže přijeďte a vybírejte. Stačí zavolat předem. Protože jsem na mailu už jen hodinu denně rychlejší je zavolat. Dnes jsem rychle dofotila vrh 31 králíčků, vyloupli se tam dva super kluci, tak mám radost, upravila jsem ceny v dalších vrzích podle typu 500-1500,- Kč. Kdo váhá, může se přijet podívat. Jinak bohužel mně potkaly nějaké zdravotní problémy, byla jsem i v nemocnici, takže mně čeká zákrok a budu eliminovat počet chovných morčátek. Tělo se začíná bránit přílišnému stresu a přepracování, 200 hodin měsíčně strávených u zvířátek a nervy ze stavby jsou znát.
Musím už letět, venku se šeří a brzy začnou chodit klekánice, takže to už chci být zalezlá doma :). Mějte se hezky a přeji vám všem krásnou dovolenou a dětem prázdniny, snad už vyleze i to sluníčko.
03.07.2009
Přichází období stěhování a zařizování nové domácnosti a chovatelských zařízení, takže nevím jak budu stíhat aktualizace. Budu se snažit, ale protože budu dost často mimo internet, bude to těžké. Pokud budete něco potřebovat, bude rychlejší mi zavolat než napsat. Stále je velký výběr morčátek i králíčků, takže kdo shání, u nás určitě najde.

Nafotila a připravila jsem na web některé nové vrhy, alespoň část, až někde ukradnu kousek času, budu pokračovat. Takže tady jsou na pokoukání morčátka:
A10,
B10,
C10,
D10,
E10,

no a tady ušáci, kteří ještě nebyli rozfocení:
vrh 34,
vrh 34,
vrh 37,

jinak máme nádherná koťátka, u naší malé obyčejné mourovaté číči se zastavil krásný obrovský modrobílý britský kocour a máme 6 nádherných koťátek v super barvách, jsou tam i modrá, jako by ten nahoře věděl, že chci strašně modrou britku ale bojím se ji koupit, že by courala venku :)

pokračování příště....

19.06.2009
Tak a tady máme nové vrhy králíčků, počínaje vrhem 30. Na prodej jsou všichni, kteří mají 7 a více týdnů a není u nich napsáno že zůstávají do chovu.
18.06.2009
Pro dnešek jsem doplnila chovné teddy samičky. Následovat budou nové vrhy králíčků.
08.06.2009
Tento týden nafotím nové vrhy králíčků a nabídnu do prodeje.

 

27.05.2009(II.)
27.05.2009
Tak lidičkové, dneska sem začnu sypat nové vrhy morčátek, počínaje C9. Dělám už na tom více než týden. Dneska se také narodil vrh králíčků č. 37, takže vidíte, že i tam jsem ve skluzu, v seznamu končím vrhem 29.

Doufám že v nejbližší době dofotím i nejnovější vrhy morčátek, ohromnou radost mám z prvního vrhu po magpie Galdorovi, kde se narodil coronetík v barvě slate-blue-bílá magpie. Také čokoládové dlouhosrsté odchovy mi udělaly velkou radost. A včera se narodil naprosto úžasný standardní trikolorní peruánec po Salichovi a Joy. Konečně trikolor, už jsem ani nedoufala.

Jinak nemám aktualizovaný prodej morčátek, takže pokud vás něco zaujalo, pište. Na prodej nejsou určitě červení a čokoládoví a také super kousky, ty jsou do mé sbírky :)

A novinka, o prázdninách se stěhujeme, bude to jen 6 km odsud do Chrástu.

20.05.2009
Nový vrh králíčků z vrhu 29 je uvolněn do prodeje.
17.05.2009
Chcete pohladit po duši? Tak se podívejte na YouTube na nový videoklip mé dcery. Vybrala k němu super muziku a sestříhala videa tak, že by se za to nemusel stydět ani profík :).
12.05.2009
Jak jste si asi všimli jsem ve skluzu, finišujeme na stavbě a nemám volnou už ani minutu. Během dneška začnu připravovat nové vrhy, které se narodily v průběhu dubna a května, musím je ještě zítra nafotit a také budu doplňovat vrhy teddy králíčků. Na prodej jsou králíčci z prvního vrhu po nádherném samci z Německa Antoniovi a také opravdu krásný bílý modrooký kluk po Missy z úvodní strany. 5 nádherných kuliček je také po Myšce a Antoniovi.


Dále štěňátka už mají nové domovy a u morčátek bylo pár překvápek, hlavně když se narodila čokoládovo-bílá lunka po červeno-bílém samci a bílé s aguti zlatou samici. Genetici neryjte do mně, já za to fakt nemůžu a barva je opravdu čokoládová. Sakra hryznul mně mravenec, ty bestie už mi lezou i po pracovním stole. Nevím kolik toho stihnu, ale na prodej je spousta genových skinečků, i nějaké holčinky a také skinny kluci a jedna holčinka po Missisii (nehledejte, ještě nemají stránku).

Večer se na to vrhnu, ještě musím jet na stavbu, ale i tak je to práce na několik dní, takže nové vrhy čekejte spíš až o víkendu. Musím ještě měnit podestýlky a to mně asi dost zrychtuje, navíc mi to sebere dost času, takže nic neslibuji.

No a aby to tu nebylo jen tak bez fotky nebo odkazu, tady je fotečka ze 13.04.09.z porodu skinečky Missisie, mojí šikulenky. Ta si chuděra v prosinci užila. Ukážu vám fotky pořízené 5 dní po sobě, tahle je ze 17.12.08 v pohodě před porodem a následující po velmi těžkém porodu, narodila se mrtvá mimi, jedno zůstalo neporozené do druhého dne, zůstala v ní jedna uvízlá neporozená placenta, no dělala jsem všechno možné i nemožné abych ji z toho dostala, ale byla to ona, kdo se z toho svou obrovskou vůlí žít dostal, takže patří mezi mé velké oblíbence a určitě si po ní nechám skinečky do chovu. Budou totiž z dobré "větve". A tady je ta strašná fotka 23.12 druhý den po porodu těsně poté, co jsem z ní vylovila neporozenou placentu. Další fotka jsou mrtvě narozená mláďata, no a nakonec 24.12.08 rekonvalescence s náhradními miminy, aby jí to nebylo líto.

23.04.2009
Velká aktualizace prodeje morčátek.
20.04.2009
Na prodej jsou micinky (zakrslí dlouhosrstí teddy králíčci) z vrhu 27 po Missy a Mikym. Odběr od 06.05.2009. Ceny jsou na jejich stránce.
18.04.2009
Nové vrhy morčátek:
vrh Z7
vrh A8
vrh B8
vrh C8
vrh D8
vrh E8
vrh F8
vrh G8
vrh H8
vrh CH8
vrh I8
vrh J8
vrh K8
vrh L8
vrh M8
vrh N8
vrh O8
vrh P8
vrh Q8
vrh R8
vrh S8
vrh T8
vrh U8
vrh V8
vrh W8
vrh X8
vrh Y8
vrh Z8
vrh A9
vrh B9

U štěňátek jorkšírů máme volného ještě jednoho krásného pejska a jednu fenečku. Přefotím je a fotky jim dám na stránku. Na prodej už je také vrh teddy králíčků po Missy, mám je nafocené.
No a na závěr slíbené fotky z certifikace - já s lektorkami Danou (vlevo) a Eglal (vpravo) a potom společné foto 1 a foto 2. Pokud by někoho zajímal břišní tanec, tady je odkaz

NABÍDKA MORČAT SAMCI
NABÍDKA MORČAT SAMICE
11.04.2009
Přeji všem krásné prožití velikonočních svátků a mokrý šmigrust :)
Jak jste jistě zaregistrovali jsem dost ve skluzu s aktualizací webu, pracuje se na tom, ale měla jsem toho poslední dobou tolik že už jsem se na web vůbec nedostala. Nejdůležitější věcí je odběr štěňátek, takže kdo má zájem v prodeji štěňátek jsou nové fotky, odběr bude příští týden. Budou to opět prckové menší než rodiče, takže se potvrdilo, že tento pár "dělá" menší štěňátka a v dospělost budou mít od 2 kg výše. Zatím je rezervovaný jeden pejsek, nestíhala jsem ani inzerovat, takže je ještě velký výběr. Máme i nové vrhy morčátek, tři vrhy králíčků, no prostě asi týden budu mít co dělat. Také proběhla certifikace z břišních tanců, budou zde fotečky.

Tak jsem to dnes stihla a všechna štěňátka mají nové samostatné fotečky.

15.03.2009
Aktualizace prodeje morčátek.
06.03.2009
MÁME ŠTĚŇÁTKA !!! Beruška v pondělí 2.3.09 porodila 5 maličkých jorkšírků. První štěňátko mělo půl hodiny venku jen čumák už bez blány a vyplazený jazyk (myslela jsem že je udušené) a pořád se nic nedělo a fenka netlačila, tak jsme skočili do auta a jeli za veterinářem do Milovic (náš měl podle zákona schválnosti dovolenou) no a protože jsem jela dost rychle hrboly nehrboly, první štěňátko jsme vyklepali v Lysé před nadjezdem, druhé v Milovicích u obchodu (to se dusilo, musela jsem odsávat), u veterináře Berča stávkovala, takže jsme jeli na jeho radu zpět, že už to bude ok, no a třetí štěně se narodilo v Kersku (mělo pupeční šňůru a placentu šprajclou o další štěně a nešlo to potáhnout ven, naštěstí těsně před Třebestovicemi se mi to podařilo trochu povytáhnout a přepižlala jsem šňůru klíčem, no a poslední štěňátka už se narodila doma v klidu a šlo to rychle. Máme 4 kluky a 1 holčičku. Všichni jsou stejně velcí a jsou ok. Mám velikou radost, nejen proto, že jsou všichni zdraví a Berča nemusela na císaře, ale také že nás to vytáhne z dluhů, alespoň na čas. Fotečky dám brzy na web, ale zatím štěňátka vypadají jako hromada myší.
Dále tu máme nové vrhy morčátek:
vrh K7
vrh L7
vrh M7
vrh N7
vrh O7
vrh P7
vrh Q7
vrh R7
vrh S7
vrh T7
vrh U7
vrh V7
vrh W7
vrh X7
vrh Y7
Chystám aktualizace genových skinny samic. Také se těším na příští týden, protože jsem neodolala a domluvila si koupi skinny dalmatinka. Mám tu plno samiček a kluci nestíhají, tak uvidíme jak se bude činit až trochu povyroste. Že by se mi po třech letech vrátili do chovu skinny dalmatini? Budu doufat.
26.02.2009
Pro dnešek aktualizace většiny hladkých holek. Prcky přefotím, až jim lehnou ušiska. Úplné mrňavky jsem zatím nefotila.
25.02.2009
S vypětím všech sil jsem doplnila část chovných samic morčátek plemen coronet a šeltie. Dělat webovky s dvouletým mrňousem, který mi do všeho hrabe a každé 2 minuty něco chce, to je vyčerpávající. Asi budu pokračovat spíš po nocích, abych na to měla klid.
24.02.2009
Tak, abyste neřekli, že se tu nic neděje, dnes jsem nafotila asi 450 fotografií chovných morčátek (z toho udělám výběr), tchýně hlídala ty moje mrňavý prevíty (děti), takže jsem mohla řádit a během několika dnů budu postupně aktualizovat chovná morčátka. Nedostane se úplně na všechny, protože totální okousance fotit nebudu, ale většina se jich sem dostane. Tedy těch co jsou doma. Morčátka v morčatárně ve špýcharu budu fotit až bude zase čas. V posledním týdnu jsme měli několik ztrát na životech, většinou samiček při těžkých porodech, ani se mi o tom nechce psát. Jedno velmi vzácné miminko u červených přijala cizí samička, takže doufám, že z něj vyroste krásná slečna po mamince. Někdy bych fakt brečela, když vidím maminu ještě před porodem, kulaťoučkou jak s chutí baští a po porodu se snažím co to dá (ale je šprajclé mimino - otočila jsem ho, do rána neporozená placenta, výplachy dělohy, antibiotika, krmení, zahřívání a je to k ničemu, jenom sleduji jak se to zhoršuje a za pár dní je konec). Podle zákona schválnosti jsem přišla o to nejvíce cenné a tomu téměř bezcennému se nikdy nic nestane. Někdy bych do toho fakt kopla.
Jinak naše jorkšírská feňulka Beruška má za pár dní termín porodu. Držte nám palečky aby to proběhlo v pohodě, protože náš veterinář s lidovými cenami má dovolenou a na císaře na klinice nemáme tintili vantili. Nechápu proč tam stojí císař 3x tolik. Doufám, že se bez něj obejdeme.
13.02.2009
Pátek třináctého, to bude zas dílo. Včera porodila králinda Milena dva mimísky a jsem zvědavá na Mici, staví hnízdo. Udělala jsem aktualizaci povídání o nás. Dala jsem tam svoji fotku upravenou na webu http://www.photofunia.com/ to nemá chybu. Jinak venku je zima, fičí tam vítr a já tam makám několik hodin denně u zvířat, tak si na mně alespoň někdy vzpomeňte. Tohle mně fakt nebaví, už aby bylo jaro. No a hlavně aby po podzimních depresích nenásledoval ještě zimní spánek, který by plynule přešel do jarní únavy. To už by bylo fakt v háji.
07.02.2009
Aktualizace prodeje teddy králíčků
01.02.2009
Velká aktualizace prodeje morčátek
30.01.2009
Nové vrhy morčátek:
vrh E7
vrh F7
vrh G7
vrh H7
vrh CH7
vrh I7
vrh J7
Jinak jsem zjistila, že jsem pěkný bordelář a nemám na webu třetinu chovných morčátek. Zatím jsem jich pár doplnila do peruánec samice a lunkarya-peruánec samice.
29.01.2009
Teddy králíčci k rezervaci. Je to vrh 24 a k odběru budou prckové už cca za týden. Neváhejte a vybírejte.
27.01.2009

Kdo průběžně prohlíží nové vrhy, určitě si všiml, že přibyly nové:
vrh A7
vrh B7
vrh C7
vrh D7
Samozřejmě už máme narozené další prcky, budu je ale fotit až budu 100% zdravá, abych je neohrozila. Po týdnu braní antibiotik mám opět horečku a proto nemohu stále rozfotit ani králíčky.

Co se týče vrhů, čekalo mně nejedno překvapení. Jedním z nich bylo to, že bílá červenooká samička z odchovů Manon Taxi, která měla 2 zálomky a přes svůj skvělý rodokmen a typ ji nikdo nechtěl ani za pár šupů porodila Wyclefovi (červeno-bílému texelovi) úžasnou výstavní červeno-bílou holčinku bez zálomků, celý taťka. Mám u Wyclefa 2 bílé červenooké holky do doby než jim doroste moc pěkný oranžový sameček, tak jsem čekala jak může toto spojení dopadnout, ale dopadlo to na jedničku. Dalším překvapením bylo narození krásné dalmatin holčičky od Iris, jíž pomřely předešlé 2 vrhy. Holčinka se má zatím dobře. No a nakonec mně překvapila červeno-bílá lunkarya slečna z odchovů Paloma Quina, když s černobílým peru Salichem dala bílou červenookou lunkarya-peruánku, celou po dědečkovi Princi Pepperovi. Někdy opravdu koukám, co ta příroda dokáže.

24.01.2009
Tak po těžké chřipce začínám trochu nabírat síly a zaktualizovala jsem prodej morčátek . Pustila jsem do prodeje i nějaké holčinky, abych si trochu uvolnila místo pro nové přírustky. Pomalu také začínám zjišťovat, že si opravdu nemohu nechat všechny mladé samice :)
Pokusím se zpětně odpovědět na maily, kdybych na někoho zapomněla, tak mi prosím napište znova, kdo jste měli zájem o morčounky. U těch peruánců je to fakt těžké, já si netroufnu odhadnout jestli je černá k registraci a také nedokážu posoudit, zda jsou ještě vírky korektní nebo ne. Pokud máte zájem o peru do chovu, bylo by lepší sem zajet a prohlédnout si je na místě. Jinak opravdu za nic neručím, také jsou u peruánců velmi rozumné ceny.
Musím již rozfotit i králíčky, ještě ale pár dní počkám až přestanu kašlat, abych je nenakazila. Jedna nejmazlivější samička bohužel uhynula.
Zítra očekávám posilu do chovu a to texely a šeltinku v barvě himalaya, budou to nevěsty pro čokoládového Belmonda a kluk himi pro Belmondovy dcery.
Také mám velikánskou radost z morčátek od paní Bártové, dostala jsem zadarmo krásného uhlově černého texela, krásnou barevnou texel šimlu, klece a spoustu doplňků, takže ještě jednou moc a moc děkuji.
Málem jsem přišla o coronetku Goldinku, našla jsem ji ležet v boxu v kómatu (z ničeho nic), nedýchala a někdo už jí mezitím ukousnul 2 prsty na jedné noze. Chtěla jsem ji odnést, ale sáhla jsem na srdce a to kupodivu ještě bilo, dala jsem ji na ručník do kyblíčku a na topení, párkrát se nadechla, no snad 4x za minutu a chrčela, no každý pozná že je konec. Dala jsem jí alespoň stříkačkou pár kapek glukózy jen tak abych ji neutopila, hladila jsem jí a říkala, že to mi nemůže udělat, že je taková dobrá máma a pak jsem ji položila zpět na ručník a šla krmit, protože mi bylo jasné, že je to beznadějné a byla půlnoc, tak abych se dostala alespoň do půl druhé do postele. Po hodině jsem přišla s tím, že ji odnesu mrtvou a nevěřila jsem vlastním očím. Ona seděla v kyblíku a povídala. Takže následovalo několik stříkaček glukózy s Nutrolinem a za tři hodiny jsem jí dala do boxu ke skince Missisii, kde začala pozvolna baštit seno. Kdo chová morčátka tomu je určitě jasné, že to je zázrak když se morčí z takového stavu dostane. Doufám, že bude ok, drobná samička, ale obrovská bojovnice.
Nakonec bych ráda poděkovala kamarádce z tanečků Ireně Páclové za zhotovení úžasných oboustranných barevných vizitek. Irčo díky, jsou to moje první vizitky v životě, konečně budu vypadat důležitě :D
A na úplný závěr fotečka z certifikace (zakončení minulého kurzu břišních tanců veřejným vystoupením).
31.12.2008
Zapálil jsem rachejtli, ozvala se rána, s natrženou prdelí, nedožiju rána. Doktoři se radili, k smrti jenom krok, pak mi prdel zašili, šťastný nový rok.
Přeji všem příznivcům mé chovatelské stanice krásný a šťastný nový rok a splnění všech přání a předsevzetí. Moc vám všem děkuji nejen za přízeň, ale i za to, že zvířátkům z "Horeckých vrchů" poskytujete tu nejlepší péči. Děkuji za mailíky i za fotečky které posíláte a omlouvám se za to že už nestíhám všem odpovědět. Chodí mi velké množství zpráv a pokud bych opravdu všem odepisovala, neměla bych už čas na zvířátka. Tak se na mně nezlobte a věnujte mé CHS i nadále svou přízeň.
Jinak v nejbližší době chystám větší aktualizaci, před vánoci mi nějaký zákeřný virus napadl webovou složku v počítači a teprve před chvílí jsem zjistila, že je to právě jen tato složka a né počítač, takže jsem to pořešila a mohu na poslední chvíli aktualizovat.

Jen v rychlosti největší novinky:
-lunce Quadratice se narodil úžasný sameček lunkarya-peruánce v barvě multicolour, rarita v ČR :D a pro mně velká radost

- opět se narodil skineček ve slate-blue s bílou, také super

- máme posilu do chovu, dalmatinku z CHS Savonnier, maminku Justýnky

- králinda Mišulka porodila 5 naprosto zdravých a nádherně vybarvených králíčků

- jorkšírka Beruška je čerstvě nakrytá naším pesanem Lakynem

- brzy budu fotit skupinku červených dlohosrsťáčků, podařilo se mi sehnat kvalitního nepříbuzného samečka a také pár úžasných červených samic, takže se už moc těším na odchovy

- na prodej je spousta prcků z nových vrhů

Kdo jste mi psali na morčátka, v pátek se vrhnu na maily, přiznám se, že po tom celoročním shonu jsem si dala trochu oraz a šidila odpovědi víc než jindy, ale díky tomu jsem získala spoustu energie do další práce. Takže závěrem, moc všechny zdravím, dneska si to užijte, nepřežeňte to, ať vám zítra není špatně a do nového roku vykročte tou správnou nohou. Ať vám štěstí přeje :) mějte se krásně, vaše
EL .

15.12.2008
Nová morčátka a nové fotečky v prodeji. Dnes je smolný den, špatně jsem dovřela králíkárnu a bassetek Boris mi roztrhal jednu bílou mladou modrookou chovnou teddy samičku :((( po Mici. Jenže já toho pakoně Borise nemůžu ani seřvat když na mně tak kouká tím svým smutným pohledem. Navíc je to holt lovecký pes. Co čekám, moje blbost, že jsem to nepřekontrolovala, ach jo.

Jinak je k mání poslední teddy sameček, bílý červenooký z vrhu 23. Je to fešák. Cena 1000,-, k odběru ihned.
12.12.2008 (II.)
Máme novou posilu do chovu teddy králíčků, za import teddyho z Německa a dvou morčátek, jejichž fotky připravuji, děkuji paní Anně Fidrmucové. Takže tady je Antonio vom Kalkberg modrý hotot (na stránce dole).
12.12.2008
Jukněte do nových vrhů morčátek, úplně na konec stránky. Jsou tam přidané vrhy H6 - R6.
06.12.2008
UPOZORNĚNÍ: OD 14.12.08 ZDRAŽUJE KURÝR, TAKŽE DOPRAVA CELKEM NEBUDE STÁT 260,- ALE 300,- KČ! ZÁROVEŇ SE MĚNÍ JÍZDNÍ ŘÁD KURÝRA. Kdo tedy ještě váháte, zítra je poslední den na zaslání zvířátek za starou cenu. Příští neděli už pojedeme za ceny nové.
No jinak nás stíhají trošku katastrofy jak už to v zimě bývá, jedna mladá genovka a skineček ve slate-blue barvě uhynuli pravděpodobně na virovou nákazu kterou chytli ode mně a to nosím respirátor, proto radím všem, pokud jste nemocní, nemanipulujte s morčátkem, které máte doma, protože se od vás může lehce nakazit a zemřít. Já bohužel nemám jinou možnost. Na dnešek také uhynula genovka z Maďarska Lilly (navíc březí) a obě hladké holčinky damatinky po Iris. Jako by ten nahoře věděl, jak jsou pro mně dalmatinci důležití a dělal mi to schválně. Naštěstí všechny tři dalmatinské holky po Justince zatím vypadají ok, pokud jsem to právě nezakřikla.

Dnešek budu věnovat hlavně přípravě rodokmennů pro zvířátka na prodej a také bych chtěla dát konečně na web nové vrhy a rozfotit králíčky z vrhu 23. Další vrhy králíčků zatím nejsou a minimálně 14 dní nebudou, zjistila jsem, že dvě připuštěné samičky nezabřezly no a ta prodleva je také způsobená tím, že jsem neměla ani čas na to, abych další samičky připustila. No co stejně je zima, tak ať si holky trochu dáchnou. Jinak budu prodávat teddy samičku Mufinku, nechce se nechat dlouhodobě připustit a už jsem ztratila trpělivost, takže za 500,- je k mání a zdarma bude k mání také Majka, která má vleklý zánět očíčka. Ještě jsem ji nezkoušela připustit. Měla by být také plodná jako Mufinka.

27.11.2008
Tuto sobotu 29.11.08 budu v 10,30 na schůzi klubu morčat v Maškově ulici v Praze 8 - Kobylisích (tedy ne na schůzi, protože nesnáším schůzování, ale na místě před jednací místností, které slouží jako improvizované tržiště). Povezu tam králíčka a pokud by měl někdo zájem mohu mu tam svézt morčisko z prodeje (nebo z odchovů), nebo teddy králíčka. Jen to potřebuji vědět do pátku večerních hodin, abych stihla připravit rodokmeny.
No jinak už týden bojuji o život miminek od Justiny Savonier. Justinka porodila minulý pátek předčasně 4 miminka, 2 černé a 2 čokoládové NS dalmatinky, z toho 3 holčičky a 1 kluka. Kluk měl bohužel neprůchodná střeva a druhý den umřel. Justinka si miminek nevšímala, byli nedonošení a chyběla jim srst na bříšku, váhy měli všichni 35-38g (samice pozná kdy to nemá cenu a nechá je umřít), jenže dalmatinci jsou mojí srdeční záležitostí a tak jsem se dala do boje. Po glukóze se začali alespoň plazit, tak jsem je dala i s Justinkou do samostatného boxu, aby měli klid a začala jsme je dokrmovat štěněcím mlékem s glukopurem (nic jiného doma nebylo). Když Justinka viděla že malí to nevzdali, začala se vzorně starat, ale vyhráno stále není. Díky tomu že naštěstí začali pít od maminy (což je neuvěřitelné při té váze) je krmím jen každé 4 hodiny a ke štěněcímu mléku přidávám trochu Sunarky (pro děti) a každé druhé krmení i Nutrolin (probiotika) a trochu glukopuru. Teď po týdnu váží všechny holky shodně 45g, tak jim držte palečky, aby to vybojovaly.
Jinak průběžně aktualizuji prodej morčátek. Kdo bude mít zájem, může si u mně zakoupit knížečku o chovu morčátek "Bydlíme s morčetem" za 119,- Kč. Snažila jsem se sehnat i Rotho boxy, ale nejsou a do února nebudou, budu hledat dál. Možná koupím něco v Ikee, abyste si při zakoupení morčátka mohli rovnou koupit i příručku k chovu a box na ubytování. Hlavně nezapomínejte na to, že morčátka jsou společenská zvířata a na rozdíl od králíčků o samotě trpí. Vždy je lepší pořídit dvě morčátka než jedno. Vaše morčátko vám za kamaráda bude vděčné, musí spolu ale vyrůstat od malička.
20.11.2008
Králíčci z vrhu 22 mají nové fotky a jsou již na prodej, zítra odpoledne se pojedu podívat na výstavu morčat do Prahy-Letňan takže pokud by chtěl někdo přivézt morčí co mám na prodej není problém.
V neděli očekávám import dvou zajímavě zbarvených morčátek ze SRN a jednoho nového chovného teddy samečka. Zároveň si jedu zítra do Letňan pro celočerveného nepříbuzného merinka, tak mám radost, že budu mít krasavce pro celočervené holčičky z odchovů, které mezitím dorostly.
Jinak v nových vrzích hlaďáčků jsou i dalmatinci, ani jsem to nechtěla psát abych to nezakřikla, když to minule tak špatně dopadlo. Z hladkých holčinek porodila Ewa a Cecilka, tímto zdravím CHS AndyMar a Rugantino a držte palečky Justině Savonnier, u které to minule také nedopadlo dobře a teď je těsně před porodem. U Baby Fantom Chlum ani nemluvím, po půl roce se dala dohromady, tak jsem se rozhodla že to ještě jednou zkusím a připustím ji. Měla za sebou pár porodů mláďat buď mrtvých, nebo je zaživa sežrala. Naposled jsem o ni po potratu málem přišla. Teď jsem zvědavá, jestli jí pomohla delší pauza.
Dále se nemůžu udržet a musím sem dát fotky jako reklamu na zednictví Roman Veselý z Oskořínku .
Tento pán nám mimo jiné obkládal koupelnu, načež se vše několikrát předělávalo, např. když vrchní listely letěly na 1,5 metru o 3 cm dolů. Vlepované rohy u listel předělával 2x a nakonec jsem je vybouchala a nalepila si je sama, vrcholem jeho díla bylo ale lepení obkladů v technické místnosti, která má 2m2, kde obklad o formátu 45x45 cm nalepil tak příšerně, že nad tím zůstává rozum stát. Když jsem chtěla aby to předělal, nejdříve mi 2x položil telefon s tím, že si mám změřit dlažbu jak je křivá a potom jsem se dozvěděla, že si je mám nalepit sama a prásknul opět s telefonem. Tento pán nám dluží na DPH, které nám měl proúčtovat za materiál za poslední rok ještě 32 tisíc, ovšem zapomněl údajně podat na tento materiál daňové přiznání, takže se s tím už prý nedá nic dělat a my si teď asi můžeme políbit půlky. Takže pozor na tohoto umělce, který se přidal k řadě dalších zlodějů, křiváků a podvodníků, kteří se u nás na stavbě vystřídali. Moc se těším, až tady vypíšu všechny dlužníky a podvodníky, se kterými jsme se během těch skoro pěti let co stavíme setkali.
dlažba1
dlažba2
dlažba3
dlažba4
dlažba5
dlažba6
dlažba7
dlažba8
dlažba9
04.11.2008
Králíčci ve vrzích 19, 20 a 21 mají nové fotečky a jsou u nich prodejní ceny.
U morčátek jsou doplněny nové vrhy A6 - F6. Coronetka Annika von Edelberg konečně po strašně dlouhé pauze porodila 2 obříky, jsou nádherní a opět je tam moje vysněná holčička trikolor.
V prodeji jsou také nová morčátka i s novými fotečkami.
30.10.2008
Máme nové vrhy králíčků, zjistila jsem, že jsem už dlouho neaktualizovala, takže jsem přidala nové vrhy 19-23
no a u morčátek se taky mrkněte, protože jsem přidala další a další vrhy, teď ještě zaktualizovat prodej, mám hromady krásných kluků v prodeji a dokonce nějaké holčičky, jen nemám čas je dát na web do prodeje, proto pokud máte zájem o určité pohlaví, případně barvu, ozvěte se mi a já vám morčátko nabídnu. Snažila jsem se doplnit zase pár chovných genových skinny samiček, upřímně řečeno, měla bych udělat kompletní aktualizaci chovných, ale k tomu se asi jen tak nedostanu, mám co dělat abych stačila vyplňovat rodokmeny mláďatům. Jinak doprava vlakem funguje bez problémů, takže už zasílám i králíčky, pokud by měl někdo zájem. Z nových vrhů, které musím ještě přefotit, bude na prodej většina králínků a je možné si je zarezervovat oproti záloze k odběru před vánoci.
Taky jedna novinka, máme novou feňulinku jorkšírka, dcerka ji pojmenovala Maruška. Je moc roztomilá a má krásný kukuč. Doufám, že se v dohledné době dostanu k tomu, abych jí udělala vlastní stránky, stejně jako bassetkovi Boriskovi, to budete koukat jak vyrostl.
Tak a tady jsou alespoň tři fotečky mé dcerky Elišky a fenečky Marušky. Foto 1 Foto 2 Foto 3
10.10.2008
Tak po měsíci konečně nové vrhy, trvalo mi strašnou dobu, než jsem to dodělala a mezitím se narodili zase další prckové, takže jsem opět ve skluzu. Tady máme nové vrhy:
vrh C5
vrh D5
vrh E5
vrh F5
vrh G5
vrh H5
vrh CH5
vrh I5
vrh J5
vrh K5
vrh L5
Jinak klasicky se omlouvám všem, kterým dlužím odpověď na mail, ale manžel je opět služebně v Číně a jsem na všechno sama, navíc denně na stavbě, takže radši volejte na můj mobil 731407080 pokud se chcete na něco zeptat. Na prodej mám také strašnou spoustu morčátek, nejsou v prodeji, protože není čas, ale pokud sháníte nějaké plemeno, nebo barvu dejte vědět.

Na prodej jsou 2 samičky teddy králíčků, moc krásné, přefotím je hned jak bude chvilka, už mají zase delší srst než na dřívěších fotkách. Je to vrh 18, kdyby měl někdo zájem. U králíčků už jsem také zkusila vlak a bylo to ok, takže je mohu zaslat i vlakem.

Na konec špatné zprávy, přišla jsem o šeltičku Quantanu von Edelberg s vyjímečně třemi miminky a genovku Sermine of SkinnyCave, se čtyřmi miminky, z toho třemi skinečky, u obou samiček to byly komplikace při porodu, Sermine zemřela ještě během porodu, strašná škoda obou, protože to byly vyjímečně dobré maminy.

Nakonec prosba, potřebuji nutně sehnat červeného samečka z celočervené linie, plemene texel, merino, coronet, nebo šeltie, ideálně po Denisovi Toffee Paradiso, případně z importu, ale pouze tmavá červená, kvalitní zvíře. Může být i starší. Děkuji za nabídky.

28.09.2008
Aktualizace prodeje morčátek. Nově nabízím možnost zaslání drahou do stanic ČD Kurýr, podmínky v prodeji.
24.09.2008
Nestíhám, tak alespoň nový vrh králíčků na prodej, je to vrh 18. Jinak je na prodej také spousta nových morčátek, pokud máte zájem o nějaké plemeno, příp. barvu tak písněte. Upozorňuji, že trikolory na prodej nemám, narodili se za poslední rok jenom dva.
07.09.2008
Fotky z včerejší koňské akce v Pardubicích, je tam hodně fotek, mějte trpělivost, bude to déle načítat. Koně v akci 2008. Bylo to super, krásné počasí, krásní koně, jen jsem večer trochu řvala, protože jsme málem dostali pokutu (dostali jsme napomenutí za stání na veřejné zeleni) za stání na místě, na kterém nám a dalším padesáti vozidlům dopoledne přikázal jeden policista zaparkovat, protože v areálu už nebylo místo. Jenže tamto byl dopravní a tohle byli městští policisté a prý ten dopravní neměl právo nás tam odvelet bez povolení městské policie. Policajti proberte se, jinak si o vás lidi fakt nepřestanou říkat že jste debilové, pardon.
04.09.2008
Noví teddy králíčci k rezervaci vrh 17.
01.09.2008
Tak a s novým školním rokem se nám urodila spousta nových vrhů, holky se před zimou zase nějak snaží a než jsem stačila doplnit nové vrhy, tak tu máme ještě novější. No nevadí, syn přijel dnes brzy domů ze školy tak pohlídal malého a Elinku už máme ve školce, takže jsem si udělala několik hodin času na to, abych dofotila nové vrhy a přefotila některá morčátka v prodeji. Samozřejmě jsem doplnila do prodeje další morčí z odchovů, pravděpodobně budu prodávat texela Charlese Wyclefa a jeho nejmladšího brášku po Quantaně nechám doma a nebo prodám brášku, ještě nevím, Také budu nakonec prodávat lunkarya-peruánce po Zorettě, protože Zoretta má texel gen jak jsem zjistila a ten nechci aby se mi motal v chovu lunkaryí. Na prodej je také peruánka Farizah z Westminsteru (má okousanou srst od mladých). Pokud máte zájem klidně si rezervujte mladé z odchovů, nepište mi na Coco a Incu, už jsou prodané. Jinak pořád jsou na prodej poslední 3 teddy králíčci, už jsou krásně osrstění a budou opravdu malincí. Včera porodila teddynka Drnda, měla ale prcky mimo hnízdo, takže prochladli a uhynuli. Rozhodla jsem se že Drndu prodám (vím, že za to nemůže, ale nemám kam dát mladé holky co jsem si nechala tak musím udělat trochu selekci). Na králíčky (prodej) kuky SEM. Co se týče morčátek ZDE jsou k nahlédnutí další vrhy (přidala jsem nahoru na stránku rychlý přesun na konec stránky, to rolování bylo otravné) a tady se podívejte SEM do prodeje morčátek.
30.08.2008
Doplněny nové vrhy morčátek vč. vrhu se zbarvením sépia koukněte.
27.08.2008
Všímaví jistě zaregistovali, že jsem začala postupně přidávat nové vrhy morčátek
a protože potřebuji místo, snížila jsem dočasně ceny morčátek v prodeji. Takže máte jedinečnou šanci pořídit velmi levně opravdu pěkná morčátka s PP.
Včera porodila coronetka Yellow, u které jsem se velmi obávala o její život, přestala žrát a tekly jí sliny až měla úplně mokrý hrudník a to bylo těsně před porodem, nepomohlo ani zkrácení zubů a když už nebylo co ztratit, tak jsem jí zkrátila zuby znovu na velikost téměř minimální, dostala glukózu a kupodivu to zabralo a začala papkat a druhý den porodila 4 krásná miminka. Dnes v noci po dlouhých 68 dnech porodila také Missisia 4 miminka, 3 kluky a holčičku, ta zůstane doma. V prodeji jsou poslední 3 teddy králíčci, blíží se zima a venkovní vrhy zase pomrznou, tak neváhejte a pořiďte si králínka ještě teď. Všichni kluci v prodeji jsou velmi mírní a mazliví a po přelínání už jim krásně dorůstá srst. Váhu v dospělosti odhaduji na 1 kg. Madlenku nikdo nechce, divím se proč, dává pěkná mimina, je skvělá máma a rodí lépe než nějaké 900g zdechlinky, co se nechtějí ani nechat připustit a rodí chcípáčky. Prodávám ji jenom proto, že jsem si nechala několik samiček z odchovů a potřebuji místo, tak pouštím největší samičku. Cenu neslevím, to ji radši nechám doma.
26.08.2008

Králíčci v prodeji mají nové pěkné fotečky: KUK.

Dnes jsem nafotila všechny nové vrhy morčátek, ale než jim vyberu jména a dám je na web, chvilku to potrvá, velké překvapení mně čekalo u genových skinny, kde se narodili genáčci v barvě sepia. Jinak asi pojedu okouknout speciálku morčat v Praze, takže pokud by chtěl někdo něco přivézt, dejte mi vědět. Kromě Fatimy je na prodej většina odchovů, které budou mít v sobotu alespoň 3 týdny.

15.08.2008
Klasicky nestíhám, ale alespoň jsem udělala aktualizaci vrhů morčátek, takže tady jsou nové vrhy:
vrh CH4
vrh I4
vrh J4
vrh K4
Poslední týden jsem byla natěšená, protože měly rodit hladké holčičky, 3 byly březí se samečkem dalmatinkem a 1 holčička dalmatinka byla březí s hladkým čoko klukem. Říkala jsme si, že není možné, aby se ze čtyř vrhů nenarodil alespoň jeden dalmatinek. No a jak to dopadlo? Samozřejmě budu dalšího čtvrt roku čekat na dalmatinka. Všechny holčičky porodily v jeden den a to ve středu. Poslední dny bylo hrozné dusno, takže jsem se klepala, jak to zase dopadne, no a samozřejmě to dopadlo špatně. Jako první porodila Justina 4 mrtvá, i když normálně vyvinutá mláďata, 2 dalmatinky a 2 jednobarevné. Bylo vidět že už jsou tak 2 dny po smrti, tak dostala honem antibiotika. Další porodila Ewa 3 naštěstí živé prcky, 2 čokoládové a 1 černého. Jako třetí rodila Cecilka, bohužel z pěti mláďat (2 dalmatinci, 2 jednobarevní a jeden černý s červeným proužkem) přežilo pouze jediné (s proužkem), ale je nejmenší a neviděla jsem ho pít, má 50g a vypadá neduživě, divila bych se kdyby to ustálo. Ostatní mláďata byla pěkná veliká, ale mrtvá :( Poslední rodící maminou byla dalmatinka Iris, která porodila 2 čokoládové ( s oranžovou) kluky a 1 nádhernou čokoládovou holčinku. Ta byla ovšem veliká, rodila se dlouho a lokla si plodové vody, takže od večera do rána bojovala, ale dnes ráno uhynula. Takže ze čtyř vrhů a celkem 15ti mláďat jich zůstane naživu 5. Naštěstí maminy jsou macaté a v pořádku, tak doufám, že se v říjnu dočkám konečně nějakého toho živého dalmatinka. O mláďata se teď starají a kojí je všechny společně, tak z nich mám radost.

Co se týče králíčků, tak dnes porodila Missy 4 miminka, králínky od Mileny a prcka od Mici už mám nafocené, takže je sem snad ještě dneska dám.

V nejbližší době bych také ráda vyfotila basseta Boriska a udělala mu konečně stránku, jsem ostuda, že jsem si ještě nenašla čas, ale opravdu nevím kam dřív skočit. Také zdravím paní Křížovou a Pořízkovou, majitelky Boriskových rodičů a slibuji, že příští týden už konečně odepíšu.

No a nakonec špatná zpráva, Lakynovi se opět podařilo dostat se k Dorince, takže asi budeme mít zase štěnátka, nemám z toho vůbec radost, protože je to již poněkolikáté za sebou a budu vypadat jako bezcitná zlatokopka, která ždímá feny, ale v těchto podmínkách kdy mi děti neustále otevírají dveře ven a pouští fenky mezi ostatní psy nejsem schopná to uhlídat. Dorinka už je zase pěkně tlustá (vykrmená a v dobré kondici), tak doufám, že to ustojí, i když po tom minulém císaři, no škoda mluvit. Až se přestěhujeme, vybuduji nějaké oddělovací zóny, nejen mezi psy, ale i pro návštěvy, aby je na uvítanou neolizovali a neoslintávali všichni naši pesani.

Tak a nové vrhy králíčků:
vrh 16
vrh 17

09.08.2008
Konečně jsem si udělala čas a začala aktualizovat chovné jedince. Někteří mají nové fotečky, v každém případě další budu doplňovat průběžně, protože musím počkat až jim doroste srst. Po té smršti mladých v posledních dvou měsících vypadají všichni chovní jako by je přejel kombajn. Takže budu doufat, že jim to doroste do doby než přijdou na svět další malí a zjistí že mají kusadla a že si je mohou pilovat na rodičích. Jinak nové fotečky jsou i v v prodeji morčátek.
08.08.2008
Noví králínci v prodeji, tentokrát i cenově dostupnější zakrslí dlouhosrsťáčci ve vrhu 15. Volní jsou moc pěkní kluci z vrhu 14, překvapili mně jak jsou typoví. Škoda, že se nenarodila holčinka, nechala bych ji doma. Prodávám i Madlenku z Uru a samičku z vrhu 8, bude mít asi kilo, tak ji nebudu nechávat do chovu. Kdo chce může to zkusit, je moc pěkná a po super rodičích ze SRN.
Takže kuky do prodeje králíčků
a máme tu i nová morčátka v prodeji.
03.08.2008
Po delší době aktualizace vrhů morčátek.
vrh C4
vrh D4
vrh E4
vrh F4
vrh G4
vrh H4
Jinak stále se nemohu dostat k tomu abych dohnala resty a odepsala na starší maily, mějte prosím trpělivost, nebo mi radši zavolejte. I když pokud se mail týká odběru zvířátek, snažím se odepsat obratem, pokud jsem doma, takže se nebojte i psát.
Jinak má nejstarší dcera (viz odkazy výše) odletěla před necelými dvěma týdny pracovat do Dubaje, tak jí držte palce, aby se měla v té dálce fajn a splnila si své sny. Odivuji její odvahu. Neodpustím ai alespoň pár foteček, takže:
1) na letišti s bratrem
2) odlet - ten jsem prořvala
3) v Dubaji
4) v práci
5) v práci 2
6) v práci 3
7) v práci 4
8) Dubai
21.07.2008
Do prodeje uvolněny 3 vrhy králíčků a to:
vrh 12
vrh 13
vrh 14
dále máme nové vrhy morčátek, ale zatím nemám čas je sem dát. Také se chci omluvit všem, kteří čekají již delší dobu na odpověď na mail, protože mám teď obrovský nával práce kolem stavby a s bídou stíhám domácnost a zvěř, takže méně důležité věci odkládám. Pokud máte zájem o zvířátko napište, snažím se odpovědět hned. Potřebuji zaktualizovat prodej morčátek, rozhodla jsem se některé z kluků v prodeji věnovat zdarma, kdo má zájem, napište, domluvíme se. Na prodej budou i někteří z dospělých chovných jedinců, rozhodla jsem se z finančních důvodů omezit silně ztrátový chov morčat. Špičkoví jedinci na prodej nebudou. Darovaní jedinci nedostanou PP, kdo jej bude chtít dostane ho za 150,- Kč.
11.07.2008
Máme tři nové vrhy u morčátek a to:
vrh Z3
vrh A4
vrh B4
holky genušky mi udělaly velkou radost, protože porodily samé skinečky, ale největší borec je Preston, protože to všechno zařídil. Všimněte si jaký je rozdíl v počtu porozených skinny u Lorda a Prestona. Řekla bych že u Prestona je skinny gen dominantní a u Lorda recesivní, jinak to nechápu, ale asi to tak bude. Odchovy hovoří za vše.

Viděli jste novou fotečku kluků (části), kterou mám v prodeji morčat? Pózovali mi na zahradní židli a byli mooooc hodní. Už se určitě těší do nových domovů a pořád se nemohou dočkat. Zatím jsou nacpaní ve výstavní psí kleci, protože na ně nemám místo, ale do zverimexu je nedám, tak si pro ně lidi přijďte, u vybraných jedinců se nechám i ukecat s cenou, hlavně když jim bude dobře jako mazlíčkům.

06.07.2008
Vrh 15 od poloteddy Marušky má už také svou stránku, na fotkách je krásně vidět jak se pozná teddy králíček od různých kříženců. Proto nekupujte zajíce v pytli a chtějte vždy vidět fotky z prvních dnů, kdy je ještě patrný rozdíl. Později v době prodeje už se to nepozná (až po přelínání). Ale samozřejmě, že i miminka od Marušky budou krásní králíčci a zaslouží si hodné páníčky. Cena bude podle plemene a kvality.
03.07.2008
Konečně jsem urvala trochu času a doplnila fotečky vrhu 11, který je na prodej (od šestého týdne věku, ale jsou malincí, tak spíš od sedmého týdne). Tady je vrh 11 .
S vypětím všech sil a s víčky podepřenými sirkami, jsem doplnila téměř všechny poslední vrhy morčátek. Takže tady jsou:
vrh S3
vrh T3
vrh U3
vrh V3
vrh W3
vrh X3
vrh Y3
Zítra bych sem ráda dala vrh od Marušky (poloteddy), kde je krásně vidět, jak se dá poznat Teddy králíček od normálního. Má totiž ze srsti na zádech klín a na fotce je to krásně vidět. Maruška má 2 teddy a 3 dlouhosrsté. Micinka dnes porodila Mikymu jedno jediné mláďátko, doufám, že bude krásné po taťkovi. K rezervaci je vrh 11 u králíčků, všichni budou nádherní a malincí. Ještě uvidím jak poroste duryňská samička, pokud by byla moc malinká, nehodila by se mi do chovu, ale ještě počkám, je to totiž úplně špičkový typ teddyho, takových se rodí málo. Vůbec musím říct že vrh od Meggy je velmi povedený. Jinak na prodej jsou oba samečci od Mufinky, ten krémový je nádherný typově, ten japonský barevně, žádná vyblitina, jako u japonců teddy bývá zvykem. Jen to chce trochu víc mazlení, maminka je trochu divoška a kluci to odkoukali. Nevidím na psaní jdu spát, už nemám ani sílu vyplnit rodokmeny na zítra a to jedeme dopoledne pryč. Kouzelná vílo, magická sílo, kde jsi???
26.06.2008

Zítra t.j. v pátek 27.6. jedu do Prahy na metro Rajská zahrada, pokud máte někdo zájem, mohu vám morčátko, nebo králíčka přivézt a nebudete platit dopravu, napište ale co nejdříve, abych mohla připravit rodokmeny.

dewil2@seznam.cz ať si uvolní mailbox, má ho full, do plný schránky se těžko odpovídá

25.06.2008
Na prodej hromada teddy králíčků a hromada
morčátek.
21.06.2008
Nové fotky mají králíčci od Mišulky vrh 9 a králíčci od Mufinky vrh 10. Svá první miminka má naše dlouhosrstá kočička Scherry, narodila se jí před devíti dny 4 krásná koťátka, otcem je nějaký místní tulák :D.
Špatné zprávy jsou od morčátek, po porodu jednoho obrovského mrtvého a jednoho živého miminka zemřela moje oblíbená peruánka Zenobia, byla to skvělá máma, bohužel infekce od mrtvého mláděte byla tak velká, že nepomohly ani antibiotika. Prcka se ujaly béžovky, je to angoráček po Princi Pepperovi, vypadá to na oranžovou (zlatou?) barvu, naštěstí je v pořádku. Další samičkou o kterou jsem přišla je coronetka Orilla, bohužel jsem si přes její dlouhou srst nevšimla, že hubne, ke žrádlu se hrnula standardně pořád a když jsem šla včera na obchůzku, našla jsem ji už v posledním tažení chuděrku. Zůstala po ní 3 miminka, naštěstí už odstavená.

Narodily se další 4 vrhy, z toho 2 u béžových, prcek od Zenobie a konečně porodila také Medea Falcon 2 miminka. Vyfotím je co nejdříve, teď nestíhám, syna brigádníka mám v Chorvatsku a včera jsem měnila podestýlky až do dneška, přesněji řečeno od osmi od večera do půl čtvrté do rána. A jsem ráda, že mám alespoň třetinu hotovou. Mám na prodej plno morčátek, některá ještě nejsou ani v prodeji, takže pokud máte zájem pište a také jsou volní nějací teddy králíčci. Zajímavé je, že pořád nikdo nechce toho nejhezčího s nejdelší srstí po Mileně, potřeboval by někoho, kdo by ho mazlil, je hodný a krásný. Má 10 týdnů.

A ještě kdo se těšil na nějakou delší písničku, kterou zpívá má dcera, pusťte si odkaz ZDE

17.06.2008
Holky morčecí se opět snažily, abych neměla ani chvilku volného času a nadělily mi plno miminek. Takže tady jsou vrhy:
vrh I3
vrh J3
vrh K3
vrh L3
vrh M3 fakt je tam čokoládová, nevím kde se tam vzala, sable to není
vrh N3
vrh O3
vrh P3
vrh Q3
vrh R3
jinak všímaví si určitě všimli, že jsem udělala 2 opravy, u morčátek jsem zaměnila Jasmine za Farizah, takže vrh R2 je opravený a u králíčků jsem opravovala otce vrhu 13, kterým je Miki. Monchichi je Mercin bratr.
13.06.2008

Kromě nového tetování na zadku, které mám od včerejška tu máme nafocené dva nové vrhy králíčků, je to vrh 13 od Merci a
vrh 14 od Myšky (že by konečně rhónská barva?) . Dále tu máme zatím bez fotek nové vrhy morčátek:
I3 - skinny a genoví od Giny (krásná bílá skinny holčička se SB) a bílý červenooký bráška genáček, otcem super genáč Uran,
J3 - překvápko peru Ophelie, čoko-bílá suprová holčinka a potom krémovo bílá,
K3 - coronetka Perla porodila Biancovi nádhernou bílou červenookou coronetku, někomu se červenooké morče nelíbí, ale já je žeru, vypadají fakt nádherně,
L3 - merinka Debra dnes překvapila úžasnou výstavní béžovo-zlato-bílou holčinkou, už měla rok, ale porod v poho
M3 - Lunkarya Quadratica porodila nádherné lunkarye, má tam 3 kousky
a nakonec N3 - genovka Zajda s Lordem opět dva genáče, takže krásnej Lordík už bude jenom pro skinnky, dává na můj vkus až příliš mnoho genáčů, měl by si vzít příklad z akčního Urana Watsona, ten se snaží pěkně o skinečky a ještě ve slate-blue, suprová barvička. Jinak vrátila se k nám asi po roce krásná šafránová slečna Yellinka, mám radost.
Jinak mobil mám stále v opravně. Až bude fungovat, pokud ještě někdy bude, tak zkusím, jestli fachá videonahrávka s mou lektorkou na břišní tanec Eglal, kterou jsem natočila na Květnovém festivalu orientálního tance v Praze a dala bych ho sem, abyste se mohli pokochat, jaká je šikovná.

Tak a než jsem to dopsala, tak porodila peruánka Etel dva krásné černobílé kluky - vrh O3, otcem je Salich, zatím vypadají, že by mohli být i standardní, oba rodiče mají suprovou černou, tak jsem na ně zvědavá.

11.06.2008
Tak honem alespoň 2 nové vrhy králínků, další pozdě večer nebo zítra vrh 11 od Meggynky a
vrh 12 (kravičky) od Mary Lou .
08.06.2008
Konečně jsem umístila na stránky STANDARD TEDDY KRÁLÍČKŮ,
vrh 7 je uvolněn k rezervaci.
Máme několik nových vrhů králíčků a morčátek, foto později.
04.06.2008
Nechala jsem si zmoknout mobil, takže pokud mně chcete kontaktovat kvůli morčátku, nebo králíčkovi, volejte na pevnou 325 595 304, nebo pište na mail@horky.eu
02.06.2008
Velká aktualizace prodeje, obrovský výběr
ZDE
jinak dnes porodila králinda Mary Lou 5 krásných zdravých miminek, otcem je Miki a před chvílí porodila i Merci, otcem je Monchichi. Má také 5 krásných miminek. Brzy již budou k rezervaci králíčci od Madlenky.
01.06.2008 (II.)
Novinkové vrhy morčátek z tohoto týdne:
vrh C3
vrh D3
vrh E3
vrh F3
vrh G3
vrh H3
vrh CH3
01.06.2008
Máme několik nových vrhů morčátek, takže připravuji fotky a pokusím se je dát do zítřka na web. Dále jsem nechala přeložit německý standard teddy králíčků, takže v dohledné době ho umístím také na web. Už jsem se totiž nemohla dívat na to jakým způsobem někteří chovatelé popisují standard teddy, případně ho navrhují. Pokud je většina zde chovaných tedíků dovezená z Německa a v Německu již mají vypracovaný standard, měli bychom chovat tedíky podle stejného vzoru, chceme přece chovat zakrslé teddy ne? Pokud tu chce někdo navrhovat český standard který se liší od německého, mělo by se i toto jiné plemeno jmenovat jinak, třeba český zakrslý teddy. Plemena morčat jsou taky stejná, coronet vypadá stejně tady jako v Německu, šeltie taky, peruánec taky, mně přijdou někteří lidi fakt zabednění, ach jo, zase jsem brouzdala a už jsem zase vytočená. To co se říkalo na semináři, jak má mít tedík kraťounké uši co nejvíc u sebe je jedna z blbostí, které se doufám moc lidí nechytne. Pokud posuzovatel vidí na semináři tedíka poprvé v životě, nevím, jestli by měl obratem určovat standard, ale není to jediný posuzovatel který tady činí nějaké šílené pokusy o český standard. Tak a teď budu zas černá ovce, ale kdo mně zná, ví že je mi to úplně jedno a nepřipraví mně to o můj vlastní názor. Takže brzy již pod králíčky hledejte Standard Teddy přeložený z NJ a za překlad moc děkuji Zuzce (Susal) z CHS morčátek ze Žofovily.
27.05.2008 (II.)
Dneska ráno porodily 2 králindy prvorodičky. Jednou z nich je Dajána, narodilo se jí 5 miminek, ale dvě umřely hned, dvě odpoledne a to jedno asi umře do rána. Byli to hrozní prckové, poloviční než se běžně rodí, ani nemají sílu se napít. Druhou rodičkou je Meggy, takže dnes jsem se vlastně stala králičí babičkou, protože je to již odchov po mém odchovu a mám z toho velkou radost. Meggynka byl úplně první králíček z mladých, kterého jsem si nechávala a narozdíl od svého bratra měla příšernou povahu, nechtěla se nechat pohladit, utíkala přede mnou a vrčela na mně jako pes, tak jsem si říkala, jestli jsem udělala dobře, že jsem si nechala zrovna takovouhle megeru, ale dnes ráno když jsem uviděla chlupy a čekala, že mně sežere, jen co otevřu dvířka byla hodná jako beránek, nechala mně prohlédnout hnízdo (měla tam 5 krásných baculatých miminek) a byla .... no prostě úplně jiná. Mám z ní obrovskou radost. Napoprvé a všechno naprosto v pohodě, je skvělá. Ta mně fakt dostala a konečně jsem u práce s vlastními odchovy, to je paráda, na to jsem se těšila. Otcem je Monchichi. Jinak pořád jsem se ještě nedostala k tomu, abych napsala svůj komentář k semináři teddy, na což se delší dobu chystám, ale musím říct že mně tehdy velmi překvapilo, když některé chovatelky ukazovaly jizvy a pokousané ruce od králíčků, protože teddy má být přece mírumilovný králíček a ne nějaká dravá bestie a musím to zaklepat, že moji králíčci nejsou sice všichni úplné miniatury, ale zato alespoň nehryžou a myslím si a řekla jsem to i na semináři, že by se měli prochovávat králíčci nejen na velikost, ale také na povahu, protože pořídit si potom domů nějakou zakrslou piraňu, nemusí být taky žádný med pro vaše děti. Myslela jsem si (bála jsem se), že u Meggy uvidím, co dokážou udělat králičí zuby s lidskou kůží, ale zaplať pánbůh i ona z toho vyrostla a je pohodová. Takže stále platí, že mně ještě králík nekousnul ani jednou. Jinak dneska šla do světa první fenečka a postupně se budou stěhovat i další, tak jim přejeme hodně štěstí v nových domovech a hodné páníčky. Jinak u králíčků začnu pomalu přecházet na letní ceny, takže neváhejte a rezervujte si králíčka, stále jsou v prodeji 2 ani ne sedmitýdenní bílí modroocí teddy králíčci po Mileně, mé nejkrásnější samici.
27.05.2008
Tak a poslední resty a tím jsou teddy od Mufinky vrh 10 a u morčátek vrh od Alenky. Opět je aktualizován prodej.
25.05.2008
Tak jsem honem nafotila nové vrhy a abych toho neměla málo, tak večer porodila ještě Alenka ze Žofovily, jednoho trikolorka texela a jednu coronetí holčičku, bílou s červenou. Tady jsou tedy ty páteční vrhy vrh W2, vrh X2, vrh Y2, vrh Z2 a vrh A3 a mrkněte na úvodní stranu jak mi prckové ze tří vrhů pózovali, je to sranda.

Velká aktualizace PRODEJE MORČÁTEK

23.05.2008
Neuvěřitelné, dneska byla porodní smršť a narodilo se celkem 6 vrhů. Nejdříve porodila genovka Inuš Skinny Elegans naháčka a genáčka, otec skinny Lord Carys (W2), potom lunkarya-peruánka Queen Z Horeckých vrchů (můj odchov) 2 peruánce a 1 lunkarya-peruánce (2 bílé a 1 lila-bílého), světe div se, ona nemá aguti vlohu, otcem je lunkarya-peruánec Princ Pepper vom Indian Summer (X2), další matkou je coronetka Orilla z Horeckých vrchů (můj odchov), která porodila 3 červená mimi (z toho 2 s bílou v koruně), otcem je Quinsley od Zlaťáka (Y2), dále mně šokla genovka Sermine od SkinnyCave, když porodila 4 naháčky, jeden obrovský byl bohužel udušený, otcem je Preston of SkinnyCave (Z2), no a nakonec teď večer zahájila novou řadu vrhem A3 coronetka Goldinka Nickola, ta mi udělala radost třemi krásnými miminky, otcem je Vero Cavia Ania. Ani jsem nedoufala, že by se to po dvou ne moc vydařených vrzích (teda vrhu a potratu) mohlo povést. Nakonec jen zmíním porod Baby Fantom Chlum, která porodila 3 krásná, ale mrtvá miminka, otcem byl Aron z Westminsteru, takže jsem se rozhodla, že další pokusy už nebudeme absolvovat a prodám ji levně buď na mazlíka, nebo někomu, kdo by to s ní chtěl ještě zkusit v chovu. U mně je to potřetí a šmitec. Jsem zvědavá, kdy všechny ty prcky nafotím.
22.05.2008
Králinda Milena vyrostla do krásy a tak jsem jí dnes udělala nové fotečky . Dvě z jejích krásných miminek jsou na prodej.
21.05.2008
Nové vrhy morčátek obrazem vrh S2, vrh T2, vrh U2 a vrh V2.
20.05.2008
Takže po dlouhé době jsem aktualizovala prodej morčátek. Miminka od králindy Mišulky vypadají dobře, zimou netrpí a překvapilo mně že bojuje prcek od Mufinky a žije a baští. Je ale poloviční než jeho sourozenci, takže pořád nemá vyhráno. Dnes umřela ta slabounká přidušená skinny holčinka od Missisie, ostatní jsem fotila, ale nebyla jsem půl dne doma, takže fotečky vrhů na webu se nekonají.
19.05.2008
Teddy králíčci z vrhu 5 od Mici už mají 6 týdnů a pomalu se chystají do nových domovů. Jejich nové fotečky najdete v odkazu. Jinak skinečka Missisia porodila včera 5 miminek (otec Preston), z toho bylo 1 mimi mrtvé počítám tak 1-2 dny, zemřelo už v bříšku a 1 mimi přidušené, tomu pomáhám, ale nevidím to nadějně, zbývající 3 mimísci jsou ok a pěkně baští. Dále nám dnes porodila králinda Mišulka 2 mimi (otec Monchichi), je to prvorodička, takže člověk nikdy neví jak se bude starat a venku je celkem pěkná zima, tak doufám, že mimi dožijí rána, byla jsem se dívat a zatím mají v pelíšku teplo a Mišulka nehysterčí, když jí tam lezu, tak to zatím vypadá nadějně. Porodila také Mufinka celkem 5 miminek (otec Monchichi), z toho jsou 2 mrtvá, udušená a tři živá, ale jedno králíčátko je takový prcek, že počítám, že rána nedožije. Zítra sem dám nové vrhy morčátek vč. fotek.
17.05.2008
Nový vrh R2, dále je na světě vrh S2 naháček a genáčci, matka Lilly, otec Uran (genový po Watsonovi), tady se mi potvrdilo že je větší šance získat naháčka ze dvou genáčů než z genovky a naháče. Další je vrh T2 Quantana nepřekvapila a porodila opět jedináčka, opět kluka, opět obříka a opět červeného s bílou, otcem je Wyclef Junior, tentorát už pustím jednoho ze tří kluků po Quantaně, ještě nevím kterého. Zatím posledním vrhem je U2, kde genovka Cow girl porodila 2 obříky, genové kluky, sice jsou to kluci, ale moc pěkní a vypadají že budou velicí po mamině, taky není žádný drobek, takže do chovu skinny budou suproví, skiníci jsou dost drobní (když nepočítám ty hrochy z CHS Velvet) a je potřeba je zvětšovat.
Jinak u králíčků porodila v pondělí Madlenka 4 miminka, jedno umřelo, bylo slabší takže má živé 3 a vypadají dobře, brzy budou první fotečky, porodila také Missy, byly to 3 miminka, jedno tak akorát a 2 drobečci, jeden drobek umřel hned a druhý, kterého jsem chodila přes den dokojovat od samice umřel dnes odpoledne. Otcem obou vrhů je Monchichi, jsem moc zvědavá jaká po něm budou mimi. Příští týden půjdou do světa miminka z vrhu 5 od Mici, u vrhu 6 bude na prodej bílý sameček s modrýma očima a možná jedna holčička, taky bílá modrooká. Potřebuji dokoupit seno, takže bílá modrooká slečna půjde nejvyšší nabídce, vyvolávací cena je 1500,- Kč.
12.05.2008
Trošku pozapomenutá králinda z vrhu 4 Sisinka vyrostla z ošklivého kačátka v krásnou králičí slečnu a již brzy odjede do nového domova.
Dnes porodila Madlenka, v hnízdečku má 4 miminka, otcem je tentokrát prcek Monchichi.

Jinak pokud dneska mé zlobivé ratolesti (lépe řečeno prevíti mrňaví) usnou v nějakou rozumnou hodinu, ještě bych sem dala nově narozené vrhy, jsou to dva jedináčci, lunkarya-peruánci a taky dlužím ty béžovky z minulého týdne.

Takže slíbené vrhy morčátek O2, P2 a Q2.

11.05.2008
Teddy králíčci z vrhu 6 od Mileny už povyrostli a mají nové fotečky.
Nové fotečky mají také štěňátka z vrhu Dorinky
a z vrhu Berušky. Další fotky štěňátek budou až těsně před odchodem do nových domovů.
06.05.2008
Vanesa Carys dnes porodila dvě béžové holčičky, šeltii a texelku, jsou moc pěkné, je to vrh O2, foto bude později. Otcem je Xiamen Carys. Jinak k rezervaci je ještě bílý modrooký zakrslý dlouhosrstý teddy králíček z vrhu 5 od Mici a jedna fenečka od Berušky. Na prodej bude také sameček z vrhu M2 Marlon Bianco za 350,- Kč, je bez pigmentu a zálomků a dále jsou volné genové skinny samičky Natálka a Nolina z vrhu N2, jednotlivě za 300,-, nebo společně za 500,-.
03.05.2008
Jednotlivě rozfocená štěňátka z vrhu Dorinky
a z vrhu Berušky .
30.04.2008
Jednotlivě rozfocení teddy králíčci z vrhu 5 od Mici .
29.04.2008
26.04.2008
Tak a teď tu máme nové vrhy morčátek, je to vrh L2, vrh M2 a vrh N2. Také proběhla menší aktualizace coronet samců.
25.04.2008
Pro zvědavé tu mám konečně fotečky štěňátek z obou vrhu jorkšírů. Jsou to štěňátka od Dorinky a štěňátka od Berušky. Pokud máte zájem, můžete si již nyní štěňátko rezervovat. V prvním vrhu je fenečka a pejsek a ve druhém tři fenečky. Jsou bez PP, ale ve vrhu Dorinky jsou oba rodiče s PP a u štěňátek Berušky je otec s PP, matka bez PP.

Dále tu mám nové fotečky teddy samičky od Michel z vrhu 4, bude to opravdu králíček do kapsy, je hrozně malinká.

U morčátek máme nové vrhy, k těm se dostanu zítra. Šeltie Taxi od Grácie porodila 3 sněhobílé bezpigmentové kuličky, otcem je bílý coronet Bianco Salome, je to vrh M2 a Inuš Skinny Elegans dnes přivedla na svět tři genové skinečky, otcem je Lord Carys, je to vrh N2. Všechny mám nafocené, takže během zítřka doplním jejich stránky do vrhů.

20.04.2008
Dokončila jsem Boriskovu fotogalerii, abyste si měli co prohlížet. Stránečku mu udělám později.
19.04.2008
Beruška porodila 3 fenečky, všechno proběhlo hladce, takže mám velikou radost. Fotky připravuji. Teď fotky tří nových vrhů králíčků a to vrhu 4, vrhu 5 a vrhu 6.
13.04.2008
Jak jste si jistě všimli, zase jsem nestihla co jsem slíbila. Takže rychle doženu resty a začnu nabídkou teddy králíčků (i teddy beránků) od paní Balášové. Takže tady jsou:
teddy beránci
teddy samičky
teddy sameček.
Pokud máte o některého králíčka zájem, volejte paní Balášovou na mobil 737883517, nebo pište na evabalasova@seznam.cz

Tak to byli cizí králíčci a teď ti naši.
10.4. porodily hned 2 králindy a to Milena a Missy. Milena se stará vzorně, Missy si udělala hnízdo pod seníkem a nemohla se k miminům dostat, takže jsem jí ho přesunula do rohu, ale nebylo to nic platné. Králíčky roztahala a protože jsem lítala kolem baráku a nebyla jsem doma, tak prochladli a uhynuli, navíc to vypadalo že je ani nekrmila, takže druhý pokus bude za měsíc a otcem bude tentokrát Monchichi místo Mikyho. Takže celkem máme 1 tedíčka od Michel, 4 od Mici a 4 od Mileny. Teď slíbené foto králíčka od Michel, kterého si jako hada na prsou hřála má dcera. Mimo jiné mu tím zachránila život.

No a na závěr hádejte, proč jsem na dnešek spala jen 2 hodiny. Rodila totiž jorkšírka Dorinka. První štěňátko bylo poměrně veliké a když ho Dorinka konečně porodila, tak už bylo mrtvé (vdechlo plodovou vodu), snažila jsem se ho odsát a rozmasírovat, ale nebylo to nic platné. Jeli jsme do vet. nemocnice v Českém Brodě a tam jsme s rodící fenou čekali skoro 2 hodiny na císařský řez (prý musíme počkat až se vylidní čekárna - zvláštní přístup), jeden pejsek se narodil přidušený, zůstal takovou dobu v porodních cestách, že jsem se divila, že vůbec přežil a pak se narodila jedna fenečka, která je naštěstí úplně v pořádku. Omráčila mně cena 5700,- Kč, což je dvojnásobek běžných cen za císaře, takže v Brodě nás viděli naposledy (tedy kromě kontroly, stehy jí potom vytahám sama- zatím jsem je tahala jen sobě a koňovi, ale to nevadí). Před operací říkal doktor, že cena bude 3-4 tisíce, ale během operace si to asi rozmyslel. Přitom žádné komplikace nebyly (kromě doby čekání), hergot ten mně nakrknul. Dnes má termín porodu i jorkšírka Beruška, tak se modlím, aby mně nechala vyspat. Navíc manžel dnes odletěl na 9 dní na služebku do Číny, takže asi nebudu stíhat odepisovat na maily ani tento týden. Už dlužím odpovědi asi na 60 mailů, ale fakt nestíhám, tak se na mně za to nezlobte, postupně budu odpovídat, ale až budu mít hotovo alespoň na chvíli. V první řadě budu ale dávat na web nové vrhy. Tak zatím pá pá.

10.04.2008
Lidičkové měla jsem na operaci slepého střeva svou čtyřletou dcerku, proto jsem neměla čas na novinky, ani na maily, tímto se omlouvám všem, kterým nejsem schopná už druhý týden odepsat. Jezdila jsem každý den do nemocnice do Kolína na celé odpoledne a ve zbytcích času zařizovala stavbu a zvířata.
Co se týče zvířátek tak máme nová králičí miminka od Mici, vypadá to na 3, nechci jí tam moc hrabat. Z minulého týdne tu mám miminko od Madlenky (původně byly 4, ale v noci byla zima a pomrzly), zachránili jsme jen jedno a to je teď i s mamčou doma. Až uvidíte jak ho dcera rozehřívala budete mrkat, hlavně pánové. Je to ale prcek, rýsuje se zbarvením hotot, jsem zvědavá. Jinak své páté narozeniny oslavila hladká obyčejná zverimexová Julča svým posledním porodem pohrobků po Xadrovi, narodili se dva kluci, černý dalmatin a černý s trochou červené na bříšku. Holky čistokrevné by si měly vzít z Julči příklad, rodí bez problémů i jako babka. Xadrova krev je pro mně důležitá a proto oba kluci zůstanou doma. Foto bude až se vrátí z opravy foťák, který Jiříček zlikvidoval prudkou ránou o zem, až vypadla čočka. Jinak bassetek Borisek ( původním jménem Armel) je naše zlatíčko a jeho fotky budou také brzy na webu.
Mám tu na prodej nové teddy králíčky od paní Balášové, jsou typově nádherní, dnes už nejsem schopná sem dát fotky, ale zítra to napravím pokud to stihnu, jinak zájemci klidně mi volejte na mobil, zítra se pokusím dát sem jejich foto.

Držte nám palečky, mají rodit obě fenky jorkšíra, Dorinka má termín zítra, Beruška v neděli, pokud by měl někdo zájem o štěňátko, piště na mail, nebo volejte. To je zatím vše, pokračování příště.
27.03.2008
Fotky teddy králíčků z vrhu 3 před odchodem do nových domovů.
21.03.2008
Tak konečně mám větší webový prostor, takže začnu doplňovat nové fotečky. Prozatím alespoň foto dnes již měsíčního vrhu J2, který odchovala jako náhradní matka čokoládová texlice Jeremy. Odchovala společně s vrhem J2 i vrh I2 také jako náhradní matka, je to suprová samice.
Dále o víkendu budu fotit králíčky z vrhu od Madlenky, od příštího týdne už mohou do světa. Zároveň prosím slečnu Romanu Sovovou z Romíškových mazlíčků, aby mi dala zprávu jak se daří králindě, která měla údajně problémy, neodepisuje mi na maily, takže jsem nucena jí vyzvat tímto způsobem.

Teď tu máme zase něco do připravované galerie hrůzy, při krmení mi vyskočila z králíkárny Maruška a tohle jsem dnes našla v její ubikaci.
Jinak mám několik nových morčátek, jejich fotečky budu postupně přidávat do chovných, jedná se převážně o hlaďásky do chovu dalmatinků, ale máme i nového skinečka, párek peruánců, 2 samičky do červené řady atd. Sledujte chovné jedince v morčátkách.
A pro dnešek na konec fotečku nového přírustku mezi naše pesánky, bude to krásný bassethound Armel, na fotce má teprve tři týdny, teď už bude pěkný kusanec :)

11.03.2008
Minulý týden k nám měla přijet na krytí fenečka vlkodava Anifree Ewa Dar, Kikinek se moc těšil, ale díky pro mně nepochopitelnému manipulativnímu zásahu z mateřské chovatelské stanice, ze které Kikin pochází, jela nakonec fenečka k bráškovi a my jsme se to dozvěděli jen několik hodin před krytím. Moc nás to mrzelo po několika dnech příprav a když už byl Kikin rozčesaný a upravený, tak jsme se alespoň vyfotili na zahrádce. Tady jsou nové fotky vlkodava Carrokeela.
Jinak mimina po Chelsee a Heidi jsou v pořádku a Jeremy se o ně vzorně stará. Mám velkou radost. Jinak máme připuštěné další králindy, takže se můžeme těšit na miminka. Také jsme tu měli na krytí fenečku jorkšíra, takže alespoň Lakynek se rozmnožoval, doufám, že bude hodně zdravých štěňátek.
No a na úplný závěr trochu srandy, dostali jsme pod stromeček s manželem každý svůj pytlík sypaného čaje. Z obou pytlíků jsme ubrali zhruba stejně. Schválně jestli poznáte, který je jeho a který je můj :D. Kdo zná chlapy, uhodne hned, takže KUK
02.03.2008
Na základě dnešních špatných zkušeností se zasíláním králíčků jsem se rozhodla, že budu požadovat pouze osobní odběr králíčků u mně v chovatelské stanici. V poledne jsem posílala po absolutně spolehlivé dopravě králičí holčičku 100% zdravou a před odjezdem pročesanou a zkontrolovanou, šla rovnou od maminky a o pár hodin později má prý krev u zadečku a je nafouklá a jsem obviňována z toho, že jsem poslala nemocné zvíře. Druhého králíčka jsem si přivezla zpět domů, protože budoucí majitelka nenakontaktovala dopravce kvůli převzetí a ten mi logicky odmítl zvířátko přepravit, protože neměl jistotu, že si ho budoucí majitel odebere.
Takže milí lidičkové, pokud máte opravdový zájem o králíčka, přijeďte si pro něj osobně, můžete si ho zkontrolovat, mrknout na maminu a budeme vědět na čem jsme. V chovu králíčků nemám absolutně žádné problémy. Za dobrotu na žebrotu.
01.03.2008
Jednotlivě nafocení teddy králíčci od Mikyho a Madlenky.
29.02.2008
Novinek je spousta, bohužel hlavně špatných, přišla jsem o svého miláčka dalmatina Xadra (bojovala jsem o něj jako lev a věnovala jsem se mu několik hodin denně, nebylo to k ničemu) a aby toho nebylo málo, z ničeho nic mi uhynula i Chelsea, ač byla s mladými samostatně v ubikaci, začal jí téct z očí hnis a přestože jsem o ni bojovala, nepodařilo se mi to a nezabraly ani jedny ze tří druhů antibiotik, stejně jako u Xadra. Je to už týden zpět. Byla to nádherná samice, měla jsem ji moc ráda, oba byli kouzelní a zbyli po nich jejich 3 sirotci dalmatinci. Dala jsem k mladým peruánku Heidi se dvěma pár dní starými mláďaty, vzala jsem ji zdravou ze špejcharu z morčatárny, starala se výborně, bohužel pouze dva dny, aby náhle zemřela na to samé, takže jsem stála před krokem, zda to risknout a vzít z morčatárny čokoládovou samici (jedinou kojící matku) s jedním novorozeným mimi a riskovat život její i toho prcka, nebo se pokusit odchovat nyní již 5 sirotků pouze uměle. Protože po zkušenostech vím, jak minimální je úspěšnost takového dokrmování a strašně jsem chtěla aby vydrželi, riskla jsem to a dala Jeremy k těm pěti prckům, ovšem do jiného boxu. Bohužel to odnesla její malá, která byla nejmladší a nedostala se k pití (už po porodu byla hodně malinká) a nechtěla se ani nechat krmit, ale všichni ostatní jsou v pořádku včetně Jeremy a už asi týden samice všechny kojí a já je několikrát denně přikrmuji směsí z mléka, medu, žloutku, Sunarky, bílého jogurtu a Glukopuru s vitamíny. Je to fuška, proto už není čas na web. Jinak zítra budu fotit králíčky, takže se pokusím dát jejich fotky na web, také chystám komentář k semináři o teddy králíčcích, lépe řečeno překlad oficiální verze do srozumitelného jazyka. A ještě poslední všc. Mám nakryté opět obě fenečky, Lakyn se k Dorince dostal i přes kombinézu, toho jeho hada bych chtěla vidět, to je neuvěřitelná, kudy se dokázal proplazit.
21.02.2008
Nové fotečky teddy králíčků od Mici a Mikyho před odchodem do nových domovů.
18.02.2008
Protože stále nejsem schopná dát na web fotky králíčků na prodej od paní Balášové, dám je alespoň rychle v odkazu sem. Takže tady jsou
tedíci
beránci
a další tedíci.
Bližší info na evabalasova@seznam.cz mob. 737883517 paní Balášová.
17.02.2008
Dnes jsem byla na velmi zajímavém semináři o teddy králíčcích a rozhodla jsem se doplnit délky uší a váhy u svých chovných tedíčků. Většina z nich už neporoste, takže přišel ten správný čas na měření a vážení. Tady jsou teddy samice a teddy samci.

Nové fotky mají také králíčci od Madlenky,
a staronový vrh u morčátek od Quantany CH2 no a samozřejmě nesmí chybět neobyčejný vrh Chelsey a Xadra - čoko dalmatinci I2.
Jinak narozen je další vrh, jedna nestandardní dalmatin holčička po kanibalce Baby a krásném Xadrovi, ale zatím vyčkávám, malá byla hodně slabá, mamina jí sice tentokrát neožrala, ale nějak se nechtěla starat, takže jsem jí pomáhala, adoptivní matka Chelsea se na ní vybodla, takže jsem jí vrátila k mamině do skupinky s myšlenkou, "děj se vůle boží". Starat se nakonec začal Xadro a Baby si druhý den uvědomila že má mateřské pudy a začala se o malou starat. Nevím na kolik tu malou vysílil ten úvod (po první noci ležela na boku a nemohla chodit, glukopur s medem jí pomohl), takže pokud začne sílit, zaeviduji ji jako vrh.

13.02.2008

Nějak nestíhám aktualizovat, víkendy na stavbě mi sebraly i ten poslední volný čas. Novinky jsou dobré i špatné. Dobrá je ta, že včera porodila hladká Chelsea dalmatinovi Xadrovi tři krásné čokoládové dalmatinky, holku a dva kluky, čímž mi udělala velikánskou radost. Jsou sice nestandardní (nemají lysinky), ale mají krásné puntíky. Je to vrh I2. Potom jsem si uvědomila, že jsem úplně zapomněla zaevidovat další vrh Quantany von Edelberg, která bydlí trvale s Wyclefem (rodí totiž pouze kluky jedináčky). Jelikož má červenobílý klučina už měsíc, nebudu přepracovávat předešlé vrhy a dám mu označení CH2. Špatná zpráva je ta, že mi umřelo několik morčátek na průjem a nechápu z čeho, protože seno je pěkné, z mrkve to není a po kompletní krmné směsi pro morčata to taky těžko bude, navíc dostávají vitamíny do pití vč. céčka, takže opravdu nevím. Navíc u čokoládek (texelů) mám problém, z chovné skupiny mi zemřely 3 holky dvě mimina a jedna dorostenka), průjem nemají, ani nic neobvyklého, začaly postupně chřadnout, přestaly žrát a nepomohl ani Aldifal, ani Nutrolin s glukózou, ani antibiotika, zrovna tu mám vedle sebe samici, od večera kolem ní lítám a vidím jak je hodinu od hodiny horší, nepomáhá nic a já nevím, jakou udělat prevenci aby to nechytili ostatní, zatím měli třídenní kůru Aldifalem a probiotika, dostávají potvůrky papriku kvůli céčku a ostatní vitamíny do vody, ale víc dělat nemůžu je to vážně pech. Navíc se to týká jen jedné skupinky co bydlí spolu, před týdnem mi na průjmy odešla skupinka mladých kluků a ostatním nic nebylo. Odcházeli jeden po druhém a už při prvních příznacích jsem je přeléčila všechny + dostávali pravidelně probiotika, je to prostě záhada a už toho mám fakt plný zuby. 50 hodin týdně práce a potom koukám, jak mi odchází před očima. Ještě že alespoň králíčci jsou bezproblémoví a můžu mít z něčeho radost. Zima je prostě opět zkouška. Radost jsem si udělala krásným bílým coronetem Biancem Salome (zdravím Olomouc i Slovenku z domovské CHS). Na Bianca tu čekaly dvě nezadané bílé holky, tak doufám, že se bude snažit a že se mu u nás bude líbit.

Jinak od ledna jsem začala chodit na břišní tance, je to super, zdravím Martinu Kletečkovou, Marti nestíhám ti poreferovat, později ti písnu pa.

07.02.2008
Dnes budu dohánět resty na webu, takže pro začátek třídenní miminka od zakrslé teddy králindy Madlenky. V hnízdečku jsou 4 miminka.

Tak a slíbené nové vrhy morčátek:
vrh E2, vrh F2, vrh G2 a vrh H2 - samí jedináčci.

04.02.2008 (II)
Madlenka má miminka, zatím se stará dobře a chrání je.
04.02.2008
Dnes ráno jsem našla na zahrádce mrtvého Vašíčka. Byl to nejmilejší a nejoblíbenější kocour, jakého jsme kdy měli, miláček rodiny. Ležel se zakrvácenou tlamičkou a prokousnutou packou na zemi asi 2 metry od místa, kam chodím krmit králíčky a byl už tuhý. Strašně mně mrzí, že jsem ho víc nehledala, mohla jsem ho zachránit, vypadá to, že ho asi napadnul nějaký pes ze sousedství a on se dokázal došourat jen k lavičce a tam padnul. Strašně mně to mrzí .
01.02.2008
Konečně nové fotky teddy králíčků z vrhu od Mici.
Pokusím se ještě dodělat nové vrhy, ale nevím, jestli to stihnu.
26.01.2008
Narozen vrh E2, Odessa porodila Amoremu jednoho černobílého kloučka, fotky ještě nemám. Jinak prosím všechny kdo mi psali o strpení, protože trávím víkendy na naší stavbě a doma to pak celý týden doháním, takže nejsem schopná odepsat na maily. Dnešní večer se kromě úklidu budu věnovat loupání montážní pěny z vlasů. Také děkuji za krásné dopisy, budu se snažit odpovědět nejpozději v pondělí.
Jinak králíčky od Mici asi během víkendu nestačím vyfotit, ale nic se nestane, stejně jsou to ještě prckové a do jejich odchodu z domova zbývá ještě spousta času.

Tak a po večerní prohlídce mám opět novinky. Tento týden se narodili samí jedináčci. V úterý to byl černobílý klouček od Odessy von Edelberg, dnes je to vrh F2 - čokoládka Xylla z Westminsteru porodila Belmondovi von Miamor, specialistovi na dcery jednu výstavní čoko holčinku (nechci být chrt, ale zůstane doma) a vrh G2 - trikolorka Jersy von Edelberg porodila trikolorovi Amore von Edelberg, specialistovi na syny, jednoho krásného červenobílého kluka. Ten je typově úžasný, nezapře kanadské předky, uvidíme jak mu zesvětlá červená a jestli zůstane doma do chovu.

22.01.2008 (II)
Aktualizace prodeje morčátek.
22.01.2008
Aktualizace králíčků, doplněny fotky mláďat z nového vrhu, který už má svou vlastní stránku.
18.01.2008
Takže broučkové, protože je jedna v noci, ještě mně čeká krmení dravé zvěře a mám už toho plný kecky, dám sem jenom část toho, co jsem slíbila. V první řadě je to Ramses a absces, dále dva nové vrhy a to vrh C2 a vrh D2, potom jsou to nové fotky Assraela von Edelberg (prý se dnes jeho nevěstě narodilo 1 miminko) a také nové fotečky Indiana Jonese z vrhu I1, Zerona Prince z vrhu Z1 a Serafina z vrhu S, kteří jsou na prodej (u Indiany trošinku váhám, no a Serafina snad nechám doma). Jinak na stránku králíčků už nemám sílu, ale tady je alespoň malá ukázka z vrhu Micinky, která porodila naprosto suprově vybarvené teddy králíčky.
17.01.2008
Mám plno nových fotek, ale asi to nestihnu dát na web, odjíždíme za chvíli pryč. Pokusím se to dodělat dnes pozdě večer. Budou tu nové fotky králíčků od Mici, operace abscesu u Ramsese, fotky posledních dvou vrhů, nové fotečky morčat na prodej a také jsem fotila Assraela, který se vrátil z námluv. Byla to vyjímka, protože neměl samici, jinak samce na krytí zásadně nepůjčuji, ani neposkytuji ubytování cizím samicím.
12.01.2008 (II)
První fotky králičích miminek od Mici a Mikyho. A navíc překvápko, v hnízdě jsou 4 miminka, takže celkem jich bylo 6, jsem moc zvědavá na barvičky a pokud budou tak krásní v typu jako minule, bude to paráda. Takže tady jsou fotečky:
teddy1
teddy2
teddy3
teddy4
12.01.2008
Chcete něco vidět? Jen takovej kousek chyběl :D.
10.01.2008
Vzadu v morčatárně se narodil další vrh, porodila Vanesa Carys, otcem je Xiamen Carys. Narodila se výstavní celobéžová holčinka, která zůstane doma a klučík béžový asi se šafránem, ještě ho musím prozkoumat, jestli je to opravdu šafránová barva. Je to vrh D2.
09.01.2008
Jedné rosele upadnul zmrzlej ocas, když přede mnou utíkala (šla jsem se jen podívat jestli jsou obě v pořádku), jsou to jen brka, dorostou.
Dále máme u morčátek narozený další vrh čokoládových texelů, Jeniffer z Westminsteru porodila jednu krásnou výstavní čokoládovou holčinku, otcem je Belmondo von Miamor. Je to vrh C2. Holčička opět není na prodej a zůstane jako posila kvalitního chovu. Narodila se vzadu v morčatárně, je tam sice nad nulou, ale skupinka spolubydlících ji zahřívá, takže by mělo být všechno v pořádku.
Další matkou je teddy králinda Micinka, která porodila včera 5 miminek, jedno zblajzla, jedno umřelo asi na podchlazení vedle hnízda a tři jsou živá v krásném hnízdečku.
07.01.2008
Tak to vypadá, že budu ještě ve venkovní voliéře rozmrazovat rosely. Dala jsem jim horkou vodu, aby se napily než jim to zase zamrzne a je nenapadlo nic lepšího, než se v ní vykoupat. Teď tam sedí a čumí jak zmrzlý slepice a diví se proč neschnou. Je tam -4°C.
06.01.2008
Na Tři krále samé katastrofy. Miminka od Madlenky jsou mrtvá, mamina je odkryla a já jsem přišla až večer na kontrolu a bylo už pozdě. Navíc mám totálně zdecimovaný chov skinny, pravděpodobně následkem své virózy horních cest dýchacích. Jelikož jsem nucena pracovat u morčat sama i v době své nemoci, odnesli to na zdraví a životě ti nejchoulostivější a to jsou skinny morčata. Teď se vy chytráci co tvrdíte že jsou skiníci odolní chyťte za nos, protože tohle je docela vážný důkaz toho, že se jedná o choulostivé plemeno, vnímavější ke všem zátěžím, vč. nakažlivých chorob. Ze všech skinny samců mi zbyli pouze 2, Ramses a Lord. Navíc má Ramses bouli pod krkem, takže musíme k veterináři. Strašně mně mrzí dnešní smrt březí Xantipy, která ještě ráno baštila bez problémů a v poledne byla natažená bez jakýchkoliv příznaků nemoci. Chlupaté morče neuhynulo žádné. Teď se děsím každé kontroly ubikací, co tam zase objevím :(. No moc už toho ke kontrole nezůstalo :((((
03.01.2008
Miminka od Madlenky jsou zatím v pořádku, uvidíme co bude dál, tady jsou jejich fotky ze včerejšího rána.
foto1
foto2
foto3
02.01.2008
II. část
Madla sedí na hnízdě jako slepice, takže se nemůžu podívat, jak se daří miminům.
Jinak už je po svátcích a spousta lidí potřebuje zhubnout a ztratit chuť k jídlu, takže jsem opět připravila pár fotek do "galerie hrůzy", kterou chystám tady na webu. Takže začátek je důkaz o tom, že ne všechna zvířata milujeme, viz:
foto1
foto2
dále tu mám fotky Mufinčiných miminek (samozřejmě po smrti)
mimi1
mimi2
mimi3
a fotky miminka od Michel (taktéž po smrti), tohle mimi bylo špičkové
mimi4
mimi5
mimi6
no a nakonec důkaz toho, že i přírodě se občas povede zmetek (chudinka, žil 2 dny)
pesanek1
pesanek2

02.01.2008

Dnes jsou novinky u králíčků. Před vánoci porodily 2 samičky, Mufinka 3 prcky a Michel 1 prcka. Mufinka nepostavila hnízdo vůbec a králíčci zmrzli, Michel postavila hnízdo nádherné, ale králíček zmrznul stejně taky, takže jsem včera přestěhovala další dvě připuštěné králindy (Madlenku a Mici) do špýcharu do morčatárny. Dnes v poledne jsem při pravidelné kontrole našla u Madlenky narozená králíčátka (2 živá a 1 mrňavé, mrtvé s blánou na čumáku), ale hnízdo žádné, takže jsem vzala bobky domů a nahřála je na topení, Madlence jsem vytrhala chlupy z bříška a udělala hnízdo a králíčky tam po hodině doma vrátila. Byla jsem se na ně potom za další hodinu juknout, byli teplí a Madlenka už je chránila, takže ji nechám v klidu, jediné co mně trošku rozhodilo byl mozek malého králíčátka, který se válel vepředu u dvířek a čerstvá krev. Tak jsem asi něco mezitím prošvihla. No hlavně aby Madla nezbodla ty dva co jsou živí a aby je krmila. Moc děkuji za rady co dělat Evě Balášové a držte nám palce, aby to dopadlo dobře. Micinka by měla rodit za týden.
Jinak u morčátek docela krize, za poslední měsíc si nenašlo svého majitele ani jedno morčátko z prodeje. Copak se nikomu nelíbí? Navíc všichni genové kluci jsou úžasní mazlové, není mezi nimi ani jeden agresor a pohromadě jich bydlí deset. Ještě jsem neměla to srdce dát je do zverimexu. Klidně bych je dala i zadarmo, ale pokud si ke mně někdo přijde pro morče na krmení, urazím mu pazoury.

31.12.2007
Konečně aktualizace a pár drobných změn:
zrušila jsem tady na stránkách návštěvní knihu, plnila spíše funkci diskuze a na tu nemám bohužel čas, navíc není třeba vykecat na sebe úplně všechno

no a své stránky už mají vrhy Z1, A2 a B2.

18.12.2007
Po dlouhé době fotky vrhů V1, W1, X1 a Y1. Kromě těchto máme další 2 nové vrhy. Porodila Dáda od Jezevce Princi Pepperovi dva lunkarya-peruánce a peruánce (vrh Y1)a Jeremy z Westminsteru Belmondovi 3 nádherné výstavní čokoládové holky (lidi zatím nejsou na prodej)- vrh A2. Jinak pomalu začnu rozprodávat skiníky a genáčky, protože současné likvidační ceny mi neumožňují dále dotovat chov tohoto náročného plemene. A ti, kteří srazili ceny protože potřebují rychle prachy, nebo se zbavit odchovů ať se chytí za nos, protože tím tomuto plemeni velmi škodí a myslím, že během roku bude totálně zruinován chovný základ v ČR, pokud to někdo na své náklady nebude chtít zachránit. Větší chovy to zlikviduje a drobní chovatelé se na to po pár úmrtích chovných jedinců vykašlou. A zase to budeme jako blbci tahat z Maďarska za 2000,-, nebo z Ameriky za 6000,-. Lidi jsou fakt tupci.
12.12.2007
Vánoční morčátka na prodej :)
11.12.2007
Vánoční teddy králíčci na prodej :)
07.12.2007
Konečně fotky vrhů S1, T1 a U1.
05.12.2007
Nové fotky teddy králíčků, kteří půjdou již brzy od maminky. Také je na světě vrh morčátek W1, Cow porodila krásnou genovou holčinku po mrtvém Errorovi a vrh X1 od Baby a Xadra, ale čekám jak to dopadne, Baby, která předčasně porodila nedochlupená mláďata je začala pár minut po porodu likvidovat, takže černý klučina má ukousnutou půlku tlapky a Baby ho kousla i do hlavy když jsem ho tam zkušebně vrátila, holčička šimla prsty na dvou nohách (ta asi nedožije ráda) a moje vysněná dalmatinka (i když NS) naštěstí okousaná není, ale všichni jsou drobečci těsně nad 40g, takže moc šancí nemají, stará se o ně Inuš, ale je velmi malá šance na přežití.
Jinak Baby porodila 20 minut poté, co jsem jí přestříkala proti všenkám a přesunula ji od samce k jiným dvěma samicím, myslím si, že jsem jí tím ten porod nechtěně vyvolala, do té doby byla ok, asi příliš stresu najednou.
30.11.2007
Dnes začnu krátce morčátky, zcela neočekávaně a naprosto překvapivě se narodil pohrobek po Marfym, koukala jsem jako blázen, u Inuš se tiskne nádherný genový klučina po již měsíc mrtvém Marfym. Marfy díky byl jsi super a žiješ dál ve svém synovi. Je to vrh V1.
Jinak právě začíná nejlepší den v roce a to je den mých 40. narozenin a to se přece musí oslavit. Já slavím narozeniny jako velkou říjnovou a to tři dny takže jsem začala již dnes a končím v sobotu. Nákladní vlak na dary je přistaven v Nymburce (né vy kdo mně znáte víte že si dělám srandu). A abych se s vámi podělila o svou radost, rozhodla jsem se trochu zaplnit kapacitu svého webu písněmi, které jsou mi blízké, mám je ráda a vyjadřují to, co cítím. Je spousta písní, které miluji ale bohužel je nemám k dispozici, takže nepohrdněte těmito, vždy je napsáno, jaký mám při jejich poslechu pocit :D BAVTE SE A HOĎTE STRAROSTI ZA HLAVU, nepřežívejte, ale žijte, vždyť život je pes, ale žít ho je psina :)))))
Zde jsou mé oblíbené:(některé se nechtějí natáhnout na web, zjišťuji proč)- no jasně bylo to moc velký a nevešla jsem se do limitu, takže mírná selekce :)
Emshab- nezávislost:
Mix arab rnb- temperament a něco víc......tohle nemá chybu, vždycky mně to rozvlní :D
Salma ya salama- volnost (díky pozvání na večeři pana Massaraniho jsem viděla v Divanu u Václaváku poprvé na vlastní oči břišní tanečnici, bylo to super a jídlo skvělé - je to již 3 roky zpět, dodatečně díky !!!!)
Velka píseň o nilu- dobře investované geny :)
- zpívá to moje dcera
26.11.2007
Jak jste si jistě všimli, zprovoznila jsem tu chat a protože nemůžu pořád sedět u počítače a hlídat to, tak je jen pro registrované.
Jinak v pátek pozdě večer porodila genovka Uršulka 3 nádherná miminka, konečně máme alespoň jednu skinny holčičku bílou červenookou (nikomu nedám) a dva genáčky, jednu holčičku a jednoho kluka. Ze skinny holčičky mám obrovskou radost, protože mi svojí růžovou kůžičkou připomíná malé prasátko. Takže se modlím, aby bylo všechno ok, zatím to tak vypadá. Pyšným otcem se stal Watson Skinny Velvet. Mám je nafocené, ale fotečky budou na webu až bude víc času.
23.11.2007
Foto vrhu R1, v prodeji velmi zajímavé ceny nabízených morčátek
22.11.2007
Na světě jsou 3 nové vrhy, včera vrh R1 Zajda a Virgil (mimi jsou genoví skinny), dnes vrh S1 Parka a Prince (mimi jsou peruánec-možná angoráček a lunkarya-peruánec) a vrh T1 Zenobia a Prince (mimi jsou peruánec a lunkarya-peruánci). Zatím mám nafocená eRka, snad je večer hodím na web, další 2 vrhy jsou ještě od krve, takže se budou fotit až zítra.
18.11.2007
Přidáni noví teddy samci u králíčků (IMPORT NĚMECKO).
17.11.2007
Přidány nové teddy samičky u králíčků (IMPORT NĚMECKO), samečky doplním až bude čas.
14.11.2007
Morčátka zatím bez novinek, v sobotu se jedu podívat na výstavu morčat do Lysé, kdyby chtěl někdo přivézt morčátka co mám v prodeji není problém.

U králíčků doplněno pár chovných holčiček, jinak králíčky, kteří přijeli z Německa musím teprve nafotit.

11.11.2007
Tak jsem vrátila zpět návštěvní knihu a kdo tam bude plácat kraviny, toho smažu a zatípnu. Smažu také každého, kdo se bude zastávat podrazáků, o kterých jsem tu psala.

Také jsem upravila text na úvodní straně ke králíčkům.

08.11.2007
Velká aktualizace prodeje morčátek, konečně jsem také udělala stránky dvěma vrhům, a to P1 a Q1
02.11.2007
Nové fotky Teddy králíčků ve věku 15 dní, jinak mladé od Georginy mám nafocené, jen nebyl čas udělat stránku, mezitím porodila Quantana jednoho kluka červeno-bílého texelka, otcem je krásný Wyclef Junior, to je vrh Q1. Smutnou zprávou je že při porodu 4 mladých po Wyclefovi umřela Xabia, ach jo.
25.10.2007
Teddy králíčci mají své první fotečky, jinak narodil se nový vrh morčátek P1, matka Georgina, otec Lord, jsou to tři genáčci, 2 kluci a 1 holčička, foto později.
20.10.2007
Pro dnešek začnu špatnými zprávami. Ve středu proběhla celodenní plánovaná odstávka rozvodných závodů, takže jsme měli vypnutou elektřinu. Jelikož ale topíme elektrickými panely a jsme na elektřině závislí, klesla doma teplota i když bylo venku poměrně hezky o 10 stupňů a do rána mi uhynuli dva chovní samci (Error a Marfy) a další bojuje už od středy o život (Virgil). Dělám co můžu ale vypadá čím dál tím hůř a je z něj kostra obtažená kůží a nechce žrát. Takže bych ráda viděla toho vola, který plánuje údržbu rozvodů na dobu, kdy už lidi topí. Ve starých domech kde je špatná izolace oken a dveří se delší dobu teplo udržet nedá. Samozřejmě že škodu mi nikdo nenahradí. Mimina a samice jsou kupodivu v pohodě, dokonce ostatní samice ve skupině vypadají ok a jen samci to odnesli.
Dobrá zprávy je ta, že ve středu večer se Mici a Mikymu (teddy králíčkům) narodila 2 miminka a i přes moje obavy jak to prvorodička zvládne vypadají prckové v pohodě. Miminka jsou již rezervovaná. Jinak na prodej jsou genoví skiníci z posledních vrhů, nemám čas aktualizovat prodej.
Zapomněla jsem ještě dodat, že mám naštípnutou kost u malíčku na noze, takže teď už nebudu psát že "nevím kam dřív skočit" ale že "nevím kam se dřív odplazit".
15.10.2007
Sobota 13. byla dost děsná, rozbila se myčka, začal protékat záchod a ulomilo se rameno u věšáku na ručníky. Navíc porodila skinnka Henrietta 4 krásné živé veliké skinečky, jenomže všem ukousala nožičky a z jednoho zbyla jen hlava a torzo těla. Všichni dostali uspávačku aby se netrápili, byla to síla. Kanibalka.
Jinak máme 2 nové vrhy, udělala mi radost Xantrit s vrhem N1, radost mi udělala i Missisia, která porodila 4 genáčky, zkoušela jsem stejné spojení bílá a dalmatin jako v případě vrhu Flower a těšila se alespoň na jednoho genáčka dalmatinka, jenže z toho vylezly barvy vskutku nečekané :D, ale hlavně že jsou zdraví a krásní a Missisia je skvělá maminka. Tady je vrh O1.
12.10.2007
Máme 4 nové vrhy, tady jsou všechny včetně toho dnešního J1,K1,L1, M1, jinak Hubert ve vrhu H1 má opravenou barvu.
11.10.2007
Chtěla bych všechny varovat před paní Ilonou Mohelskou z CHS Elegans. Měla jsem ji doteď za férovou ženskou, od které mám několik chovných morčátek. Není to tak dávno, co rozesílala rozhořčený mail, kvůli tomu, že někdo nakryl její samičku z odchovu dříve a sama na mně teď udělala takovou sviňárnu, že valím zrak.
Začalo to tím, že měla jet do Brna na výstavu a při té příležitosti vyzvednout teddy králíčky které měla rezervované. Tak jsem se s ní domluvila, že jí dám 350,- Kč jako příspěvek na dopravu a ona mi přiveze z výstavy 3 morčátka (rezervované) a králindu (sestru těch jejích rezervovaných). Protože odvoz králindy ale dopadl jinak (přivezli mi ji majitelé), nabídla mi Ilona, že pojede do Krupky pro králíčky, že tam jsou 2 volné samičky foto vrhu tady s popisem, ona si bere Drndu a toho samečka a pokud chci, že si mám ty dvě volné samičky rezervovat a že mi je přiveze společně se svými. Takže jsem si telefonicky domluvila Dajánu a Debii, protože se mi typově líbily narozdíl od Drndy, převedla jsem Iloně peníze a čekala. V sobotu večer jsme jeli s manželem 40 km k dálnici kudy se z Brna vracela Ilona domů, abychom vyzvedli morčátka a králindy. Předání proběhlo v pohodě, ale druhý den jsem zjistila, že jedna králinda (Debie) je vyměněná za tu její Drndu. Psala jsem jí 2 maily s odstupem dvou dnů, telefonovala jsem jí (nebrala mi to) a až dnes mi od ní přišla SMS cituji" Ahoj, já myslím že je to jedno byli skoro stejný a já jsem si měla vybrat jako první tak jsem si tu jednu nechala. Já už nic měnit nebudu. Buď ráda že je máš"
Když jsem protestovala, že Drndu nechci, že má delší uši a menší hlavu a že jsem do chovu chtěla Debii, ať mi ji vymění, nebo že to dám na fórko, aby se lidi dozvěděli jaká je, napsala mi SMS " Tak to jsem od tebe opravdu nečekala ty holky jsou stejný a ty si za 5 dní vzpomeneš že jsi chtěla jinou. Pro dobrotu na žebrotu to mám já blbec pro příště" a na závěr mi ještě práskla telefonem.

Nemilá Ilono, žádné příště už s tebou nebude. Mluvila jsem telefonicky s chovatelkou a potvrdila mi že tu tvoji ti ukazovala, že měla opravdu nejdelší uši a nejmenší hlavu, navíc vybírala jsi první, máš pořádně prohlížet fotky než se rozhodneš, tvoje dobrota byla velmi dobře zaplacená, moje důvěra k tobě způsobila mou nedůslednost při přebírání (potmě), což se mi vymstilo. Rodokmeny k morčatům, které jsi mi nepředala mi nech u kohokoliv v Lysé. Doufám, že si to o tobě přečte co nejvíc lidí, aby všichni věděli jaká jsi. Že jsi vyčůraná jsem slyšela, ale nechtěla jsem tomu věřit, teď už tomu věřím.

Ještě musím doplnit co jsem zapomněla, že jsem jí navíc k té dálnici vezla králindu od Evy z Mistrovic, tu si Ilona vzala, mně na benzín nepřispěla a ještě mně podrazila.

07.10.2007
Na prodej jsou úžasná štěňátka Westíků, neváhejte a pořiďte si krásného kamaráda.
Jinak chtěla jsem poděkovat za vaši návštěvnost, která v září zdolala hranici 3000, přesněji 3112 (2.34 návštěv/návštěvníka), mám radost, že ty šílené hodiny, které hlavně po nocích když děti spí trávím prací na webu, jsou k něčemu dobré. Zároveň jsem se ve statistice dočetla a dohmátla na kolika webech jsou okopírovány mé fotografie z tohoto webu. Hlavně valach Ben má velký úspěch, jednou je to anglická plnokrevná klisna, jednou anglický plnokrevný hřebec, ale hlásím že je to český teplorevník Ben a dost se zlobím na jeho novou paničku paní Alenu Krutinovou ze Sedlece, že mi nezvedá mobil a neodepisuje na zprávy, protože bych ráda věděla co s Beníkem je a jestli ho jen nezkazili a neprodali dál. Kůň není hračka a ne každý ho dokáže zvládnout. Slabší jedinci ho nezvládnou a svou neschopnost se snaží maskovat jako neschopnost koně. Dobrý kůň potom končí zle jen proto, že si chtěl někdo hrát na kovboje, ale bál se prásknout bičem.
06.10.2007
Možná jste si už všimli, že přibyla složka Teddy králíčků, ještě ji musím doplnit do všech hlavních podsložek.
30.09.2007
Fotečky všech tří nových vrhů H1, CH1 a I1.
30.09.2007
Aktualizace prodeje. Jinak máme nový vrh, překvápko, Ophelia nevypadala březí a ráno jsem koukala jako blázen ke komu patří ten bílý prcek :), konečně mám bezpigmentový odchov peruánců, sice jediný klučík, ale je bílý červenooký, bez pigmentu a asymetrie vírků je velmi malá, takže mám velikou radost. Otcem je Sunshine Metropol a vrh je to I1. Poslední 3 vrhy mám nafocené, ale je čtvrt na dvě v noci, takže na web naházím fotky až někdy přes den. Jo a ta návštěvní kniha? Jo jo odepíšu hned jak bude chvilka, nemám zatím volnou ani minutu.
Jo a ty mrňata z vrhu CH1 se mi vůbec nelíbí jsou to takové malé zdechlinky, přestala jsem je dokrmovat, ať příroda ukáře ten svůj přírodní výběr, přežijí jen ti nejsilnější a tím pádem kvalitní. Z tohoto vrhu to pravděpodobně nebude ani jeden.
28.09.2007
Aktualizace ve všech sekcích chovných morčátek , doplnila jsem jedince, kteří chyběli na stránkách (ještě musím doplnit kluky coronety a peruánce), spousta morčátek má nové fotky, některé musím ještě dofotit.
Dále máme 2 nové vrhy, Ivuš Skinny Elegans a Marfy od Letohrádku mají 3 miminka - vrh H1 a Lily of SkinnyCave a Lord Carys mají 4 miminka, ale hrozné drobky 40-50g, tak nevím nevím, to je vrh CH1. Nestíhám odepsat do návštěvní knihy, snad pozdě večer, mám hrozné fofry.
24.09.2007
Doplněno pár chovných samiček, tentokrát béžovky texel, merino a šeltie.
22.09.2007
Fotečky z výstavy koní v Lysé n/L musím teprve zpracovat, jinak měli jsme problém, genovka Speedy začala stáčet hlavu na stranu s rychlým pohybem očí jako by byla na kolotoči, ležela v rohu, šla jsem k vetovi s tím, že ji nenechám trápit pokud to bude beznadějné, píchnul jí něco s oxytetracyklinem a světe div se, ráno byla úplně ok, dostala jogurt a je v pohodě, mám velkou radost, je to vzorná mamina.
Jinak začínám konečně aktualizovat chovná morčátka, ale bude to ještě trvat, hlavně to focení mně zdržuje. Takže prozatím částečná aktualizace hladkých a crestedek, texelek a merinek, lunkarya-peruánek a genových skineček.
Také moc děkuji Susal, za to že mi německy vykomunikovala Teddy králíčky, kteří by měli přijet někdy koncem října. Díky Zuzi.
20.09.2007
Aktualizace prodeje králíčků
19.09.2007
Trochu nestíhačka, ale konečně jsem dodělala nové vrhy, takže vrh F1 a vrh G1
12.09.2007
Takže výstava stála opravdu za to a navíc mi manžel koupil vysněný nepromokavý australský kabát na koně, supééér.
Dále k nám přicestoval (opět jsem porušila slib, že už žádné další morče nekoupím) z CHS Cavia Ania malý coronetek Vero, coronetka NS Perla a lunkarya-peruánka Parka, chystám se postupně dofotit všechna morčátka, která nejsou na webu a přidat je mezi chovné jedince.
Dnes k nám také přicestuje chovný Teddy králíček z Německa a večer budu postupně doplňovat nové vrhy morčátek. Několik miminek z vrhů uhynulo, ale přičítám to tomu, že jsme celé léto bojovali s infekcí, kterou jsme si před prázdninami přivezli a miminka byla asi geneticky postižená, nebo měla slabou imunitu kvůli léčení matek, které byly v té době březí. Příroda nechává přežít jen nejsilnější jedince a tak to má být. Zatím tedy vrh E1
07.09.2007
Ráda bych všechny pozvala do Pardubic, kde počínaje dneškem začíná suprová výstava "Koně v akci". Každý si tam najde to svoje a opravdu to stojí za to, my jedeme v sobotu, tak doufám, že nám bude počasí přát. Zde by měl být aktuální program výstavy. Jen je strašná škoda, že zemřela vynikající komentátorka koňských akcí paní Milada Barešová, její hlas byl s touto akcí spojen asi tak pevně, jako hlas Elvise Preslyho s vystoupením pana Maťátka, koňáci ví o čem píšu :). Já osobně už se těším na chlaďase, takhle vymakaný bicáky nemají ani chlapi :D
04.09.2007
Aktualizace prodeje.
02.09.2007
Na ukázku včerejší Den koní v Semicích a protože jsem byla naprosto uchvácena drezurní prací pana Štipky, který v Semicích představoval hřebce Garaňona, stáhla jsem z Equichannelu několik článků o rodině Štipkových. Myslím, že jejich práce není v ČR doceněna a jejich vystoupení mi moc chybí na velkých koňských akcích, kde by svým uměním vyráželi dech divákům :), fotky jsou krásné, ale chce to vidět vystoupení na vlastní oči. Nikdo si nedovede představit, kolik to vyžaduje úsilí a mnohaleté práce, naučit koně takové věci a hlavně obdivuji ten cit pro koně, s tím se totiž člověk musí narodit. Než přidám články o Štipkových na stránku článků, odkaz nechám alespoň tady 1, 2, 3 a 4.
30.08.2007
Schvátila mně nějaká zákeřná choroba, ale už se mi udělalo trochu lépe, tak jsem konečně po čtvrt roce zaktualizovala stránku mých zakrslých dlouhosrstých králíčků.
V pondělí porodila peru Etel 2 malé trikolor peruánečky. Otcem je Cedrik a protože dělá pěkné dětičky, tak si ho v chovu nechám. Peru Salich přišel s křížkem po funuse (Etel již byla březí když jsem ji k němu dávala), ale má tam ještě jednu holku, tak doufám, že se dočkám i jeho potomků. Vrh Etel a Cedrika je F1 a fotky budou snad již dnes večer společně s předchozím vrhem.
23.08.2007
Genovka Speedy porodila včera večer 4 miminka, holčičky genovou a skinku a kluky genáčka a skinečka. Otcem je zasloužilý plemeník Edward ANDYMAR. Je to vrh E1. Foto později.
22.08.2007
Nový vrh D1, čekala jsem lunkarya-peruánce, ale jsou to samí peruánci, tak snad příště.
Jinak texel samcům jsem dopsala jejich registrační čísla a Lucky Lee má nové fotky (teda měsíc staré, ale dřív jsem se nedostala k tomu, abych mu je vyměnila).
Tak a ještě aktualizace hladkých obyčejných samic, stejně tam ještě nejsou všechny a hladkých obyčejných samců, lépe řečeno jednoho samce, ale zato mého velkého oblíbence Xadra.
21.08.2007
Aktualizace peru samiček a konečně foto vrhu A1, vrhu B1 a vrhu C1
20.08.2007
Aktualizace peru samců
14.08.2007
Přes víkend se u nás narodily 2 vrhy. Peru Olívie porodila 1 živého (čoko-bílo-buff) a 2 mrtvé ( aguti krémová-bílá a buff-bílou bez pigmentu sakryš zase nic) peruánečky. Je to vrh B1. Otcem je peru Sunshine Metropol, kterého jsem ještě nebyla schopná dát na web.
Další maminou se stala černá hladká Chelsea Andymar, od které jsem čekala s dalmatinem Xadrem nějakého dalmatinka, ale jaké bylo překvapení, když se narodili 2 černí foxíci, jeden byl hodně slaboučký a ležel na boku, tak jsem si říkala zase další neživotné mládě a chtěla jsem ho nechat osudu (byl studený a ani se nepřicucnul, když jsem ho držela u maminy, mamina o něj nejevila zájem), jenže měl tak krásný oči, že jsem to nevydržela a dala mu Borisovku, zahřála ho fénem a šla jsem spát, s tím že ho ráno odnesu mrtvého. Jaké bylo moje překvapení, když tam ráno běhali oba klučíci, oba v pořádku a papali od mamky. Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo. Je to vrh C1. Právě jsem vzala do ruky kalendář a zjistila jsem, že Chelsea ke mně přišla v červnu zřejmě již březí, takže jsem nakonec vypátrala pravého otce v CHS Waikiki a je jím údajně neplodný :) hladký černý fox Feivel (import D), tak super :).
06.08.2007
Pro dnešek nové album našich koníků, kteří jsou na letní pastvině.
02.08.2007
Noví ušáčci na prodej, jeden hezčí než druhý :D doplněny nové fotky. Jinak všechna štěňátka jsou již prodaná.
27.07.2007
Pro dnešek aktualizace samců lunkarya-peruaner, doplněny nové fotky vrhu Q a vrhu M, rodičů vrhu V také jsou nové fotky posledního štěňátka - fenečky, která je stále na prodej.
25.07.2007
Dneska mně čekalo velké a milé překvápko. Kromě toho, že mi kamarádka přivezla 2 nové krásné králindy do chovu se opět rozmnožily naše řady. Včera jsem dělala nové chovné skupinky a peru Zenobii jsem dala po dvou měsících odpočinku mezi holkama do skupinky k bílému lunkarya-peruáncovi Princi Pepperovi. Dopoledne jsem ho viděla jak po ní skáče, tak jsem měla radost, že budou za 2 měsíce miminka. Jaké bylo moje překvapení, když jsem šla za hodinu na pravidelnou kontrolu a koukám, že tam běhá narozený čokoládový peruáneček, který musel být ukrytý pod jeslema, že jsem ho před hodinou neviděla. Moje první slova "proboha, čí to je" a užaslý výraz vystřídalo uznání Solovi jaký je to kanec, když dokázal Zenobii nakrýt ihned po minulém porodu, ještě než jsem ji oddělila. Takže moji radost vystřídala hrůza, jestli dnes pro změnu Princ Pepper nestačil Zenobii nakrýt ihned po dalším porodu, což by bylo dost nepříjemné. V každém případě dostane vitamíny navíc a doufám, že si to neodnese na zdraví. Takže tady je ten čoko prdelek
23.07.2007
Včera narozen další vrh, matkou se stala Barča, otcem je Solo, mají krásnou holčinku peru bílou s čoko a buff, její sestřička buff-bílá peru (bez pigmentu) byla bohužel slabá a uhynula. Je to vrh Z. Budu postupně během dneška doplňovat fotky a stránky jednotlivých vrhů, takže pro tuto chvíli alespoň vrh T.
vrh U
nové foto vrhu S
vrh V, tady musím přefotit rodiče, jsou tam ještě jako mimina
vrh W
vrh X
vrh Y šikulka Onisek to stihnul a před odjezdem do nového domova se rozmnožil :)
vrh Z tak a jsme na konci abecedy
21.07.2007
Fotky mám připravené, už jen zbývá udělat stránky jednotlivým vrhům. Včera porodila A. Zajda genová skinny 4 miminka, vypadá to na 1 skinny holčičku, 2 genové holčinky a jednoho kluka genáčka. Otcem je Onis 2 (momentálně na jiném působišti) a světe div se, narodila se saténová genová skinny holčinka, takže se mi potvrdilo to, že genoví skinny vůbec nemusí mít hrubou drátovitou srst, ale můžou být i v saténu s tím, že hrubá srst je pouze na hlavičce a čumáku. Je to vrh Y. Foto doplním. Navíc klučina z W vrhu jedináček černo-červený je také satén, takže už vím jak vypadá černá barva v saténu. Je tak obrovský, že vypadá jako miminko k odběru.
18.07.2007
Tak máme další nadílku miminek, včera ve výběhu porodila šeltie z Rakouska Quantana jednoho kluka obříka 136g, je to coronet černý s červenou a trochou bílé v koruně, otcem je Amore, je to vrh W
a dnes ráno porodila genovka Uršula 4 miminka, jsou drobnější, ale snad to bude v pohodě, je tam skinny holčinka tříbarevná, genová holčinka a 2 kluci genáčci, otcem je skinny Error, je to vrh X. Teď nabíjím baterku do foťáku a dnes vyfotím všechny vrhy, které ještě nemají fotečky.
17.07.2007
Nejnovější fotky štěňátek jorkšíra. Volný je ještě jeden pejsek a fenečka, k odběru ihned. Zítra se konečně pokusím vyfotit poslední 3 vrhy morčátek, většinu času trávím na stavbě, takže nestíhám aktualizovat.
11.07.2007
Pro dnešek nový vrh V od Nadiry, otec Jet , narodili se 2 lunkarya-peruánci (kluk a holka) a 1 peruánka.
Jinak smutná zpráva je ta, že z neznámých důvodů uhynula coronetka Alessandra Chlupáček. Bohužel nikdy nezabřezla, takže mi po ní nic nezbylo a dnes ráno jsem ji našla mrtvou. Neměla příznaky žádné choroby, nehubla, neměla průjem, takže opravdu nevím.
Jinak pro zájemce o štěňátka, je volná poslední fenečka, oba pejsci jsou již rezervovaní.
Pro zájemce o králíčky mám novou stránku králíčci na prodej.
07.07.2007
Máme 2 nové vrhy, jsou to samí kudrnáčci, Wandě von Carnuntum (texel) se narodilo 5 miminek - vrh T a Ylly z Westminsteru (texel) 3 miminka - vrh U, více zítra.
Také máme nově zaregistrováno 6 chovných samců (coronet a texel), jsou to Amore, Assrael, Xiamen, Xanadu, Wyclef a Lucky Lee. Assrael bude pravděpodobně na prodej.
Dnes jsem také vážila štěňátka a pejsci mají v pěti týdnech 380 a 390g a feňulka 450g, takže odhaduji váhu v dospělosti kolem 2 kg.
01.07.2007
Pro dnešek nové fotky štěňátek jorkšíra na prodej.Někteří morčounci v prodeji mají také nové aktuální foto.
24.06.2007
Dnes to vzdala slabounká skinny holčička z vrhu S, dokrmovala jsem ji, ale mamina vycítila že není ok a přestala se úplně starat a tím je většinou rozhodnuto. Ostatní 3 mláďata jsou v pořádku včetně maminy a už dlabou seno i granule, takže doufám, že porostou jako z vody. Tady je konečně foto vrhu S
21.06.2007
Jupíííí, v noci porodila skinnka Missisia 4 miminka, všechna bílá a vypadá to na rubínové oči, 3 holčičky a 1 kluka, foto bude později, jedna z holčiček je slabounká, tak uvidíme jak to zvládne. Edward se opět ukázal být spolehlivým plemeníkem :D. Měla už bych taky vyfotit štěňátka, už koukají a rostou jako z vody.
20.06.2007
Konečně jsem dodělala aktualizaci skinny a genových skinny samic
12.06.2007
Pro dnešek jedna smutná záležitost staršího data. Po výstavě v Olomouci porodila večer Berenika z Horeckých vrchů (genová skinny) 4 mrtvá mláďata (3x skinny a 1x genový) a sama za pár dní uhynula, i když jsem jí dávala antibiotika a probiotika. Její smrt mně velmi mrzela, byl to můj odchov a protože mi letos zemřelo již mnoho samic skinny, rozhodla jsem se pro pitvu, abych věděla, jestli tu nemám nějakou infekci, nebo parazity. Dnes přišly výsledky pitvy Bereniky tady jsou. Jestli mi podle toho výsledku dokážete napsat, na co vlastně umřela, budu ráda. Průběh to mělo klasický - porod mrtvých mláďat, postupné chřadnutí a úhyn do pár dní. Údajně mohlo jít co se týče úmrtí mláďat před porodem o odloučení placenty v důsledku horka.

11.06.2007

Tak jsem udělala alespoň stránku pro vrh R, Štěňátka jsem zatím nafotila, ale na web je stihnu dát nejdřív odpoledne. Rostou jako z vody.

Tak jak jsem slíbila,TADY jsou fotečky štěňátek jorkšírského teriéra, všechna štěňátka jsou volná.

09.06.2007
Pro dnešek milé překvapení, šikulka Cow (genová skinny) porodila v noci 3 miminka, vrh R, je to jeden skinny kluk, jedna genová holčička a genový chlapeček. Jsou to pěkní cvaldové a lítají po ubikaci jako střelení :D,
dnes jsem také vyfotila štěňátka, už mají týden, snad se večer dostanu k tomu, abych fotky upravila, udělala tomuto štěněčímu vrhu stránku a dala vše na web.
V prodeji jsou také noví morčounci.
07.06.2007
Dnes konečně doplněny nové fotky k vrhům L, M, N, O a nové foto k vrhům P, Q. Taky jsem konečně doplnila alespoň k peruánkám data z rodokmenů od Birgit, které konečně poslala.
05.06.2007
Tak konečně porodila i třetí peruánka z Rakouska, má 3 miminka, všechno jsou to lunkarya-peruánci, 2 holčičky a 1 kluk. Je to vrh Q. Foto později.
Jinak konečně jsem dodělala alespoň stránku králíčkům.
03.06.2007
Máme 3 štěňátka jorkšíra, 2 pejsky a 1 fenečku!!!!!!!!!!!, Beruška je skvělá máma,
jinak od pana Tejmla z CHS Westminster jsme včera přivezli krásná morčátka do chovu, dnes ještě nebudu doma, ale po neděli postupně všechny vyfotím a dám na web, stejně jako poslední vrh, který ještě stále nemá fotečky.
01.06.2007
Máme miminka, další trikolorka z Rakouska porodila, opět žádný trikolorek, ale tři kluci červení s bílou v koruně, foto později. Všichni jsou v pořádku. Je to vrh P.
30.05.2007
Dvě nová alba morčátek holky ve výběhu a velké focení
29.05.2007
Nějak nestíhám poslední dobou, takže alespoň doplněny fotky vrhu N a vrhu O, postupně přibudou aktualizace texel samců, skinny a genových skinny samic a coronetů a šeltie samic. Jediné co chybí je čas. Jo a vlastně ještě přibude nová složka Teddy králíčci, dám je pod morčata.
24.05.2007
Dnes ráno porodila zatím bezejmenná černobílá peruánka von Edelberg 2 malé lunkarya-peruánečky (vrh N), kluka a holku v barvě aguti zlatá s červenou a bílou, foto bude večer, nebo zítra, prckové i mamina jsou v pořádku.
24.05.2007
slíbená aktualizace skinny samců, snad tam nemám chybu, už je noc a mně se zavírají oči únavou
23.05.2007
máme nové pindě vrh M
aktualizace prodeje morčátek
21.05.2007
Tak samička začala mít včera večer dýchací potíže a před chvílí uhynula. Špatná imunita z nedostatku mateřského mléka udělala své.
Sameček se drží, ale na to že má týden, tak neběhá jako peruánečci a jen sedí na bobku v boudě. Musím říct, že Zenobia jako náhradní matka zklamala, asi jsem měla využít nabídku Ruticuly a dát ty dva skinečky k její samici, ale žila jsem v domnění, že je Zenobia alespoň částečně kojí a já je krmím každé dvě hodiny ve dne i v noci. Dnes jsem zjistila že už neumí sát a jsou (tedy už jen sameček), zcela závislí na dokrmování ze stříkačky.
......sameček začíná špatně dýchat, myslím že nedožije večera, je zabalený ve vatě, aby mu nebyla zima.....nemáte pocit, že mám ty skinny prokleté?
a je to tu...sameček umřel :(
21.05.2007
Zatím vše beze změn, stále se ale zvětšuje rozdíl ve vývoji skiníčků a peruánečků. Skiníčkům chybí chuť do života a Zenobia jim stále dává najevo že nejsou její. Já je krmím ve dne v noci, ale víc už pro ně nemůžu udělat :( Klepou se zimou a mají promodralé nohy, přitom je tu vedro k zalknutí.
Jinak připravuji aktualizaci chovných skinny vč. genových a taky pár dlouhosrstých, dnes jsem fotila, zítra to budu dávat postupně na web, snad bude chvilka i na fotogalerii.
20.05.2007
Skinny sirotci jsou zatím stále naživu, i když pořád nemůžu říct na 100%, že jsou z nejhoršího venku. Maminka jim moc chybí a náhradní máma ještě není tak zkušená, aby se o ně starala s větší láskou.
aktualizace plánovaných vrhů jorkšírků zde.
18.05.2007
Takže teď to probíhá tak, že Zenobia je nastěhovaná v kuchyni v plastboxu po Daphne i s mladými a má u sebe i ty dva skinní prcky. Skiníčky krmím každé 2 hodiny Borisovkou a přes den odebírám malé peruánečky Zenobii a čekají 2 hodiny v ručníkem vystlaném kyblíku. Potom je vezmu, nakrmím je Borisovkou (aby nechali něco mrňavým skiníkům) a dám je na hodinu k mamině. Potom jdou zas na dvě hodiny do kyblíku. Zenobia malé skiníčky ignoruje, ale možná je olizuje když se nedívám, protože mně se nepodařilo vyvolat u nich vylučování a nafouklí nejsou. Jen jsou kostřičky, mají 93 a 92g z původních 112 a 116g, peruánečci jsou už 2x větší než oni, ale zatím neztrácím naději.
Toť zatím vše, držte nám palce (je v nich rok mé práce se skinny).
17.05.2007
A aby nebylo náhodou všechno růžové, tak dnes uhynula samice Daphne, která před dvěma dny rodila. Ještě se mi nikdy nestalo, aby samice uhynula tři hodiny po objevení se prvních příznaků. Měla jsem ji s mladými v kuchyni a koukala na ni každou chvilku. Tentokrát je to pravděpodobně toxémie. Nepomohlo vůbec nic, antibiotika, kalcium, glukóza. Zemřela na elektrické dečce ve veterinární nemocnici asi 10 minut poté, co jsem tam přijela, teplotu měla 30,4°C ač byla na povrchu normálně teplá. Když jsme odjížděli, ještě mi utíkala z ruky (do nemocnice je to 9 km a jela jsem 110km/h) a po mém příjezdu už byla v bezvědomí. Nepište mi soustrasti, to byste se poslední dobou upsali, spíš držte prckům palce, aby byli v pořádku jsou kostnatí chuděrky a ta mršule Zenobia je odmítá přijmout :(
Jinak proběhla aktualizace prodeje.
16.05.2007
Protože ještě nemám Adobe Photoshop a nemůžu dělat fotogalerie, zkusila jsem to trošku jinak, alespoň dočasně. Takže tady jsou fotky fotky z minulého týdne
A tady máme ty nové vrhy skiníčků a peruánců.
15.05.2007
supééér, v den kdy slaví má dcera 22. narozeniny porodila Daphne z Horeckých vrchů konečně 2 zdravé naháčky, holčičku a kluka, otcem je Onis2 z Cavia Zahva. Mám šílenou radost.
..... hurá, teď porodila i peruánka Zenobia Metropol, vidím 3 prcky, právě je čistí, otcem je Solo vom Wuschelparadies, no to je nadílka :D
11.05.2007
Protože je hodně novinek a málo času, budu web aktualizovat postupně. Některá morčátka odešla do nových domovů, některá do věčných lovišť a některá se naopak přistěhovala k nám. Nové vrhy teprve čekáme, zatím se nic nenarodilo. Feňulka jorkšíra Beruška je březí s Lakynkem (Object Love), takže se do poloviny června dočkáme i dalších štěňátek. Taky plánujeme chov zakrslých Teddy králíčků. Stále nemáme rodomeny pro některá morčátka z Rakouska, takže doufám, že se do konce května dočkáme.
23.04.2007
Tak mně zlobí počítač takovým způsobem, že už nejsem schopná pracovat s editorem fotek a většinou ani s prohlížečem, hned mi to zavírá program, takže se na nějakou dobu odmlčím a nechám pc kompletně přeinstalovat. Potom už se budu jen modlit, aby se mi podařilo vše naházet v pořádku zpátky a aby to fachalo. Tak mi držte palce.
19.04.2007
Máme novou peruánskou holčičku z CHS Westminster Farizah.
Jinak tady je něco pro zasmání (nečtěte banner na té stránce, je trochu ehm..., ale článek o koních je super :D
13.04.2007
Aktualizovaná morčecí fotogalerie, jsou tam i fotky z dnešního venčení ve výbězích foto zde.
12.04.2007
Konečně jsem přidala fotky nových morčátek a zaktualizovala peru samce peru samice coronet a šeltie samice a skinny samice. Slibuji všem dvaceti lidem, kterým jsem slíbila že odepíšu na maily, že to bude určitě tento týden.
10.04.2007
Dnes rychle alespoň pár fotek, zítra bude konečně velké focení. Teď alespoň jak bydlí morčátka u nás 1 potom jak bydlí morčátka u nás 2 a nakonec alespoň společné foto holek z naší morčecí školky, jinak takové školky máme tři a dvě klučičí.
06.04.2007
Tak stále jsem ještě nevyfotila nové morčounky, protože dnes byl velký úklid po stěhování, ale aby to tu nebylo jen o morčatech a o psech, narazila jsem na jednu super písničku, která má velmi chytlavý refrén. Tady je videoklip (manžel prohlásil že je vulgární a že nemám nikde říkat, že se mi to líbí), tak to nikde říkat nebudu.
04.04.2007
Včera jsem přivezla několik krásných nových peruánců, jsou z CHS U Berta a z CHS Od Jezevce. Fotečky budou asi pozítří, protože opět synovi stěhuji pokoj.
A protože mi zase nějaká slepice na diskuzi o morčatech smázla jeden super odkaz (zato tam opět zůstává klofání a kravinách), dám ho sem. To je výhoda vlastního webu. Projeďte na tom webu z odkazu všechna plemena a kochejte se, jak krásnou dlouhou srst můžou mít dlouhosrstá morčátka.
01.04.2007
Tak před hodinkou, to bylo ještě 31.3. přijely z Ostravy 4 holky, posily do chovu morčátek, je to Goldie Nickola (šafránová coronetka), Barča z Jámoru (béžovo-zlatá s bílou peruánka), Lilly of SkinnyCave (čokoládovo-bílá genová skinny od Izzy) a Cow Girl of SkinnyCave (červeno-bílá genová skinny od Zuzi se Slovenska). Všem moc moc díky, vč. Ruticuly, která mi je přivezla. Holky už jsem doplnila do chovných samic.
30.03.2007
Dnes jsem udělala nové album Solovi, který způsobil moje šílenství po peruáncích. Mrkejte. A taky jsem konečně dokončila krycí stránku našeho vlkodava
25.03.2007
tak jsem se zbláznila a nakoupila jsem materiál na stavbu dalších dvou ubikací. Protože je už místo jen pod oknem, má regál výšku jen 90 cm, šíři také 90 cm a hloubku 40 cm.
21.03.2007
nové fotky štěňátek, která půjdou již brzy k novým majitelům a také jsem přidala pár fotek týdenního vrhu J, holčička je rezervovaná, oba kluci jsou na prodej

do fotogalerie morčat přidáno album moji chovní 03/2007

16.03.2007
takže po dvaceti hodinách čistého času jsem konečně předělala záložku morčátka a doplnila fotky chovných morčátek, které mi přivezl manžel z Rakouska od Birgit Eitelberger (foto její CHS). Ne všechna morčátka jsou špičková, protože morčátka na prodej od Birgit byla v době manželovy cesty už "probraná" :D, ale protože mají výborné předky, odchovám si s jejich pomocí to co si představuji. Už se nemůžu dočkat, až se mi narodí malí trikolorci a mrňaví peruánci a lunkarya-peruánci. Protože jsem zjistila, že je nedostatek černobílých texelů, pořídila jsem si jich taky pár a mile jsem byla překvapena z daru Birgit, super samce červenobílého texela a pěkné trikolorky texel samičky. Takže tady jsou moje chovná morčátka :D. Jinak pěkné samičky zůstanou doma, takže zatím mi o ně prosím nepište, díky. Na závěr bych chtěla poděkovat Zuzce (Susal) z CHS Ze Žofovily, za pomoc při korespondenci s Birgit :D.
15.03.2007
předevčírem Yellow konečně porodila vrh J, jinak je spousta novinek, ale napíšu je potom najednou, předělávám web (záložku morčata), takže během týdne by to mělo být hotové. Včera k nám přijelo 12 morčátek z Rakouska, 10 objednaných a 2 jako dárek. Děkujeme :D
12.03.2007
stále je k rezervaci štěňátko - pejsek jorkšírského teriéra bez PP, má krásné a syté pálení a po rodičích s PP ušlechtilou krev, váhu bude mít v dospělosti 2,2- max.2,7 kg(uvidíme v 6ti týdnech) takže neváhejte a pište (cena 6500,- za tak krásné štěně je velmi slušná)
jinak máme za sebou úspěšnou bonitaci s vlkodavem (já jsem z toho měla málem nervový kolaps, cítila jsem se jako ve škole před tabulí)
a do třetice jsem zvědavá, jestli coronetka Yellow trhne rekord naší CHS v počtu narozených mláďat, protože stále nerodí a břicho má jako pytel - hlavně aby mlaďoši nepřerostli a nebyl při porodu problém
jé a málem bych zapomněla, z nedělní schůze Klubu chovatelů morčat jsem si přivezla 2 krásné samičky, jednu posilu do chovu skinny (krásnou genovku) a jednu super béžovobílou peruánku, fotky dodám později.
09.03.2007
No takže dnešní překvapivý vrh Daphne nemá dobrý konec, protože malý sameček večer uhynul. Mamina o něj vůbec nejevila zájem a 2 náhradní matky také ne, odvracely se od něj, takže usuzuji, že něco nebylo s malým v pořádku. Krmila jsem ho tedy sama, papal celkem slušně, ale nepodařio se mi masírováním rozhýbat střeva v bříšku, aby začal vylučovat, takže se mu začalo zvětšovat bříško, až ho měl úplně napnuté. Masírovala jsem ho každou hodinu minimálně 10 minut, ale nebylo to k ničemu. Po zkušenostech z posledních dvou měsíců jsem se rozhodla, že nebudu nakrývat samice s termínem porodu od ledna do poloviny března.
08.03.2007
dneska jsem ještě vytvořila nové album z loňské jarní výstavy u STARKLa, abychom se trochu naladili na jaro :)
08.03.2007
štěňátka jorkšírů mají 3 týdny, tady je galerie fenečky tady je galerie pejska a jejich společná fotogalerie, obě štěňátka budou na prodej, kdyby měl někdo zájem napište mi.
Smutná zpráva je pro dnešek ta, že s tím praštila i skinnka Chinera, ta se mi sice nezdála už od konce roku, ale poslední dobou vypadala lépe. Večer jí nic nebylo a ráno byla natažená :(
04.03.2007
udělala jsem morčátkům nové bydlení :)
27.02.2007
NECHÁPU !!!, když jsem včera o půlnoci krmila Dolly, utíkala mi po lince (odpoledne už baštila sama granule a seno), byla jsem ráda, že se z toho dostala, potom si ještě zpívala v boxu (vedle mé postele), měla jsem z ní radost.......ve tři ráno mně vzbudily rány......Doly se zmítala v křečích a já nevěděla co mám dělat, trvalo to asi hodinu než umřela... SAKRA
26.02.2007
tak momentálně jsou 2 holky na upravené Borisovce, malá skinnka Chiquita byla jak kostrouš a člověk by se na ní mohl učit morčecí anatomii, teď po třech dnech trošku přibrala, navíc měla zánět v očíčku, ten už jsme vyléčili, druhá holka je Dolly, která to chtěla po špatném porodu bez dětiček vzdát, ale má smůlu, té to jen tak nedovolím, je to moje jediná dalmatinka. Dostává Borisovku a probiotika, vitamíny a céčko navíc ve vodě do tlamky. Předevčírem už padala na stranu a seděla nahrbená jako stařík, dnes je to malinko lepší, nemuselo by to možná dopadnout špatně. Je zabalená v ručníku a neběhá po boxu, ale nehorší se to....zatím.
jinak každou chvíli bude rodit šafránová coronetka Yellow
23.02.2007
štěňátka mají 9 dní, takže jsem vytvořila jejich nové album s fotečkama,
no a dnes mám opět něco PRO SILNÉ POVAHY, rozhodla jsem se podělit o hrůzy, které mně v posledním měsíci potkaly a ukážu vám fotky:
potracených skinny mláďat od Flower
bezhlavého štěněte od vystresované Dorinky
mrtvých skinny mláďat od Dolly,
no a abyste neřekli, chci se pochlubit ubytováním pro morčátka, které jsem sama vyrobila z kovového regálu, ve kterém byly v policích boxy. Rozměry polic jsou 100x40, průběžně doplňuji a rozděluji osazenstvo podle toho, kdo chce koho sežrat. Páry, které vyrábí mimi, budou dočasně v boxech a potom to prostřídám.
22.02.2007
dnes byl smolný den, skinka Dolly porodila dvě mrtvá mláďata a třetí zemřelo hned po porodu :( Byli to dva černí kluci a jedna holčička dalmatinka), doufám, že alespoň mamina bude v pořádku
21.02.2007
narozen skinny vrh CH
18.02.2007
nové fotoalbum třídenních (na fotkách) štěňátek jorkšírského teriéra
17.02.2007
máme další posilu do chovu lunkarya-peruánců, samičku Nadiru Metropol
16.02.2007
Dorinka má štěňátka :D, na Svatého Valentýna přivedla na svět tři prcky a protože u nás není nic bez komplikací, vychovává pouze 2. Popis porodu najdete tady. A jak už to u nás bývá pravidlem, po dobré zprávě následuje špatná, ten samý den kdy porodila Dorinka zemřela genová skinnka Bianka, navíc včera trochu krvácela březí skinnka Missisia, takže se zase klepu co bude.
09.02.2007
dnes jsem zaktualizovala plánované vrhy jorkšírských teriérů protože Dorinka očekává každým dnem štěňátka. Držte nám palce, ať jde tentokrát porod hladce a všichni jsou v pořádku.
08.02.2007
tak jsme si 5.2.07 přivezli po dlouhém čekání z CHS Magic World mé vysněné lunkarya-peruánce
31.01.2007
tak mně Berenika konečně přestala napínat a jako by tušila po čem toužím, porodila dnes ve 4,00 ráno krásnou skinny holčičku Henriettu (malá je srandovní, protože má plachťáky jako slon po dědovi Cončovi a je pokrytá řídkými chloupky :D)
30.01.2007
aktualizován prodej
25.01.2007
na hlavní stranu webu dolů jsem přidala 3 velikosti bannerů, takže pokud by si chtěl někdo z vás umístit některý z nich na své stránky, budu ráda
23.01.2007
právě mi v rukou dodýchala Flo, čas úmrtí 20,10 hod, bojovala dlouhých 6 dní, byla to jedinečná samice, krásná, a velká, největší skinnka z mého chovu a navíc byla první, na takové se nezapomíná, bulím jak stará želva......tady je odkaz na popis toxémie
22.01.2007
Flo se zatím drží, i když za sebou tahá nohy, 3x denně koupeme a zahříváme v teplé vodě to jí dělá dobře, navíc při koupání pořád pije. Jinak do tlamičky dostává drcené vitamíny rozpuštěné ve vodě s glukózou, je slabá, ale sama žere seno, nezbývá nic než doufat...
20.01.2007
paráda, dnes se narodili genoví skiníci, holčička a kluk, jsou nádherní viz vrh G, do alba dětí ve Fotogalerii jsem také přidala nové album Jiříčka je mu už 6 týdnů,
no a nakonec Flower, je na tom po potratu hodně špatně.....
17.01.2007
tak dneska smolný den, skinnka Flower právě potratila 3 nedovyvinutá mláďata, sama je dost vyhublá žere jako ostatní, všeho má dost, ale lezou jí žebra, mám obavu, aby přežila ...., alespoň že žere....hm tak nakonec byly 4...
16.01.2007
supéééér, rezervace se podařily a začátkem února si přivezeme 3 lunkarya-peruánce, jednu slečnu, jednoho malého kluka a jednoho většího kluka
a světe div se, vypadá to, že naše jorkšírka Dorinka opravdu zabřezla a miminka budou v polovině února, jupíí
09.01.2007
dne 6.1. narozen vrh F
26.12.2006
před svátky k nám přicestovala nová samička z CHS Metropol Zenobia viz samice, je to lila peruánka a nevěsta pro našeho peruánce Solo vom Wuschelparadies
21.12.2006
narozen vrh E
13.12.2006
dnes začnu dobrou zprávou, dne 5.12.06 v 19,14 hod se mi narodil chlapeček Jiříček, 3930g a 51cm, kvůli preklampsii a otokům mi lékaři vyvolali porod o 14 dní před termínem, ale všechno dopadlo dobře, chtěla bych touto cestou velmi poděkovat MUDr. Ladislavu Bečvářovi z Kolínské porodnice za jeho velmi milý a lidský přístup a zároveň velkou profesionalitu. Díky němu budu na tento porod vzpomínat velmi ráda. Kdo by chtěl vidět fotečky Jiříčka z porodu a prvního týdne, jsou ve fotogalerii (slabší nátury ať se radši nedívají :D)
další zpráva už je smutná, koncem listopadu uhynul skinny sameček Cončo of Skinnyhouse, krásný dalmatinek, můj velký oblíbenec, naštěstí po sobě zanechal 4 dcery, které mám v chovu.
14.11.2006
mám velikou radost, protože 12.11 k nám ze Zahvy na Slovensku přicestovala další 3 skinny morčátka samička Chinera a samečci Lulu a Onis 2, tímto bych chtěla poděkovat za spolupráci při dovozu panu Johaníkovi (CHS Quest Moravia)a paní Kubošové (CHS CARYS), která mi navíc udělala radost i tím, že mi věnovala krásného peruánského NS kluka pokusím se mu sehnat slečnu buď peruánku, nebo lunkarya-peruánku, protože žádná z mých holek se k němu nehodí, napadlo mně proč nechovám i peruánce, když jsou tak krásní. Také proběhla aktualizace plánovaných odchovů a přidala jsem nové album skinnů do fotogalerie morčat
15.10.2006
super novinky, dnes nám bylo zaregistrováno celkem 8 morčátek :) (Heřmánek, Quinsley, Cončo, Edward, Flower, Alessandra, Dolly a Daphne), máme obrovskou radost a postupně budu rozesílat slíbené rodokmeny k prckům po Heřmánkovi (vrhy A a C). Také k nám přicestovala krásná šafránová samička coronet Yellow z Českého Lesa foto zde v samicích, má sice trošku pigmentu na ouškách, ale i tak je nádherná a s Heřmánkem budou mít určitě časem pěkná miminka
06.10.2006
aktualizovány plánované odchovy morčat, fotografie Alessandry, Heřmánka, Quinslyho, Bereniky, Bianky, Conča a Edwarda viz morčátka a protože pěkných fotek bylo hodně, udělala jsem další společné album
27.09.2006
přijela k nám ze Slovenska skinny samice Missisia z Cavia Zahva, takže jsou zaktualizovány chovné skinny samice a doplněny společné fotky skinny a genových skinny samic
18.09.2006
nové fotky ve fotogalerii z výstavy KŮŇ 2006 v Lysé nad Labem
17.09.2006
tak máme nový 3D/4D ultrazvuk Jiříčka z 27. týdne, zatím jsem zase udělala alespoň fotogalerii z DVD, ale pokusím se koupit prográmek a umístit sem avi soubor z real DVD ultrazvuku
05.09.2006
dne 31.8. se konečně narodil první vrh skinny morčátek, náš irský vlkodav Carrokeel Aarkas-Eden obsadil dne 2.9. na mezinárodní výstavě INTERDOG druhé místo v mezitřídě viz album a taky jsem udělala nové album Elišky, která se na výstavě Interdog pořádně vyřádila s cizími dětmi, no a aby těch alb nebylo málo, tak jsem vytvořila extra album našich známých i cizích pejsků z výstavy. Na úvodní stranu jsem také umístila kalendář který ukazuje počet dnů do narození Jiříčka
27.08.2006
máme nové fotky naší feňulky jorkšírka, nové fotky morčátek - vrhy A, B, C, v externím albu zde, pak máme taky krásná koťátka a Elinka jezdila dneska na Symbolkovi zde je foto 1 a foto 2, další fotky jsou ve fotogalerii dětí
18.08.2006
máme nový přírustek, přicestoval k nám červený sameček coronet Quinsley od Zlaťáka foto v galerii jinak prckové z vrhu A jsou již k odběru, nové fotky všech morčátek na prodej v externím albu zde
11.08.2006
narozen vrh C, do fotogalerie přidáno společné album vrhů A,B,C, upraveny plánované odchovy u morčat.
31.07.2006
spousta novinek - narozen vrh B genových skinny morčátek, přijela k nám samička coronet Alessandra Chlupáček, dále jsou nové fotečky štěňátka a přibylo nové album vrhu A, který má týden
27.07.2006
nová nabídka plastových výrobků frmy Rotho
22.07.2006
narozen vrh A - morčátka
18.07.2006
přidány nové fotky štěňátka - už kouká :D a nové fotky morčounka Heřmánka z Doubí, který má 6 měsíců
14.07.2006
tentokrát jsem přidala do fotogalerie dětí 3D/4D ultrazvuk Jiříčka a jsou taky nové fotky štěňátka, dále mám pro chovatele morčat nabídku plastových boxů viz Rotho boxy ROLLER 4
07.07.2006
pro dnešek 2 špatné a 2 dobré zprávy, nejdřív špatné. Beruška musela rodit císařským řezem a jedno štěňátko při porodu zemřelo, no a teď 2 dobré, jedno štěňátko veterinář zachránil viz štěňátka a dnes jsme si přivezli dalšího rozkošného skinny samečka Edwarda ANDYMAR viz skinny samci
05.07.2006
nové fotky morčátek viz album a skinny morčátek viz album skinny informace pro zájemce o skinny morčátka - vypadá to, že zatím Flower nezabřezla, nebo to alespoň není vidět, jinak jorkšírka Beruška zatím nic, ale do pěti dnů nejpozději by už měla konečně rodit, no a protože jsme dneska fotili co se dalo, jsou i nové fotky koní a taky Carrokeela na procházce
25.06.2006
na klubové výstavě WDK v Náměšti nad Oslavou získal náš irský vlkodav Carrokeel Aarkas-Eden ocenění V1 CAC. Dostal krásný pohár a naše radost byla o to větší, že jsme soutěžili s dalšími deseti pejsky. Fotky z výstavy najdete zde a osobní stránku Kikina tady
22.06.2006
naše fenka jorkšírského teriéra Beruška bude mít do 14ti dnů štěňátka!!!
více v plánovaných odchovech
28.05.2006
tak Casper (nyní Matýsek) už má novou rodinu
12.05.2006
na prodej je sameček morčete Casper, do dobrých rukou ho dám i zadarmo, nechci ho dávat do zwerimexu, foto zde
30.04.2006
přidány plánované odchovy morčátek, více zde
22.04.2006
náš irský vlkodav Carrokeel Aarkas-Eden získal na MVP v Českých Budějovicích ocenění V1 CAC, více zde
19.3.2006
máme nové přírustky, přicestovala k nám bezsrstá skinny morčátka, fotečky a bližší informace najdete zde